Přejít na výpis diskuzí

Dolování stamilionů pod rouškou pomoci nezaměstnaným

19.9.2017 20:17
Marek Přibil 6 příspěvků

Připomínajíc kolovrátek se každá nová vláda odvolává na eurofondy. Nejen jako na spásu, chlubí se také bohulibými záměry ve školství, zdravotnictví či na trhu práce, které díky miliardovým dotacím uskuteční. Mlčí však o tom, že zmatky kolem čerpání mohou vést až k arbitrážím proti státu anebo že mnoho...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Takze Tu je řeč o někom kdo byl schopen vydolovat přes miliardu... No jak svého času jeden ministr školství na téma problémů s eurodotacema reagoval "když se kácí les padaj třísky. A když to neutratime bude se to muset vracet". Sice je to kruté, ale výstižné...


  Tu miliardu hádám z něho zpět srážkami ze mzdy nedostaneme. A ruku na srdce, tohle není pochybení jednotlivce ale chyba systému.

  Ze studii si pamatuji jak jsem viděl jediný výstup z vědeckého grantu za desítky milionů... 3 A4 popsány něčím za co by i studenta 3. Ročníku kdyby to odevzdal jako semestralku profesor vyhodil... Bylo to něco ve stylu:

  "podobným vědeckým zkoumáním se nám podařilo zjistit že při dodání zboží zákazníkovi se někde objeví faktura a částka na této faktuře má silný stupeň korelace s následnou platbou ze zákazníkova účtu. Což odpovídá části úbytku peněz z účtu zákazníka. Tento výzkum přinesl více dalších otázek vyžadující podrobnější zkoumání, například kde se faktura vlastně objevuje, co znamenají další informace na ní a kam jdou peníze ze zákazníkovi účtu je několik směru kterými se další výzkumy v následujících letech mohou ubírat . "
  Akorát to bylo na tři strany... Ještě tam byla totiž popsána terminologie, co je to účet, co je to zákazník co znamená Dodávka a podobně.
  A teď dilema: vy nejste vědec, takže o vědecké hodnotě provedeneho výzkumu nemůžete vést debatu, ti co hodnotí úspěšnost grantu jsou vědci a tudíž jejich granty hodnotí zase jiní vědci a záleží tedy na tom jestli se najde mezi hodnotitely vědec který obětuje celou svou vědeckou kariéru jen kvůli tomu že někdo jiný si namastil kapsu.
 • Kdo chce
  více byrokracie a
  méně svobody,
  ten volí BASMEA - Babišovu smečku ÁNO
  • Kdo chce být otrok volí ods a top08
   • A kdo chce byt otrokar volí ČSSD nebo lidovce?
 • Kydač Marek Přibil vytahuje před volbami na světlo to nejkvalitnější co našel u babiše na hnoji ... tomu člověku ještě někdo věří?
 • Pink
  Už sedí?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit