Přejít na výpis diskuzí

Do centrálního registru zbraní budou moci nahlížet všichni lékaři

25.2.2015 18:04
20 příspěvků

Do centrálního registru zbraní by měli mít podle ministerstva vnitra přístup kromě praktických lékařů i další specialisté. Například psychologové nebo psychiatři by tak mohli zjistit, jestli jejich pacient nevlastní zbrojní průkaz. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • http://www.lidovky.cz/strelec-ziskal-zbrojni-pas-pred-mesicem-rodina-se-tomu-snazila-zabranit-1a5-/zpravy-domov.aspx?c=A150226_125022_ln_domov_sk
 • Když si někdo chladnokrevně naplánuje hromadnou vraždu, je zbroják to poslední, co by mu v hrůzném plánu mohlo zabránit. Nevím, proč vůbec někdo shání informaci, jestli ta zbraň byla legálně nebo nelegálně držená.

  Má to snad být polehčující okolnost? Chce snad někdo falešně obviňovat někoho jiného a nevinného, že k tomu přispěl? Žádný posudkář nemůže být viněn za to, že si uzavřený frustrovaný jedinec naplánuje a provede něco drastického.
 • Teda jsem zvědav, co budou lékaři hledat v registrů zbraní? Spíše by měli hledat ve svých záznamech, kdo komu vydal souhlas k vydání zbraně a co za to dostal. Hledání na nesprávném místě.
 • Včerejšek pestrý na lidskou blbost.
  Udalosti komentáře na ČT: nejdřív představili zbraně - pozor obě stojí méně než průměrný měsíční plat!!! - a pak se moderátor zeptal nějakýho odbornika: "To jsou zbraně na zabíjení nebo na sebeobranu" . *7*

  Jedinej Bublan (senator CSSD ex ministr vnitra) překvapil: Zákon je dobrý a přísný jen asi selhává kontrola a realizace... no volby jsou jeste daleko, bejt pred volbama tak to asi bude hustsi :)
 • ilir
  Prasečina nejvyššího stupně.A *12* cenzor ať blokuje za pravdivý názor -prodejný Jidáš !!!!!
  Co všechno budou registrovat kdo se bude dívat do registrů-??!!! Budem uvádět průměr a délku ocasů ???!!! Kolik má která kozy a jak často šous, ..táme,kdy kdo komu co vykouřil ???!!!!
  Stačí málo-např.u zbrojáků-doktor vzal úplatek--vydal potvrzení neprávem,ať nese odpovědnost !!!! Je to stejný jak s propouštěním vrahů,dementů z blázinců-a odpovědnost nikdo nemá,stejně jako vlády,čuníci u koryt a další a další.TO JE ZAVÁDĚNÍ TERORU !! NE DEMOKRACIE !!!!Kamera na každém kroku,k vych, cání bude potřeba za chvíli povolení,písemné a 14 dnů předem !!!!Kde to rvaku žijeme-stále házet vinu na jiný a terorizovat je!!!!!!
  • Jste první, kdo považuje svůj ocas za zbraň. To chcete někoho uchechtat k smrti?
 • Kalousek se nechal slyset ze ma zbran a presne tohle je typ cloveka, kterej v zivote nemel dostat zbrojni prukaz. Proc? Presne proto, ze vyprovokovat se od malyho kluka k fyzickemu nasili je podle me jasnej dukaz psychologickeho profilu Kalouska. Tenhle clovek v zivote nemel dosat zbrojak Ja tvrdim, ze dost lidi co ma zbrojak ho v zivote nemelo dostat. https://www.youtube.com/watch?v=QF0kcieUKRk
 • Na kdejakou "pitomost" např. elektrikáři se musí dělat zkouška co 3 roky, ale na flintu jen 10 let????!!! *16* *16* *16* *9* *13* *10* *11*
 • získání zbrojního průkazu v ČR je nejpřísnější v Evropě a získat zbrojní průkaz neřkuli dokonce vlastní zbran a hlavně STŘELIVO je další těžký oříšek.
  jenom neznalec si může myslet že ve chvíli kdy máte zbrojní průkaz tak máte volný přístup k nákupu zbraní a střeliva.
  • A další závažnější problém je, že máme polici na dvě věci, což již v minulosti ukázala aféra v Českých Budějovicích, kdy vyšinutý nevlastní syn, zastřelil pěstouny. Policie onehdá důsledně neřešila stížnost zavražděných, v obavě o svůj život, přeci nic nenaznačovalo, že dojde k dvojnásobné vraždě, že.

   Policejní orgán Jaroslav Tkadlečka dnes tvrdil, že psychopat střílel z poza baru, přítomní policisté při přestřelce vyhodnotili situaci, co by složitou, a ukončili zásah. Zde je interiér lokálu restaurace Družba, lze si udělat obrázek, jaci jedinci "slouží v řadách policie" http://www.menicka.cz/30-restaurace-druzba-.html
   • No to víš pokuty a botičky to jim jde ale akce je jiná káva.A za se na druhou stranu když už střílejí a oprávněně tak se to vždy otočí proti nim.Tak že to taky nemají jednoduché.To není jako dřív že měl člověk z poldů nahnáno.Dnes je má každý u zadku .
  • Střelivo si můžeš koupit kdy chceš, pokud vlastníš průkaz. Samozřejmě v omezeném množství dle zákona. A nebo i bez průkazu, když ho po tobě obchodník nebude chtít :-) Pouze u zbraně je to složitější, nejdřív jdeš s papíry na na policii a pokud rozhodnou ihned že můžeš, pak zpět do obchodu, kde ti ji vydají a ty ji zaplatíš. Zas tak složité to není, pokud to nesrovnáváš s nákupem cukru v samošce a získat průkaz taky není nejtěžší. Praktickou zkoušku zvládne každý, kdo se o zbraně zajímá a je průměrně technicky zručný a testy zvládne snad i cvičená opice...
   • Co je na prd zrušeni poboček evidence zbrani a střeliva.Já to mám třeba 50 km od baráku a dost špatně se mě tam dostává. *9*
  • Myslím že to říká vše: Podle zahraničních i našich expertů na problematiku střelných zbraní máme jeden z nejlépe propracovaných zákonů v rámci EU a společně s mnoha pravidly a omezením je tento soubor zákonů vázaný na pravidla o spolehlivosti a bezúhonnosti.
 • Dobrý nápad.
 • I zubaři?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit