Přejít na výpis diskuzí

Demonstrace proti Babišovi a Benešové: Moc leží na zemi, kdo si pro ni sáhne?

20.5.2019 19:44
Jaroslav Bican 77 příspěvků

Protesty proti premiérovi Andreji Babišovi a ministryni spravedlnosti Marii Benešové a za nezávislost justice nekončí. Další demonstrace se koná v úterý na Václavském náměstí. Jejich pořadatelé ale s nimi nehodlají přestat ani poté. K čemu to celé je? Podaří se naplnit jejich potenciál?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • KIMCID
 • KIMCID

  Pavel Zeman je nejvyšším státním zástupcem jmenovaný po shodě plzeňské ČSSD a ODS Jiřím Pospíšilem (ODA, pak ODS, teď TOP 09) na pokyn jejich plzeňského kmotra Romana Jurečka (býv. předseda Plzeňské teplárenské). Jiří Pospíšil vedle Pavla Zemana jmenoval i vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou a plzeňskou krajskou státní zástupkyni Annu Maříkovou. Tito lidé patří do stáje tzv. Pospíšilovy skupiny.

 • Přemýšlivý redaktor Seznamu, pan Zuna zveřejnil zajímavý článek:

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ke-svrzeni-vlady-staci-protesty-35-populace-overeno-na-nekolika-zemich-72522?dop-ab-variant=9&seq-no=2&source=hp

  Trochu tak (myslím zcela záměrně, aby jim dodal odvahy) poodhalil záměry profesionálních podněcovatelů demonstrací v Praze. Toužebné přání a tohle by mohla být cesta? Jsou cíle momentální a dlouhodobé. Je dlouhodobým cílem těchto aktivistů svrhnout legitimní vládu? Bojí se to říct? 

  Není pravdou uvedení příkladu Československa. Pádu minulého režimu hlavně (a mimo mnohé jiné) pomohla generální stávka a v té nebylo aktivně zapojeno jen 3,5% populace. To by byl vysněný cíl Milionu chvilek pro hysterii? Vykřikují o ohrožení demokracie (a oni sami jsou jedním z nich - i když zanedbatelným a vydatně mediálně živeným).

  Vykřikují o nezávislosti justice a ta nám nějak nefunguje. Pochopil bych výzvy k tomu, aby talárníci začali konečně pracovat a ne se přehrabovat ve webových nabídkách dovolených v Karibiku.

  Komu vyhovuje pomalá, líná a nefunkční justice? Poctivým lidem jistě nikoliv.  

  • Tak hlavně doufám, že tito talárníci mají také vyřízené cestovní připojištění, protože jinak bychom jim to ještě určitě proplatili z našich daní :-D Já si ho vždy vyřizuji u https://www.top-pojisteni.cz/cestovni-pojisteni , tak by to mohli zkusit třeba tam.

 • Inspirace francouzskými "žlutými vestami"? 🙂

  • KIMCID

   Jj ale ty už jsou tak běžný jev ulic Paříže že už je nikdo nebere vážně.Hlavně je ignoruje Macron proti kterému většinou protestují.(u něj asi bral Babiš inspiraci).Tak to dopadne stejně i u nás.

 • Moč skutečně leží na zemi!

 • Stateční demonstranti. Oduševnělé výrazy v obličeji.Bojovně naladěni.To je panečku sešlost. Když některý promluví na kameru - slovní zásoba tak do 60 slov. A korunu dali nějací Ostraváci. Na kartonu načmáráno něco nesrozumitelného. Jakože  směšného.Tak krásně se nám definovali příslušníci pouliční lůzy.Uvidíme jak budou stateční když jim zaprší.Ale musí to stát ODSáky a TOPáky slušné peníze. Tribunka, profesionální transparenty další výbava na plackách vystrčených nad davem.Sprostá chamraď prožívá své minutky slávy.
  • Tady je zase sposta ruských trolů jak vidím..Komanči nezapomínají na 40 let blahobytu-)A o lůze může mluvit jen ubožák..   • Lidem, kterým je dnes 40 bylo v roce 1989 kolem deseti let a oni už fakt o tom blahobytu moc nevědí. nejen komáři. 

    A je to asi dobře. dělají si úsudek a sbírají životní zkušenosti v "nové době." Co si o tom myslí - uvidíme u voleb. 😀

    • KIMCID

     44

  • Mám slabé oči, tak jsem na obrazovce viděl jen ty největší vlajky poblíž tribuny, a to státní symboly Tibetu a USA. Na demonstraci za odstoupení ministryně zdravotnictví a premiéra vlády České republiky je to zajímavý jev dokládající použití profesionálních demonstrantů. 

   V Českém rozhlase (v rozhovoru se špičkový politickým komentátorem Ondřejem Konrádem, jak to nazvali) úspěšnost demonstrací pořádaných MCHPD večer vysvětlili: demonstrace nejsou zbytečné a již měly první omračující úspěch. Jaký? Inu, nebyl odvolán státní zástupce (ano, jméno nebylo uvedeno), který prý snad asi mohl být v budoucnu odvolán. 

   Zpravodajství ČT a ČR mi tedy pro orientaci v problematice zcela postačí.

   • Už to nehul......

    • Jste originální, to není každému dáno, blahopřeji. A navíc dokážete poskytnout i faktické argumenty, to je potěšující.

     • Potěšení na mé straně,platí vás KGB???

      • Ptáte se, zda mne platí KGB za sledování veřejnoprávní televise a poslech veřejnoprávního rozhlasu? To jste nemohl vymyslet sám, tak chytrý být nemůžete, jak vyplývá z vašich dosavadních příspěvků. Musíte v souboru instrukcí nalistovat jinou kapitolu.

      • KIMCID

       tebe CIA?

   • No tak za včerejší pozvané hosty na večerní program CT24 asi pan redaktor dostane pěkně vyhubováno od svých sluníčkových chlebodárců. 

    Vlastně oba muži potvrdily zbytečnost až směšnost takových shromáždění a doporučili redaktorce, aby se vlastně zeptala lidí na Václaváku na to, proč tam vlastně jsou.

    Ona to chudák udělala. Byla to tedy podívaná. 😂

    • Ježkovo oči - omlouvám se - muži potvrdili samozřejmě. 

    • No, to jsem nestihl a asi to byla chyba, děkuji za upozornění.

 • sponzorem akce ::my havloestébáci ZA JUSTIČNÍ MAFII :: jsou ODS, topstan, drahošovi sponzoři ,zločinci kteří se bojí vyšetření zlodějin havloidů ods, topstankdu,zel vítačů islámských teroristů  ,

  ........voliči extremisty z ODS Langa co vyzývá k vraždění lidí 

  • Tak to byl ještě silnější matroš...čirý myšlenkový průjem...

  • Nepamatuji primitivnější výblitek, který samozřejmě nelze číst. Jeho autor je dost potrestán svým IQ.

   • 50 nebo 60????

    • ... 5 nebo 6

   • Mýlíte se. Kolegu josefa.novaka pan xxdef, jakkoli se snaží, zatím překonat nedokázal.

    • Ano, kolega josef.novak se vyjadřuje jasně a přesně, kdo zažil ty doby doby "budování šťastných rudých zítřků" a neztratil paměť, tak mu musí dát zapravdu. Soudruh xxdef, zjevně konfident StB (KGB?) se také vyjadřuje jasně 😀

     • Tak, tak máte pravdu občane "OBČANE".

      Jsem bohužel "výrobní" ročník který měl tu čest prožít celou dobu "vlády" komouš. bestií.

      Proto se jednoznačně a bez nejmenšího ostychu přiznávám k tomu že komoušskou chátru ať už v jakékoliv podobě nepovažuji za člověka. Ze stejného důvodu pak vše co se jen otře o rusácký póvl - bývalý SSSR/CCCP -  v současné době s mizerně přemalovanou firmou na jakési "rusko" mi dělá temné mžitky před očima.

      Jsou-li pak takové kreaturní ....... jako zeMAN, nebo babiš ve vedení státu je to na silné zvracení.

      Proč a za co mám tento postoj by bylo na moc dlouhé vyprávění, které v dnešní době již málokoho zajímá, neb si v současné době 99% obyvatel české kotliny žije jak pověstné prase v žitě  a co bylo v nedávné historii je pro ně jen říkankou "dávné minulosti".


      • Je prokázáno že z takové zapšklosti vzniká trvalé zdravotní poškození

      • Toho pána znám,za komárů 8x trestán za příživnictví....🤮

      • To co chodící kreatura vulgarity josef.novak předvádí má blízko k trestnému činu: "komoušskou chátru ať už v jakékoliv podobě nepovažuji za člověka. Ze stejného důvodu pak vše co se jen otře o rusácký póvl - bývalý SSSR/CCCP -  v současné době s mizerně přemalovanou firmou na jakési "rusko" mi dělá temné mžitky před očima."

       Jenže si nikdo nechce zamazat boty o takový element, jako je autor této hluboké myšlenky. 

       Je mi jen líto, že tento exemplář inteligence a demokracie nemá jako prase v žitě, jako uvedených 99% obyvatel české kotliny.

       Asi by musel pracovat a to se mu tedy opravdu nechce a asi nikdy nechtělo - proto ho ti zatracení komáři nejspíš tak proháněli. 😠

 • vanhorne

  „Máme zaplaťpánbůh demokracii. Nevidím ale jediný důvod, proč bych měl reagovat na výzvy pana Mináře."

  Buran Bures je zbabelec, proto se boji reagovat.

  • ... Minář je blázen a KIMCID primitiv

  • Jestli je Buran Bures zbabelcem, ty jsi zdegenerovaným ptákopyskem, nejprimitivnější trosko na netu.

 • protest by se měl jmenovat::: my havloestebáci za justiční mafii  

  církevní zlodějina 300 mld, zdvojnásobení ceny výkupu energií fotovoltaiky pravicí 2006 PROMOPRO ,Drobil a 3000 milionů čistička , drábekcard,drábeksystem,IKEM,IZIP,pandur,iveco,dingo,samopaly,minomety, opencard ,kocourkova konta z daňových rájů, babákův strýček, bártovy kapříky, ,john oraprint, nechali 12.2 mld z MUS švýcarsku ,liberecká lyžovačka, 650 mega key investments ,dpp praha,  tunel blanka 10 mld,bendl 1 mld ztráta středočeské nemocnice, kalousek padáky ,tunel pražského okruhu 60 mld, LTO 100 mld , tv nova 10 mld , diag human 15 mld , kalouskovy padáky,modernizace tanků za 19 mld, EDS 1,5 mld, 

  • ... to by ses ty měl pak jmenovat "nejnižší IQ v Česku" (budu přehánět, že máš IQ 2, duševní výkale)

 • pokrytectví těchto ods, topstan,a neziskovkou sponzorovaných extremistů je neuvěřitelné, ti to samí lidé volil agenta STB Štětinu (plavec) do senátu a později do europarlamentu za top09stan, volili agenty STB za ODs do parlamentu čr raninec ,hasil ,havel jmenoval vládu agenta STB Tosovského složenou z ministrů za ods, kdu (z nich vznikly mafie top09stan).............takže voliči STBáků v ods top09stan,kdu ,

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit