testovaci text

Diskuse pro Článek

Dolování stamilionů pod rouškou pomoci nezaměstnaným

19. 9. 2017 – zpravy.tiscali.cz

Připomínajíc kolovrátek se každá nová vláda odvolává na eurofondy. Nejen jako na spásu, chlubí se také bohulibými záměry ve školství, zdravotnictví či na trhu práce, které díky miliardovým dotacím ...

zpět na Článek
1

komentářů v diskuzi: 6

napsat komentář

Tomas (inkognito)

Takze Tu je řeč o někom kdo byl schopen vydolovat přes miliardu... No jak svého času jeden ministr školství na téma problémů s eurodotacema reagoval "když se kácí les padaj třísky. A když to neutratime bude se to muset vracet". Sice je to kruté, ale výstižné...


Tu miliardu hádám z něho zpět srážkami ze mzdy nedostaneme. A ruku na srdce, tohle není pochybení jednotlivce ale chyba systému.

Ze studii si pamatuji jak jsem viděl jediný výstup z vědeckého grantu za desítky milionů... 3 A4 popsány něčím za co by i studenta 3. Ročníku kdyby to odevzdal jako semestralku profesor vyhodil... Bylo to něco ve stylu:

"podobným vědeckým zkoumáním se nám podařilo zjistit že při dodání zboží zákazníkovi se někde objeví faktura a částka na této faktuře má silný stupeň korelace s následnou platbou ze zákazníkova účtu. Což odpovídá části úbytku peněz z účtu zákazníka. Tento výzkum přinesl více dalších otázek vyžadující podrobnější zkoumání, například kde se faktura vlastně objevuje, co znamenají další informace na ní a kam jdou peníze ze zákazníkovi účtu je několik směru kterými se další výzkumy v následujících letech mohou ubírat . "
Akorát to bylo na tři strany... Ještě tam byla totiž popsána terminologie, co je to účet, co je to zákazník co znamená Dodávka a podobně.
A teď dilema: vy nejste vědec, takže o vědecké hodnotě provedeneho výzkumu nemůžete vést debatu, ti co hodnotí úspěšnost grantu jsou vědci a tudíž jejich granty hodnotí zase jiní vědci a záleží tedy na tom jestli se najde mezi hodnotitely vědec který obětuje celou svou vědeckou kariéru jen kvůli tomu že někdo jiný si namastil kapsu.
4.10.2017 upraveno v 07:20
vlákno reagovat

j (inkognito)

0 souhlasí, 2 nesouhlasí

Kdo chce
více byrokracie a
méně svobody,
ten volí BASMEA - Babišovu smečku ÁNO
20.9.2017 upraveno v 10:02
vlákno reagovat

Jj (inkognito)

1 souhlasí, 0 nesouhlasí

Kdo chce být otrok volí ods a top08
20.9.2017
vlákno reagovat

Tomas (inkognito)

A kdo chce byt otrokar volí ČSSD nebo lidovce?
4.10.2017 upraveno v 07:30
vlákno reagovat

ali mojeid.cz

1 souhlasí, 0 nesouhlasí

Kydač Marek Přibil vytahuje před volbami na světlo to nejkvalitnější co našel u babiše na hnoji ... tomu člověku ještě někdo věří?
20.9.2017
vlákno reagovat

Pink facebook.com

2 souhlasí, 0 nesouhlasí

Už sedí?
19.9.2017
vlákno reagovat
Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
povolené tagy

napsat komentář

Do této diskuse nelze psát anonymně. Musíte se přihlásit.