Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Dobové činy lze objektivně posuzovat (pokud je to vůbec možné) jen očima a morálními hodnotami doby, ve které se udály. 

  Jinak je to jenom plané filozofování. Jak se chovali lidé k lidem v dějinách lidské civilizace? Nic moc, že? 

 • wendy2

  Ono by vůbec bylo nejlepší, kdyby si národy vrátili to co ukradli, nebo pokud to nechtějí zpět, tak zaplatit (když to nebylo zaplacené). Fakt tohle mně štve, komu (pominu ničivé Husity) my jsme kdy co zničili a ukradli, cizáci a to platí do dnešních dnů, si tady vždy dělali co chtěli.

 • podle nadpisu lze ihned uhodnout "autora" i obsah, čárka si se svou nutkavou potřebou blábolit v rámci feministické propagandy nedá ještě dlouho pokoj...

  mohla by nám napsat ještě něco o chytré panovnici Merkel apod., o našich ministryních, bez nichž bychom byli úplně, ale úplně vyřízení, někdo by měl proto čárku pořádně povzbudit, jdi do toho, jdi do toho, umý, umý!

  • SKRYTÝ PŘÍSPĚVEK

   Jenom primitiv jako ty místo plnohodnotného osobního kontaktu s lidma zde blije s*ačky o Merkelové.

 • S názory pisatele z Vejprt souhlasím, až na to "bruselském ústředí". Zřejmě by dal přednost divokému "moskevskému ústředí".

  A dodávám, že ten živočišný druh "homo", prý 2x sapiens se chová jako šelma: od nepaměti jedni poznávají skutečnosti a vytvářejí umělecké a jiné hodnoty a druzí to loupí a často z neznalosti zničí. Podívejme se jak se choval komunismus k církevním památkám, jak se nájezdníci chovali k antickým památkám, vztah loupežnických španělských a portugalských nájezdníků k jihoamerickým civilisacím, a ještě dříve vztah "lidí" k předantickým civilisacím...

  • SKRYTÝ PŘÍSPĚVEK

   ... podívejme se, jak si balík Obcan soustavně marně hraje na intelektuála (civilisace napíše jenom blb)

   • Příteli, já jsem se učil psát cizí slova pocházející z latiny se "s", tak jak to píší mnohé cizí jazyky. Tak to bylo u nás také do té doby, než pro primitivy neznalé cizích jazyků bylo zavedeno jako "pravidlo" piš jak slyšíš, aby se zakryla jejich nevzdělanost. A tak se zavedlo jako pravidlo psaní podle brněnského hantecu. 😀

 • Kultivovaný přístup rudolfínské doby ke všemu, co souviselo s kulturou, a sběratelská vášeň Rudolfa II. byly vystřídány zdivočelou rekatolizací a rabováním majetku a dalšími zvěrstvy. Pak nastoupilo plundrování kulturních statků a artefaktů hordami švédských nájezdníků...A nyní je už jen otázkou času, kdy ukradené kulturní artefakty budou ve Švédsku rozkradeny a zničeny tlupami migračních nájezdníků z Afriky. Zatím totiž švédský establishment činí maximum k naplnění uvedeného černého scénáře. V takovémto děsivém scénáři nemá připomínání švédské královny odpovídající místo, její "zásluhy" nejsou až tak záslužné, zejména ve světle současných událostí. Glorifikace osob z historie bývá ošidná, protože je zpravidla poplatná momentální společenské či politické poptávce. Naši politici by se měli soustředit na výhledy do nejbližší a i trochu vzdálenější budoucnosti a neměli by propadat momentálním náladám v bruselském ústředí a samozřejmě momentálně líbivým výkladům vybraných kapitol z historie.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit