Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • V současné době zřejmě musí být ministr zdravotnictví i zdatný mystifikátor, resp. dezinformátor. 

 • Veškeré statistiky musí přece agent Bureš, aby to pro něj vykazovalo, jak to všechno vede, vždyť je přece nejlepší manažer Agrofertu, který mu přece nepatří. Ale prachy bere od Agrofertu a jeho slepice.

 • Pan Blatný? Možné je všechno.Ovšem nesměl by to napsat tady redakční Pavlík. Tradiční překrucovač zdejších stránek.Není to poprvé ani po páté. To když je třeba se šéfovi zavděčit a namastit něco, co by táhlo. Zatím podle minulých spontálních reakcí tady diskutujících si v tam u sebe v práci moc velké "oko" neudělal.Byly doby a ne tak dávno, že vytvořil nějaký chytrý text - a přicházely desítky reakcí.Katastrofálních pro Pavlíka. Aktuální klasika? - už se přibližuje vyhlášenému fabulátorovi. Seznamu.cz.

 • Papaláši této země suverénně přehlížejí statistická data, již delší dobu presentovaná: 

  - 16% zemřelých (z celkového počtu zesnulých) je ve věku mezi 60-69 lety, 

  - 30% zemřelých (z celkového počtu zesnulých)  je ve věku mezi 70-79 roky,  

  - 42% zemřelých (z celkového počtu zesnulých)  je ve věku mezi 80-89 roky ,

  - 6% zemřelých (z celkového počtu zesnulých)  je ve věku nad 90 let. 

  Významná je i statistika vztahu úmrtnosti na ARS  (Acute Respiratory Syndrome)  na tělesnou hmotnost a ve vztahu k pohlaví  (viz zprávu ICNARC (V.Britanie) - a pochybuji, že ČR je to jinak): 

  "Nemocní s nadváhou mají výrazně menší naději, že se uzdraví,respektive přežije, 42,4 % obézních  s indexem tělesné hmotnosti (BMI) nad 30, zatímco pacientů s průměrnou nebo nízkou váhou (BMI nižší než 25) přežije 56,4%."

  Stejně tak mužské pohlaví má méně dobrou prognózu: přežije 55,4% žen, zatímco jen 47,8% mužů. Údaje byly nashromážděny u representativního vzorku 2200 pacientů z Anglie, Walesu a Severního Irska, co byli přijati na jednotky intenzivní péče. Podobné statistiky ve vztahu k populaci v Česku zveřejněny nebyly - co vlastně na ČSÚ a v ÚZIS MZdrČR dělají?

 • vanhorne

  "Blatný s covidem blafuje"

  Kde a jak on k tem numerum prisel? On ty statistiky urcite nedela. Kdo mu je dodal, kdo ho diriguje a kdo mu schvaluje co ma rict? Za vsim prece stoji ten nejlepsi krizovy manager, pilna vcelicka mister Bluffer. Ten je posedly grafy, rad je maluje a take je rad vsude ukazuje. Minuly regime si take potrpel na ruzne diagramy, jednou se to naucil ted se mu to prida. 😯

  • Statistické údaje ve vztahu k populaci v Česku zveřejňuje  ČSÚ a  ÚZIS MZdrČR - dle platných právních předpisů - tato čísla zpracovávající.

   To, že zpracování těchto údajů je nedostatečné, je druhá věc...

 • Tak jsem se ještě jednou podíval na ta čísla a opravdu to nějak nesedí. Takže počítam: pokud umřelo  celkem cca 129 100 lidí v roce 2020, tak dle průběžně uváděné statistiky k 31.12.2020 bylo vykazováno ke konci roku zemřelých s covidem cca 11 580 osob.  Takže oproti roku 2019 kdy umřelo cca 112 000 lidí nám umřelo kromě těch co umřeli s covidem navíc ještě asi 5000 lidí bez covidu čili na něco jiného. Jak to teda do statistiky vyšší úmrtnosti zapadá? Na co tedy zemřelo těchto dalších 5000 lidí oproti roku 2019????

  Zdroj: statistiky uváděné ve veřejně dostupných zdrojích.
 • Něco se asi muselo změnit, protože  tady uváděná data nesedí s tím co již bylo zveřejněno.  Cit: "Novinky ze dne 5.1.2021 v článku o hromadných mrtvých
  uvádějí: “Do konce listopadu zemřelo v roce 2020 ČR 114 781 lidí.
  Následoval prosinec s více než 3 200 úmrtími.”
  To je dohromady za celý rok 2020 v celé ČR “pouhých”
  117 981. Tento počet z loňska je srovnatelný  s rokem 1995, kdy zemřelo 117 913 obyvatel České republiky, ale jinak
  podprůměr, který by statisticky ani nestál za řeč."

  Jako zdroj je uváděn ČSÚ.

  • "Novinky" a "dostupná media" nemohou být - a také nejsou - oficiálním zdrojem dat. 

   Oficiálním zdrojem v této oblasti jsou jen a pouze stránky ČSÚ a ÚZIS MZdrČR. Ale ani zde není zpracování dat úplné a plně vypovídající...

   To, že redaktoři různých článků různých tiskovin ta data "šijí horkou jehlou" - je delší dobu známo. Vypovídá to jen o jejich (ne)schopnosti čtení a vyhodnocování dat..

 • Chápe autor článku, že kdo lže, ten i krade a do pekla se hrabe?

  • vanhorne

   Kdyby to tak chapal estebacky pohunek, to by byla vec. Bohuzel ten chape jenom svymi chapadly. 

 • já si myslím, že tady se pravdy nedobereme. Autoři grafu nemohou v tomto zhodnotit autonehody, jedince polymorbidní, popř. ty, kteří už byli v té chvíli v beznadějném stavu a všichni tito chytili covid a byli takto zaneseni. Tohle zkrátka neumíme. Stejně jako v tuhle chvíli neumíme ještě validně zanést data, kolik lidí bylo touto pandemií a leckdy přehnanými restrikcemi (např. hory nyní a podnikání tam, popř. kdyby se odpočátku investovaly peníze a úsilí do ochrany rizikových skupin) poškozeno psychicky na zdraví. To je na longitudální studii, protože tohle se může projevit až za pár let. Kolik do té doby zdravých jedinců tohle vyřadilo ze života i pro dobu, kdy už tady pandemie nebude, což je myslím ještě zásadnější ve vykazování dat o téhle čínské pandemii.

  • Vytvářet statistiku ze lživých údajů je na kriminál. Nejen že tuto statistiku zneužívají na naše omezování, ale ještě nás tím špiní v cizině a oni proti nám nasazují další omezení. Podle mne by měli autoři této statistiky skončit na dlouho ve vězení.

 • Soudruh Bureš bude přece lékaře školit, odborník na všechno nejvíce na dotace. A s těmi výsledky taky radil Blatníčkovi? 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit