Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Občané České republiky potřebují EURO. Jen tak se umožní lidem snadno porovnávat své platy a ceny zboží za hranicemi. Snadno by pak zjistili, že Španěl má 2x vyšší plat, Němec 5x vyšší, za stejnou práci a přitom ve Španělsku je všechno minimálně o 1/3 levnější, než v ČR, pivem počínaje, přes jízdenky na vlak, auta, byty. 

  Umožnilo by to, prostě zajet si do Rakouska nebo Německa pro levnější zboží, aniž bychom museli povinně odevzdat 20% částky jako poplatek za lichvářské směnárenské/bankovní služby. A nepřicházeli bychom každoročně o stovky miliard korun.

  Česká koruna je dnes už jen nástrojem buzerace a izolace českých občanů, lichvy a zisku obchodníků a teplých místeček pro bankéře ČNB.

   Intervence ČNB stály  DVA BILIÓNY KORUN a přínos byl podle exportérů, jimiž se ČNB zaštiťovala, cca 18 miliónů. Tzn. že ČNB dokázala utratit milión korun, aby získala jednu korunu pro exportéry!!!!!!!!!!!!!!!!

  Na to, že celou dobu měli občané veškerý dovoz o 20% dražší, (spotřebiče, léky, auta, pohonné hmoty …) což jsou další bilióny, bankéři kašlou.


  • josef.chmela

   V Euru to není. Není ani pravda, že Němci mají 5x vyšší plat než je u nás. Vychází to přibližně jen 3 - 4x. Není pravda, že ve Španělsku je vše o 1/3 levnější. Procestoval jsem celou západní a jižní Evropu a všude byly mé náklady na nákup základních potravin, oblečení, ubytování, provozu vozidla a ostatních služeb vyšší než u nás. A to jsem si vždy vybíral to nejlevnější.

   Budeme vždy chudí a to jen proto, že zde máme nízkou produktivitu práce, protože neděláme finální výrobky s velkou přidanou hodnotou. Jsme pouze levná výrobna dílů a komponentů.

  • Všimněte si jak plánovitě poškozují České občany šmejdi z České národní banky, kteří se stále snaží tlačit hodnotu české koruny pod úroveň všech ostatních měn a tím je naše měna stále bezcenná. Doufám, že tito zločinci budou brzo ve vězení a tam o svém kriminálním jednání mohou přemýšlet do konce svého života.

   • Začal to ten bonviván s tím "velkým doutníkem" Salzmann, pak Siger, nyní je to osoba se vzhledem sedláka Rusnok. No jedna persóna lepší než druhá. A penízky se jen sypaly Ale jen do vlastních kešení, není-liž pravda?
   • to je jednoduché s Eurem by to tak snadno nešlo a když pujde Euro do kelu tak koruna s ním, akorát rodina Klausova si myslí že kačka přehraje měnu pana Skrblíka.🙂

  • KIMCID

   Euro nepotřebujeme.My jsme od začátku potřebovali silný průmysl.Kdo něco dělá a vyváží má prachy.My jsme jen montovna pro Německo nic víc.

   • jo a čobol zažívá zlaté časy po směně Eur za Kačky,a montovna jsme neb 40 let bolševík krmil zemi kde již včera prožrali co měli sníst až dnes.Doporučuji návštěvu fabriky kam investoval někdo kdo chce vyrábět a návštěvu těch ostatních darovaných estébákům v té době bez dotací.

    • KIMCID

     prosím kterou montovnu má ten tvůj čobol?

  • Ano, singerizace koruny přinesla nevyčíslitelné škody.
   • Singr oslaboval s Eurem , ale kdopak pokračoval no přece strana pravých ožralů Zemanovci.

    • KIMCID

     :D:D

   • Vámi jmenovanému šmejdovi by měl být okamžitě zabaven všechen majetek, protože právě on poškodil Čechy nejvíce.

   • KIMCID
    😀
 • A on snad čekal někdo něco jiného v podání od té imigrantské megaszlodějské vtěrky než další křivárny?

 • No - není to tak dávno, co koblihář sliboval, že po zavedení EET v restauracích bude pivo levnější...

  Takže - opět STBák  lhal...

  • KIMCID

   těším se na recesi

 • Odpověď je v článku:

  "To víte, vážení cestující, ceny benzínu a nafty klesly, ale nám zato stouply mzdové náklady…"

  A nejen mzdové náklady, také ceny energií a hlavně: Chceme vyšší zisky!

 • Jaguaros
  Já jenom nechápu proč se s takovými hloupostmi Česká mediální scéna zabývá. Systém kapitalismu je známý od samého začátku a byl zde v obdobné podobě už za první republiky. Polovina České populace s tím zřejmě neumí zacházet - poslouchali Radio Svobodná Evropa a ta je trochu jako štvavý vysílač o realitě zapomněla informovat. Začalo to všechno někdy v 60-70-tých letech s olejáři. Ti vždy před svátky a letní dovolenou navýšili ceny pohonných hmot, v zimě zlevnili. Svoji strategii pak vypilovali, třeba v Nigerii navrtali domorodci potrubí a ceny letěly nahoru. Války na blízkém východě byly také pádným důvodem. Pak následovali všichni ostatní, považovali se za hlupáky a proto systém okopírovali. Našli si jenom jiné pádné důvody jako třeba v potravinářství sucho, nedostatek vody atd. V jiných případech průmyslu pak navyšování mezd, stávky nebo zdražení právě pohonných hmot, u nás pak třeba mýto na dálnicích. A tak to pokračuje, střídají se jenom důvody, jak i v článku popisováno. V konečné fázi se při bilancování uplynulého roku vždy zjistí že i přes občasný propad cen jsou ceny vyšší. Je to prostě systém nejistoty ve kterém jsou občané státu neustále udržováni. Po 30-ti letech od revoluce by to snad mohli Češi už konečně pochopit a o takových přirozených jevech nediskutovat. Chtěli přece žít ve stresu, sociálních nejistotách a chtěli se aktivně podílet na zdokonalování stávajícího systému kterému se říká tržní hospodářství. Proto se ceny zvyšují u nezbytných komodit jako potraviny, energie, voda, nájmy. U těch kde dochází k přebytkům na trhu a které nepotřebujete ceny padají - elektronika. Nejlépe s problémem umí zacházet lidé kteří mají dostatek zkušeností ze zahraničí, jsou oproti našincům lépe strukturovaní.
  • vlastenec

   Máš docela pravdu,jen s tím,že jsme chtěli žít v nejistotě ve stresu atd.nemáš pravdu! Nechtěli jsme,aby nám dále vládli komunisté! To si uvědom!

   • No tak to jsme skoro vytloukli klín klínem......To raděj ty současné kreaturky? 😛

 • Dobrý den opět po týdenním trestu. Patrně patřím k nejvulgárnějším diskutujícím.

  Jen nevím vážení, proč v této souvislosti lajte panu velkouzenáři. On svůj slib plní.

  To, že nenažraná a arogantní podnikatelská sebranka nerespektuje nic a nikoho - že máme svaté soukromé vlastnictví - tedy právo bezostyšně okrádat není jeho zásluha.

  I kdyby byl benzín zdarma - pekaři zdraží pečivo, prostě proto, že můžou. Důvody nejsou důležité. Než vymýšlet hlouposti o drahé pšenici. Kolik % sklizené pšenice jde do potravinářství? Zjistěte si prosím. 

  Hokynáři, ušmudlaní hostinští a další jen vysají více.......

  • Pěkným příkladem vašeho tvrzení je diference křivek vývoje cen pohonných hmot a cen ropy. Obvykle to vypadá, že se cena ropy rychle zvyšuje na základě zvýšení cen pohoných hmot a cena pohonných hmot se pak pomalu sníží na základě snížení ceny ropy...

   Co se týče pšenice: Kvalitní potravinářskou pšenici se pěstovat nevyplatí. Lépe jest pěstovat pšenici krmnou a vyrábět pečivo z umělých směsí. Proto se do těsta z mouky z krmné pšenice přidává lepek získaný jako odpad z průmyslového zpracování pšenice, typicky z výroby "bio"etanolu, a příslušné chemikálie, které směs udrží pohromadě po dobu zpracovávání. Je dobré si občas přečíst, jaké má oblíbené pečivo složení a jak se toto složení v čase mění. Proč? Na chuti to běžný konzument nepozná, jen ho někdy zarazí nezvyklý průběh stárnutí výrobku.

   Perlička na závěr,  jen trochu OT: V polovině devadesátých let jsem si prostudoval složení větrníku a zjistil, že naprostou většinu těchto zákusků vyrábějí ne cukráři, ale chemici. Od těsta na korpus přes "šlehačku" až po sladidlo. I zde je dobré si občas zjistit složení.   

 • Dá se říci že český zloděj zůstane vždy zlodějem i když klesne dph. Proto se obloukem vyhýbejte hospodám a pivo si kupte v obchodu.

  • No jo, ale toceny je toceny...:-)

  • Wolfcastle

   Ale davejte pozor aby jste si k tomu pivu v obchode nekoupili klobasku od holdingu zlodeje co ukrad dotace pro male podnikatele! 😉😂

   • Blafy od koblihare nejim...

   • KIMCID

    až mu to dokáží pak ukazuj prstem kdo je zloděj.zatím si otevři bakalovi noviny a jdi si číst.

    • Wolfcastle

     To že dotaci musel čapák vrátit snad neni dostatečný důkaz co máš místo mozku kobliho? marmeládu?

     • KIMCID

      a ty jsi to samo viděl na vlastni oči že ty rudá volavko

    • vlastenec

     Kalouskovi také nikdo(ani Babiš)nic nedokázal a meleš tady o něm pořád!

     • Panu Kalouskovi nikdo nic dokazovat ani nechtěl. Asi jich v té partě jelo víc. Ale dneska už s tím nenaděláme vůbec nic.

      Z pana Kalouska se stal dnes křišťálově čistý ochránce demokracie a čistoty justice. Alespoň je legrace a "vlastenci" mají zase svého Ducceho. Přeji Vám ho. 

     • KIMCID

      Kde píšu tu o Kalouskovi?

     • dzixy
      I na Kalouskovy zlodějiny dojde, neboj😇😎
   • evidentně čobol nenažraný a opilec na hradě neva ,ale živnostník je asi nepřítel státu ,nechal bych všechny ty odboráře aby jim služby dělali ty velký podniky za ty svoje hodinovky.A to že vyžírá podvodník  ze Slovače dotace a cpe si je do své kapsy z peněz všech Evropanů a snaží se sem dostat celou Ukrajinu holt nikomu taky neva.Možná až sem doveze všechny Ukrajince tak dostane metal od Putina i s ožralcem. 

    • Pan Kumul je zajisté také jeden z podnikatelů v říze bílé, nemýlím se? 

     Nebo by také rád vyžíral dotace, jen neví jak na to? 

     Pane Kumule, ve své rozkuráženosti jste šlápl kapinku vedle.

     Fakt si myslíte, že Putin jásá nad tím, když k nám expedujeme banderovce z Ukrajiny? 

     Myslím, že mezi Putinem a Ukrajinci to nebude tak navoněné. 

    • KIMCID

     čechoslovák když už.

     • Ono někdy něco takového jako čechoslovák existovalo - můžete upřesnit????

      Nebo blbě nekydejte nesmysly.                                                                                       Vždy to byl a je - buď Čech, Moravák, Slezan, Slovák  ,.....  - možná v minulosti občan ČSR. Nikdy ale čechoslovák - jste-li vy nějaká prapodivná lidská křižovatka - váš problém, mi ostatní jsme především příslušníci nějaké národnosti a až potom možná občané nějakého státního slepence.

      • KIMCID

       já mám v rodném,listě československo ale chápu že vaše kolaborantská rodina má něco jinýho

       • Reakce na příspěvek:

        čobol zůstane čobolem i kdyby žil v Německu a psal česky.


       • Reakce na příspěvek:

         Státní příslušnost a národnost není totéž...

        • KIMCID

         Reakce na příspěvek:

         Pro tebe možná.Ale to se vám romům stává

         • Reakce na příspěvek:

          Ty jsi neuveritelne ubohy...


          • KIMCID

           Reakce na příspěvek:

           to musíš vědět nejlíp sám když je ubohost tvoje jediná přednost

 • dzixy
  Jégl má pravdu, když se domnívá, že i po snížení DPH u některých komodit to nebude znamenat snížení cen. Nejenom proto, že vstupní ceny produktu rostou, ale také proto, že naši  "podnikatelé" jsou více, než glgaví. Pokud záměr vlády snížením DPH bylo odškodnit podnikatele za EET, byl to zlý nápad jak to udělat, protože snížení DPH vykazovala jako akt snižování cen . Poslední dobou vláda ukazuje, že některá řešení nekorelují s jejím vládním programem a dopadem jejích rozhodnutí. Bude-li to tak pokračovat, zřejmě vláda u voleb bude vykazovat velké "manko" ve svých prohlášeních a Babiš se svým ANO bude mít problém. A socialisté?? Těch se to možná již nebude týkat.
  • Snížení DPH u jednoho typu produktu nemusí znamenat jeho zlevnění, dojde-li v prostředí je zvýšení cen komodit navázaných jako vstupy. Popsané snížení DPH může znamenat i nezdražení nebo snížené zdražení - ekonomika je široký komplex dějů.

 • dzixy

  Vláda v dobré víře snižuje daně, aby odlehčila spotřebitelům výdaje. Pozapomněla na malého českého človíčka zvaného "PODNIKATEL" a na jeho chrťavost. Aby záměr měl dopad, měla vláda stanovit jakou marži ze snížení DPH si mohou ponechat podnikatelé, aby snížení DPH bylo vidět i na snížení cen. Jinak cenová politika u nás je podle Jánošíka  "od duba do duba".

 • Pro připomenutí - to dočasné 1% zvýšení DPH mělo vytvořit potřebný polštář než začne fungovat II. důchodový pilíř. Babiš jej zrušil ale polštář v klidu čerpá furt pryč.

  BTW, dańové zatížení popisu tzv. složena daňová kvóta (vybrané daně k HDP) a její výše je nyní nejvýše od začátku republiky. Tedy vyjma prvých dvou roků, kdy jsme se zbavovali socialistických daní. Asi tam míříme zase, nejen daněma.

  Zdroj: OECD

  • K vašemu Babišovi: "Druhý pilíř odstartovala v roce 2011 penzijní reforma prosazená koaliční
   vládou ODS, TOP 09 a VV, byl spuštěn k 1. 1. 2013. Tehdejší opozice (ČSSD) druhý pilíř od jeho spuštění 
   kritizovala a vyhrožovala, že až bude u moci,
   druhý pilíř zruší. To mělo za následek, že lidé do druhého pilíře nevstupovali a špatné výsledky byly argumentem
   pro jeho zrušení. Po volbách ke splnění výhružek
   došlo a tento zamotaný kruh skončil k 31. 1. 2016, kdy byl druhý pilíř
   definitivně ukončen. Zrušení druhého důchodového pilíře ČSSD prosadila
   i do koaliční smlouvy a programového prohlášení vlády s hnutím ANO
   a s KDU-ČSL."

   Vámi předvedenou manipulaci lze označit za "jednoduchého Babiše". Jen tak dál, co třeba "odpíchutý dvojitý Babiš"? Dáte to?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit