Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Podle mých zkušeností, když bude mít pan sociolog velkou kliku, tak v tom Holandsku sežene práci jako umývač černého nádobí nebo spodků od aut. Svých sociologů, politologů, a podobných rádobyvysokoškoláků mají všude v západní Evropě také něurekom . A jsou to alespoň domácí netáhla, takže ovládají příslušný jazyk a místní reálie, alespoň bezpečně vědí, kam si dojít pro dávky. Takže, pokud se dotyčný necítí nebo nemá dostatečný tělesný fond na fyzickou práci, jako třeba kopáč nebo pomocný stavební dělník, těžko bude někoho v Holandsku zajímat.
    • to by mě zajímalo, v jakém oboru se pohybujete, když tak hloupě urážíte.
  • nejde o to, že by člověk nechtěl pracovat; opravdu nevím, odkud se vzal ten nesmysl. neznám nikoho ve svém okolí, kdo byse práci vyhýbal. naopak, lidem do práce chuť nechybí. jenže problém je v tom, že SYSTÉM nefunguje, že příležitosti zkrátka nejsou. jak je jinak možné, že jsem do svých 35 letech práci v ČR nesehnal, zatímco v zahraničí ano? myslí si snad někdo, že se mi v ČR nechce pracovat, zatímco jakmile přejedu hranice, je ze mě dříč? ne, pracovl bych doma rád, ale v ČR je to beznadějné. a jak to říká ůpán pode mnou: nezáleží na tom, co jste vystuvoali, co umíte. český kapitalismus nikoho nepotřebuje - kromě zlodějů a podrazáků. *16*
  • Jak praví klasik - sine ira et studio. Pokud jde zrovna o mně,mám vzdělání slušné a pokud šlo o uplatnění v oboru,měl jsem problémy už i za Husáka,neboť jisté fleky se dědily příbuzensky nebo
    šlo o známosti,přípaně o ňadra adeptek. Dnes to bohužel dnes to není jiné. Jsem ve věku,kdy již
    disponuji jistou historickou pamětí,svým způsobem je mi jaksi známo,kdo je kdo a takový lidi dnes
    nikdo nikde nepotřebuje. Teorie o tzv. "slušném člověku se vzděláním" a tudíž zákonitě o voliči ODS
    je v této době poněkud k smíchu. Za těch dvacet let naši manažeři stačili zlikvidovat vše,co by nás
    tu mohlo držet nad vodou,takže tu máme jen hypermarkety a benzínky,které náleži někomu z venku,
    dále firmy a la security atp. Pokud nejedete zrovna v Pandurech nebo topných olejích tak vám trh moc nepomůže.
  • Volba oboru??....dcera šla na antropologii....hned po prvním roce to ukončila,protože zjistila,že tímhle by se u nás opravdu neuživila...přešla na fakultu,kde letos dokončuje studia ochrany přírody....už se zajímala o místa....byla na konkurzech......bída a utrpení....mám vztek,ale v podstatě ani nevím,jestli na stát,že nedokáže udržet mozky u nás?...že mi chce už i druhé dítě odejít po studiích do zahraničí?....sakra,proč jsme dávali tolik peněz,proč jsme žili,jak tak,že jsme neměli na druhé boty,jen aby jsme udrželi holky na studiích..o ony chodily na kdejaké brigády,aby mohly dostudovat a teď místo slušného místa pracuje jedna jako pokojská a druhá jako barmanka....a musí za hranice,aby získaly misto odpovídající jejich vzdělání??....a nejen místo...ono tady už nejde ani o místo,ale finanční ohodnocení...chtěly původně zůstat ve svém kraji....žít tu,založit rodinu....je mi jich líto....jsou zklamané,naštvané...nedivím se jim... *16*
  • Klasika, vystuduje snadnou VŠ a čeká, že mu všichni padnou k nohám a o spokojený život do smrti je postaráno. A kdo by se měl postarat ? Stát! Vidím to všude kolem sebe. Ale jenom ti, kteří studiu věnují vše, spolupracují už během studia s potencionálními zaměstnavateli, mají šanci. Zvlášť dnes, kdy se diplom dá lehce koupit, schopnosti rozhodují.
    • Vážená paní....naše holky jsou zvyklé tvrdě pracovat...neštítí se žádné práce....my s manželem jsme JEN dělníci....možná i proto se nebojí žádné práce...máme velký dům,holky umí i pořezat dřevo motorovou pilou,umí míchat beton,sázet stromy,natírat atd...staraly se se mnou o bezmocnou babičku celé čtyři roky.....nejsou to žádné čekatelky na uznání,že mají vysokou školu...jen využily své mozkové kapacity, píle a studovaly....že čekaly,že se STÁT postará o to,aby jim mozky neutíkaly za hranice?.....nevím....tohle jsme fakt neřešili,ale dneska už vím,že to tak je....vytunelovaná republika jim prostě nemá šanci poskytnout adekvátní zaměstnání....víme,že se uživí v oboru v jakém nyní jsou,ale chtěly víc....předat svoje znalosti,pomáhat,učit se dál.....
  • Také si myslím,že pán to s tou sociologií nedomyslel.... Za mých mladých časů chodili na sociologii jen spolužáci kteří byli "ulítlí" nebo ti co si chtěli pěkně prodloužit studentská léta a bylo jim jedno na co půjdou, hlavně když byla "pohodička" a dalších pár let ve škole..... a pokud mám informace,tak buď to nedostudovali,nebo to stejně nikdo z nich dnes nedělá....
  • Ja se zase nedivim firmam, ze neodpovidaji kazdemu netahlu co jim posle mail. Nedelali by nic jineho. To ze neodpovi je take odpoved.. Nemyslim to nijak zle, ale procisteni systemu od urednickeho planktonu je potreba a zda se jiz zacalo.
  • ti, kdo píší o špatné volbě oboru, se mýlí. tohle postihuje všechny obory, včetně technických. nejhnusnější praxe je především neodpovídání na nabídku - to je ale běžná praxe u většiny firem. sám mám stejnou zkušenost. a dosud jsem pracoval v zahraničí. v ČR je situace děsivá.
    • Týká se to skutečně všech oborů i těch studijně obtížných a ve vyspělých zemích stále požadovaných. Náš současný systém občany s vyšším vzděláním nepotřebuje. Téměř to vypadá, že si je nepřeje (ostatně jedním z prvních opatření okupační moci v Protektorátu "Čechy a Morava" bylo uzavření českých vysokých škol!). Dnešní vládnoucí elita podněcuje proti sobě občany s vyšším a nižším vzděláním, drobné živnostníky proti zaměstnancům, příslušníky minoritní a majoritní společnosti, tedy občana proti občanovi...
      Situaci dobře charakterizuje např. článek: Krejčího Oskar, Britské listy, 21.09.2011,Proč bude válka. Výňatek z článku uvádím níže:
      ..."Potkáváme je denně: koukají na nás z obrazovky České televize, připraveni kdykoliv k čemukoliv zaujmout zásadní stanovisko – aniž často vůbec tuší, o čem mluví. Takto vzniká situace, kdy není nutný základní výzkum, stačí ideologické think tanks, třetí sektor. Také v Česku se nevybírají ministryně obrany podle pěveckého talentu či ministři podle věrnosti firmě PromoPro. Jejich hlavní kvalita je ideologická oddanost, tedy schopnost přijímat rozhodnutí bez věcné analýzy. V kapitalismu nejsou odděleni jen chudí a bohatí, ale i bohatí a mocní od vzdělaných. Hledat jejich propojení je obtížné mimo jiné proto, že mocní a bohatí se domnívají, že vzdělané nepotřebují – kdyby byli důležití, přece by byli bohatí nebo mocní…"
  • Sociologie :D :D :D
  • Tady se příkladně ukazuje následek nešťastné volby studijního oboru. Já se tomu vůbec nedivím, že o sociology není zájem. Ale, bohužel, školy nám podobné "odborníky" chrlí po tunách .. A o silnoproudého inženýra nezavadíte ... a o jiných technických oborech nemluvě.
    Pokud si dotyčný pán vybral v praxi nepoužitelný obor, tak ať se nyní nediví. Jen je mi líto, že i z mých daní se jeho studium financovalo ..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit