Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit

 • Něco o covidu-19 a historii použití biologických zbraní vůbec: "Často ještě dříve, než začaly skutečné války, zdecimovaly indiánskou
  populaci z Evropy zavlečené choroby. Jednalo se o nemoci jako neštovice, spalničky, zarděnky a jiné, na něž organismy domorodců neměly vypěstovanou žádnou imunitu.
  Evropané šířili tyto choroby zprvu nevědomky, ale posléze si všimli, že
  účinky nemocí mají na domorodce daleko zhoubnější vliv než na ně. V
  několika válkách toho následně chtěli využít. Nejznámějším příkladem je
  pokus o rozšíření neštovic během obléhání pevnosti Pitt za Pontiacova povstání. Jedná se o jeden z prvních případů použití biologických zbraní. Nicméně i Indiáni se snažili proti bělochům využít primitivní biologické zbraně - pokusili se otrávit studnu u Fort Ligonier v roce 1761, avšak s malým efektem.[2] Naopak v letech 1757-1758 si sami mezi sebou roznesli neštovice, kterými se nakazili mj. při drancování pevnosti William Henry.
  Evropské nemoci si vyžádaly daleko více indiánských životů než přímé
  vojenské akce. Odhady se různí, ale mnohé indiánské kmeny takto ztratily
  i 90 % své populace, což mělo samozřejmě zcela zásadní vliv na
  vojenskou sílu domorodců." Stejně to mělo dopadnout nejspíše v Číně. Nedopadlo. Zdroj: Wikipedie, heslo Indiánské války.

 • Nechápu, proč slovo P --  O --  D --  Ě --  L --  A -- T  je nepřípustné.

 • Prostě, na co člověk sáhne při nápravě toho,co v přírodě zmršill,to je zmršené předem. Lidé zmršili co mohli, ba i to, co  zmršit skoro nešlo.

 • mun.go

  Narušit přírodní rovnováhu se nevyplácí ... v USA úspěšně vyhubili holuba stěhovavého  (Ectopistes migratorius - poslední divoce žijící holub stěhovavý byl zastřelen v roce 1900, poslední jedinec uhynul v roce 1914) a počty bizonů (Bison bison ) se snížily z milionů kusů na stovky jedinců. Země neomezených možností.

  Kampaň proti čtyřem škůdcům či Kampaň proti čtyřem metlám (čínsky: 除四害运动) nebo také Kampaň dostaň vrabce (čínsky: 打麻雀运动) se řadí mezi jednu z úvodních akcí v rámci Velkého skoku vpřed. Proběhla v Čínské lidové republice v letech 1958 až 1962. Jejím cílem bylo vyhubit čtyři živočišné škůdce, za něž byli označeni komáři, mouchy, krysy a vrabci. Nejviditelnějšího výsledku dosáhla kampaň na vrabcích, kteří během dvou let z území Číny téměř vymizeli. 

  Výsledkem této exterminace bylo přemnožení hmyzu a výrazné snížení výnosů obilí, což spolu s dalšími akcemi v rámci skoku vpřed způsobilo vypuknutí hladomoru.

  China’s Misguided War Against Sparrows

  Great War Against Sparrows (China 1958-1959)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit