Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • To je neuvěřitelně vysoké číslo. Je pravda, že sice nežiju ve velkoměstě, ale i v Brně už se mi párkrát stalo, že mi do pokoje oknem vletěl dezorientovaný holub nebo netopýr, ale nárazy při zavřených oknech nezaznamenávám. Problém vyřešili až rolovací sítě do oken, které jsme nechali nainstalovat hlavně kvůli hmyzu.

  • Už při projektování je zřejmě třeba počítat s bezpečností pro ptáky a leteckou dopravu, podobně jako s bezpečností proti zemětřesení, s tepelně-izolačními vlastnostmi zdí - asi by izolačním vlastnostem prospělo pouhé zasypání například škvárou - nemusela by se nijak přichycovat ke zdem nebo obstříknutí keramickou pěnou. Odpadly by nutnosti obnovy a opravy omítky. Vytápění by mohlo být geotermální a zpod budovy by zřejmě bylo možno prát vodu z podzemních pramenů. Osobně bych se cítil bezpečněji v budovách expandujících pod zem, třeba v mínus čtvrtém patře. (Však se uvažuje i o stavbách obydlí pod mořskou hladinou; baštili by se tam více chaluhy a ryby a z vody lze dnes získávat zajímavé prvky. Elektřina z vlnolamů. Nebyla by hrozba hurikánů a tsunami.). Virtuální realita volitelná by mi mohla simulovat třeba pohled na vodopád nebo do poslanecké sněmovny (!). Stále více se píše o zavedení výroby elektřiny z malých jaderných elektráren - třeba jen několikamegawatových a možná i jen mnohem slabších - pro jednu nebo několik domácností. Volná energie by byla celkem zdarma a tací jako ČEZ by se mohly jít klouzat. Nad zemí by mohla být třeba jen střecha s vegetací, dětskými hřišti a bazénem, s přípojkou dopravy. Některé podzemní budovy by mohly být  propojeny tunýlky pro pěšáky nebo minivozítka na úzkokolejce. Vymyslet se dá ledacos, jsou-li peníze.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit