Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • 1+1=2 pohraničníci dělali svoji práci a bratři Mašinové jsou obyčejní vrazi.
 • doufám že to skončí tak že dostanou provaz.
  mašini se smaží v pekle za ty vraždy co udělali, zabili nepočítaně lidí
  • Tipická česká komoušská flundra.
   Kdyb jste vy komouš-bestie nezadrátovali hranice, nemuselo k takovýmto událostem docházet.
   Jste jen smečka podlých grázlů, kdy platí že užitečný komouš je ten 1,8m pod zemí.
   A pokud by někdo zasloužil provaz tak jsou to právě příslušníci vaší zvrhlé smečky.
 • Dodnes mi není jasné, jakým právem komunisti bránili lidem v tom vybrat si, kde budou žít a cestovat. Zdejší erudovaní diskutující mi to snad objasní:-)
  Nerad bych ale proto byl brán jako zastánce takzvané současné demokracie.
  • například citili povinnost nepustit za hranice vrazi, násilníky, zloděje a lupiče aby se o Československu začalo vyprávět že to je země zlodějů.
   .. jak se začalo vyprávět po 1989 když na Západě moc dobře poznali co jsou čechoslováci zač.. zlodějově, podvnodníci, kradači v obchodech
   • Toho se Západ v té době určitě neobával - to by nazpět masově vydával asi všechny, co zdrhli do Západního Berlína !!!
    Ano, jenže to byli Češi zkur.ení 40 lety bolševismu ! Neplést dohromady s 50.lety, to byl jiný národ.
  • Spousta lidí utekla za kopečky v klidu a pohodě a nikoho při tom neokradli ani nezabili...
 • tím že vyslali svého agenta Lenina do Ruska aby svrhl demokracii a nastolil socialismus. Pak podpořili vzestup nacistů v čele s Hitlerem kterému předhodili demokratické Československo a zavinili tak rozšíření bolševismu (potírajícího nacismus) po Evropě. Kapitalisté byli vždy největší hrozbou pro demokracii, jsou jí i nyní kdy se snaží rozvrátit státy po celém světě a rozpoutat třetí válku.
  • Lenina těžko mohl vyslat někdo ze socialistických zemí když v tý době ještě neexistoval socialismus *1* pravda je že bez německých peněz by soudruh Iljič nedošel ani 1 metr.Takže zato vlastně může císař .No a bez us dolárků ukradených ve 30letech v Americe by těžko soudruh Hitler vybudoval průmysl a platil dělnickou třídu zhruba od roku 33,jak to všechno zapadá když se to podrobí analýze.Tak ne kapitalismus ale jeho forma ukrutné nenažranosti bez jakékoliv kontroly.
   • Nějak postrádám zmínku o obrovské spolupráci a "bratrské" výpomoci poválečnému Německu (cca od. r.1924) - při vyvíjení a zkoušení nových zbraní (tanky, kanony, letadla, chemické zbraně) od vždy "mírumilovného" a prý pokrokového SSSR (na jeho území, v jeho továrnách a na vojenských polygonech) ... *4*
    • Něco málo si o tom dostudujte, hlupáčci, než začnete hloupě hlasovat. Ale to dá práci, že ? Lepší a mnohem snadnější je něco prostě "odkliknout".
     Tím ale jen potvzujete svoji inteligenční nedostatečnost, bohužel ...*6*
     • Jen potvrzení mých původních slov a názoru ... *2*
      • Jo jo,ono totiž moc nechybělo a Německo bylo socialistické a Hitler přece řekl buď dělníky získáme my nebo komunisti,tady platilo to leninské čím hůře tím lépe .A vojenská pomoc,všechny německá letadla nad Británií létala na sovětský benzín a proto taky batuška Stalin ještě 3 dny po vpádu Němců do SSSR nevěřil že je to válka.Vzkaz pro komunistickou pussynku učit se,učit se,učit se a nejenom čumět na komunisticko fašistické dezinformace typu ovar na hradě je džentlmen.
   • vlky plky
 • Mohou za to komunisté, kteří z naší země udělali koncentrák (ostnatý drát, strážní věře se střelci) a bránili lidem svobodně opustit ten komunistický "ráj". To ovšem neomlouvá jejich jednání, příkaz "nezabiješ" je nadřazený touze po odchodu ze země. Ale nejde jenom o zabiítí, ale i omezení svobody a okradení nevinného člověka.
 • Tento článek napsal jeho autor opravdu velmi "zasvěceně". Samopal vz.58 nebyl samopal, ale útočná puška, viz užívaná munice nebyla pistolová. Ráže nebyla 7,65 mm, ale "vojenská" 7,62 mm (standard Tokarev 7,62 x 39) !!!
  Další mladý blbeček, co nikdy nesloužil v armádě - ovšem dělá děsně "chytrého" ... *9*
  • Nebyla to munice 7,62x25 Tokarev, ale 7,62x39. A samopal vz 58 byl v naší armádě zaveden jako samopal sa vz58.
   • 7,62 x 25 je pistolový náboj - o tom ale nikde n e p í š u , je třeba si to pozorně a správně přečíst (!), ten druhý 7,62x39 pro útočnou pušku (AK-47, vz.58 a ostatní verze Kalašnikova), 7,62x54 pro kulomet. Samopalem v naší armádě byla "pumpička", myslím vz.25 a 27 (podle pažby), s tím jsem ale už nesloužil, ráže 9 mm (pistolové náboje asi 9x19).
    Nikdy jsem nezjistil, který aktivní blbec zavedl v čs. armádě pro útočnou pušku (karabinu) vz.58 chybné označení "samopal".
    Přitom ideový předchůdce vz.58, tzn. AK-47 Kalašnikov vycházel z německé útočné pušky SG-43 (Sturmgewehr = útočná puška, ráže 7,92 mm), i když soudruh Kalašnikov se dušoval, že ne a ne. No, soudružsky lhal, jako drtivá většina komunistů/bolševiků. Stejně jako dříve i "sovětský" samopal PPŠ vycházel z finského samopalu Suomi. *3*
    • Když už musíte poučovat, tak to napište alespoň správně. *14*
     V listopadu 1947 byly dokončeny nové prototypy AK-47. Na jejich vývoji se podílel i Hugo Schmeisser, německý konstruktér útočné pušky StG 44, jenž byl po válce donucen pracovat v SSSR a pod Kalašnikovem působil.
     Kalašnikov se rozhodl navrhnout automatickou pušku kombinující nejlepší vlastnosti americké M1 Garand a německé StG 44. Kalašnikovův tým měl k těmto zbraním přístup a nemusel "znovu vynalézat kolo". Kalašnikov sám poznamenal: "Mnoho ruských vojáků se mě ptá, jak se člověk může stát konstruktérem a jak se nové zbraně vyvíjejí. Jde o velmi obtížné otázky. Zdá se, že každý konstruktér má svou vlastní cestu, vlastní úspěchy a neúspěchy. Ale jedna věc je jasná: před pokusem vytvořit něco nového je důležité mít dobré znalosti všeho, co již v této oblasti existuje.
     Koho to zajímá najde si to ve Wikipedii. *14*
     Většina lidí vám dá mínus, protože je jim to jedno a nemají rádi, když je někdo poučuje.
     Navíc blbě. *14*
    • Kontrolní otázka, hlupáčci: nesouhlasíte nebo jen nerozumíte (protože howno znáte) ?
     Pravdu se od vás asi nikdo nedozví, co ... *2*
   • Sovětský náboj ráže 7,62 mm, zavedený v RA (dříve DRRA, poté SA "CA") a později - po II.sv. válce - i v čs. armádě namísto 7,92 Mauser (nakonec plošně pro vojska členů Varšavské smlouvy) byl tzv. standard T o k a r e v (pistole, opakovací puška např.Mosin, samonabíjecí puška, samopal např. PPŠ, útočná puška např. AK-47, kulomet).
    Něco je prostě nutno si nejdříve dostudovat - a nepoučovat starého "zbrojíře", to je poněkud trapné ...
   • No dnes se tomu říká skoro útočná puška ale dřív to byl v rámci revolučních tradic samopal .Pušky totiž měli imperialisti a vrazi z volstrít a samopaly vrazi z ljubjanky. *1* Když to "koupíš" tak je to jedno. *1*
  • Já jsem sloužil na vojně, ale tyto informace neznám. Nikoli každý sloužil i pěšáků. Ale myslím, že tyto detaily vůbec nejsou důležité.
   • Jo sloužil na vojně a 7.62 ti uniklo a u pěšáků tak to byla asi 2 sv.válka-tady někdo machruje a zbytečně,teda pokud si nebyl dítětem nějakého hodně velkého zvířete a nešel si ani do přijímače a celou vojnu bys pak prochrněl na PéVéeSce *1* Podotykam nikoliv ve VéTřieSce *1* protože tam by si spal v sedě a byl by si vděčnej za trochu klidu.
    • Souhlas, je to kecálek Neználek. Ale vidím, podle "hlasování" k mému příspěvku výše, že je tu takových - bohužel - dokonce více. Už aby znovu zavedli odvodní komise a povinnou základní vojenskou službu (tzv. nejčestnější povinnost každého mladého muže !), sranda skončí, chlapci ... *1*
 • Naprostí blbové, šli do akce přímo z chodu, bez jakéhokoliv plánování a příprav, opilí...
  Získání jejich stopy byla rutinní činnost.

  Přepadání strážných je i dnes zcela běžný způsob, jak získat zbraň, strážný se ve zlomku vteřiny není schopen překvapivému útoku bránit, je otupen ubíjející rutinou mnoha předchozích služeb...ve stráži nejdříve střílet, pak se ptát.

  Žertíky s ozbrojenou stráží často končívají smrtí či těžkým zraněním šprýmaře.
  • Aha, pán zjevně nebyl nikdy ve stráži (s nabitou zbraní), takže vůbec nezná povinnosti strážného. Co takle povinné povely: stůj, kdo tam; stůj nebo střelím, první výstřel do vzduchu - až potom můžu pálit na "cíl".
   Jinak by býval, chlapče, ihned vojenský prokurátor - a vojenská basa tzv. natvrdo !!! *2*
   • Ve stráži s nabitou zbraní jsem sloužil jako záklaďák v letech 78-80 u VÚ 3003 v Hradci Králové, do stráže jsme jezdili na letiště hlídat autopark uložené techniky.

    Jako záložák r.88 u pohraniční roty na Šumavě, tam nám nad hlavou tak 4-6 m přelétával vrtulník, velitel hlídky mi ale tehdy rukou beze slova sklonil hlaveň Sa58, nechtěl řešení, hlášení, atd.

    O těch výzvách to jsou kecy - pokud na mne ve stráži někdo vyskočí z úkrytu ze dvou nebo čtyřech metrů, není na nějaké odříkávání předepsaných formulek čas...Jak to pak posoudí vyšetřovatel, je věc jiná, strážný ale není povinen se nechat zabít.
    Okamžitě pálím, nebo zblízka bodnu ( učili nás - do stráže vždy na zbrani bodák ), ten je dobré si nasadit, když je čas, i při střelbě na větší vzdálenost, svojí hmotností omezí zdvih a pohyby hlavně a zpřesní střelbu.
    Pokud někdo leze přes plot, a nereaguje na výzvy, počkat se střelbou, aby spadl dovnitř objektu.
    Strážný je osoba jistým způsobem právně chráněná, není přípustné, aby si z ní někdo dělal legraci, a je na svém úseku pánem.
    Konkrétní případ je soubojem břídilů s matláky - jinak by vypadal útok vycvičených záškodníků a jinak obrana ostrých strážných...Na letiště v Chotusicích jsem jako záklaďák jezdil s UAZem, jednou jsem tam přespal, tak si o těch strážích tehdy myslím svoje.
    • No, kecy - viz vojenský řád ČSLA (a nejen té armády), to já nevymyslel. Ještě jsem zapomněl na komunikaci: "heslo - odpověď". Soudruh vojenský prokurátor a celý jeho ansámbl - to nebylo zrovna nic příjemného. To je velice tenký led - šlo ještě o oprávněné plnění povinnosti strážného (možná horlivé, ale legální) nebo např. už má věc znaky trestného činu zabití/vraždy ? Mimořádná situace to byla za všech okolností.
     Za situace, kdy mě někdo napadne např. zákeřně (ze zálohy), tak jej asi vyzývat nebudu. Kromě bodáku se dá použít při osobní potyčce i pažba střelné zbraně, tou úder "sedne". Bodák se dá v tomto případě rychle použít i ručně a možná i efektivněji.
     Souhlasím. Strážný je osoba, která požívá ve službě zvláštních výsad a pravomocí, ale není "kovboj", který pálí na každý stín S nabitou zbraní je potřeba zacházet opatrně, na druou stranu pochopitelně strážný není "povinen se nechat zabít". Proto je také sám ozbrojen. Navíc, každý strážný, který šel do služby, byl vždy poučen velitelem stráže (zástupcem, závodčím), kontrola zbraně atd. Pokud by ale byla situace, kdy velitel stráže na poučení vydá ROZKAZ: "palte bez výzvy na cokoliv", to je jiná káva. To jsem ale nikdy neslyšel - ani sám nikomu neřekl ...
 • byla to samozřejmě obyčejná loupež a pokusy o vraždu. Doufám, že dostali provaz
  • Nikoho nezabili, dostali 20 let. Odseděli si 7 let. Po revoluci byli propuštěni jako političtí vězni.
   Bylo to rozhodnutí soudu. Havel jim milost dát nechtěl. *14*
   Možná dostali ještě odškodnění za léta komunistického kriminálu.
   • pokus vraždy - a to bodání jistě pokusem vraždy bylo, je stejně trestný jako vražda sama. asi měli štěstí, že ten člověk nezemřel.

    že vrazi byli přátelé a vzory vůdců převratu vroce1989 se normálně ví.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit