Přejít na výpis diskuzí

Donna Quijotová se pustila do boje se spořitelnou

21.2.2018 18:56
Lukáš Strašík 23 příspěvků

Je genderově diskriminační, když se žena musí na formuláři podepisovat do rubriky nazvané třeba "majitel účtu", "držitel pasu" nebo "klient"? Podle někoho ano, podle někoho ne. Málokdo jde ale tak daleko jako jistá německá dáma, která to hnala až ke Spolkovému soudnímu dvoru.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jednou si najde chlapa i ona a on už ji zkrátí řetěz aby se dál jak k plotně a pračce nedostala *1* *1* *1* KARMA JE ZDARMA *3*
  • ObcanHavel
    v porádku, trocha emancipace nikomu neškodí, jen tedy škoda, že toho nedosáhla u nás v ČR, jsme v tomto ohledunza světem dost pozadu
  • janjosef.stika.5
    O té paní jsem už myslím slyšel.Mám dojem,že se jmenuje Kundhůta,příjmení Kund.Specielně u této paní by se kvůli neoprávněné diskriminaci pohlaví měl používat i v příjmení ženský tvar *1* *1* *1*
  • Teď mě tak napadlo, jestli ty problémy nejsou častější, než si myslíme. Mám na mysli to, že jim chybí "-ová". Takže si možná neumíme představit, co to obnáší, když příjmení žen je stejné jako mužů.
    Ale tím se toho genderového bláznění rozhodně nezastávám a sám dokonce nesnáším, když se přechylují cizí příjmení (sportovkyně, herečky, zpěvačky, političky apod.)
    • Tady je vidět, v čem je výhoda slovanského -ová.
      Jak geniální byli naši předci.
  • Já si spíš myslím, že to co vyvádí ta madam, je jistě znak těžké duševní poruchy .V normální společnosti by skončila ve cvokárně. Protože, dnes je velká část světa , sama cvokárnou, nikomu to už ani nepřijde divný.
    Je to něco podobného jako, když nás tady někdo obviňuje z diskriminace pracovitých , čistotných, poctivých a po vzdělání toužících Cikánů.
  • No a u nás by to mohlo být
    ČESKÝ SPOŘIČ místo Česká spořitelna *14* *14* *14*
    • Spíše "České spoření".
      • Genderově by to bylo jistě správnější :-)
        • Ovšem co třeba s "hadem"? *1*
          Přeci jen ta "hadice" nebude tím pravým, ořechovým *1*
  • Autora tohoto článku by taky měla žalovat. Vlastně ona ne, ale nějaký muž. Za použití slovního spojení „mateřský jazyk“. Já jako chlap chci mluvit otcovským jazykem!
    • Náhodou,
      učí tě mluvit maminka, proto mateřský jazyk.
      • A jak víš, že nevyrůstal jen s tátou?
        Vy se znáte? *1*
        • Otcové učí děti jenom sprostá slova.
          • Drahuško! Nesmíš takto zevšeobecňovat a házet špínu na všechny muže! I mezi muži jsou jemná a čistá stvoření. Zato mnohé ženy mají pocit, že něco zanedbaly a ne že se snaží chlapy dohnat, ale raději předehnat. A to ve všem.
            • Náhodou, já jsem toho názoru, že děti mají znát obojí,
              a tímto vzdávám otcům dík.
            • Ano, máš pravdu, někdy mám pocit, že některé genderové bojovnice by byly nejšťastnější, kdyby povinně všem ženám byl implantován penis, a všem mužům děloha a alespoň trojky prsa, aby bylo vše genderově vyvážené.
  • "Zajímavé je, že si ještě žádná feministka nestěžovala na to, že se zpravidla mluví a píše o teroristech, nikoliv o teroristkách, a o zločincích, nikoliv o zločinkyních. A že by ke slovu "zlosyn" existovala analogicky i "zlodcera"? Potažmo ženská forma k tuneláři, darebákovi nebo jen obyčejnému moulovi a mamlasovi? Prostě když jde o něco nepěkného, najednou mužská forma nevadí..."
    .
    Za toto "1*" :-)))). Tím je řečeno vlastně vše.
  • To má tak někdo starosti....................
  • janjosef.stika.5
    Dal jsem si k večeři chlebovou, namazaný máslovou a k tomu jogurtovou.Mé žaludkové se to ale moc nelíbilo a tak sedím na záchodové.Snad to přežiju a nebude ze mně nebožtíková.ALE I TO BY SNAD BYLO LEPŠÍ,NEŽ BÝT (JAKO V TÉ ČLÁNCE) HOVADOVÁ.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit