Přejít na výpis diskuzí

Dvaačtyřicet let vlády ukončily dvě kulky. Kaddáfího konec umíráčkem pro tyrany?

21.10.2011 17:44
  8 příspěvků

"Kaddáfí je pryč, teď je řada na tobě, Bašáre," napsal jeden z diskutérů na sociální síti Twitter den po smrti bývalého libyjského vůdce. Sociální sítě se plní sborovými předpověďmi, občas až bezohlednými, blízkého konce utlačovatelských režimů, které ještě bojují o přežití.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Silně pochybuji,že povstalci budou schopni dodržovat zákony a vybudovat demokracii.Může to nakonec dopadnout tak,že ti co seli vítr sklidí bouři a pořádnou.
 • mno a je to tady..... už začínají kmenové rozbroje, tahanice o vládu.. prastaré - Kadáfím zastavené kmenové války začínají... uvidíte, že OSN nezbyde dát je zase pod kuratelu frantíkům a britům.. či tam zůstane NATO s CIA dikud se nezprivatizují nedotčené tím zlosynem kadáfím vybudované rafinerie, ropná a plynná pole a podpouštní voda... No takže amíci a briti zhojí krizi libyjskou ropou a plynem a frantíci zase vodou... jejíž zařízení a cesty jsou taky nedotčené. TZV. Humanitární pomoc nebude nutná, protože v pouštní zemi se toho moc nemohlo rozbombardovat.. na rozdíl od Juginy. Je nutno si uvědomit, že při hustotě osídlení 3,2 lidí na km 2 - se vlastně žádné škody nestaly.... jo ještě si vzpomenou jak agentům CIA a disidentům naletěli...
 • Co se zde píše Jazve, je naprostá pravda, podtrhuji, každé jeho slovo. Největší tyrané vládnou v kapitalistických režimech, kde je člověk pouze lidský zdroj, výrobní prostředek. Muammar a jeho země se stala obětí další agrese válečných zločinců z NATO, kteří si pro svou podporu vybrali tu nejhorší sebranku zločinců všeho druhu. S nějakým lidovým povstáním to nemělo ani trochu společného. Mummar zemřel jako mučedník, byl to dobrý vládce, který neopustil svou vlast, i když mu mnoho sousedních zemí nabízelo svoji pohostinnost. Čest jeho věčné památce. Doufejme, že se brzy objeví podobný moudrý a spravedlivý vládce, který bude celou svoji vládou usilovat o blaho svých občanů. Venezuela, Bolívie a Ekvádor ukazují, že je to možné.
 • Lybie nemá s arabským jarem nic společného.Nebýt bezprecedentní agrese západu vedenou touhou po lybijské ropě ze strany francie, británie a pozděj celého spolku NATO mohla se Lybie dál rozvíjet a být perlou arbského poloostrova. Dík naší pomoci "bezbranným civilistům" v terénních vozech s těžkými kulomety a raketomety se vrátí o padesát až sto roků zpět do období francouzské a italské kolonizace.
  Jaké síly v Lybii zvítězily, to už jsme se mohli přesvědčit na vlastní oči z Kadáfího lynče. A prostí lybijci to zakusí za chvíli na vlastní kůži. Západ vypustil z klece krvelačnou bestii, aby si sám nešpinil ruce. Kadáfího krev je ale i na rukách jak Sarkéziho, Kamerona,Obamy, Berluskoniho a ostatních hlav států, které se na okupaci Lybie podíleli.Pravda a láska zase zvítězila nad lží a nenávistí, jako u nás, jen čí pravda v kdo s toho má prospěch, prostí občané to nejsou.
 • Po 40 let, či to bylo déle, nevzpomínám si, jsem dělal vše, co jsem mohl, abych dal lidem domy, nemocnice, školy, a když byli hladoví, dal jsem jim jídlo.Dokonce jsem Benghází přeměnil z pouště na zemědělskou půdu, přestál jsem útoky kovboje Reagana, když zabil moji adoptovanou osiřelou dceru, pokoušel se zabít mne, a místo toho zabil nebohé nevinné dítě. Pak jsem pomohl svým bratrům a sestrám z Afriky penězi na Africkou unii.Dělal jsem, co jsem mohl, abych pomohl lidem pochopit koncept skutečné demokracie, kde výbory lidí řídí naši zemi. Ale to nikdy nestačilo, jak mi někteří řekli, dokonce ani lidé, kteří měli 10 pokojové domy, nové vybavení a nábytek, nebyli spokojeni, protože jak byli sobečtí, chtěli více. Řekli Američanům a dalším návštěvníkům, že potřebují „demokracii“ a „svobodu“ a nikdy nepochopili, že jde o systém hrdlořezů, kde největší pes požírá ostatní, ale byli těmito slovy okouzleni a nikdy nepochopili, že v Americe není žádné bezplatné lékařství, žádné bezplatné nemocnice, žádné bezplatné bydlení, žádné bezplatné vzdělání a žádné bezplatné potraviny, vyjma toho, kdy lidé žebrají nebo stojí dlouhé fronty na polévku.Ne, bez ohledu na to, co jsem udělal, nikdy to některým nestačilo, ale další věděli, že jsem synem Gamala Abdela Nassera, jediného skutečného arabského a muslimského vůdce, kterého jsme měli od doby Salaha-al-Deena, který získal Suezský kanál pro své lidi, stejně jako jsem já získal Libyi pro své lidi, byly to jeho šlépěje, ve kterých jsem se pokoušel jít, ochránit své lidi před koloniální nadvládou – před zloději, kteří by nás okradli.

  Nyní na mne útočí největší vojenská síla v historii, můj malý africký syn Obama mne chce zabít, sebrat naší zemi svobodu, sebrat nám bydlení zdarma, léky zdarma, vzdělání zdarma, potraviny zdarma, a nahradit to americkým stylem zlodějny zvaným „kapitalismus“, ale my všichni v rozvojovém světě víme, co to znamená, znamená to, že země řídí korporace, že svět řídí korporace a lidé trpí. Takže nemám jinou možnost, než se jim postavit, a pokud si to Alláh přeje, zemřít na jeho cestě, cestě, která dala naší zemi bohatou zemědělskou půdu, potraviny a zdraví, a dokonce nám umožnila pomáhat našim africkým a arabským bratrům a sestrám, aby zde, v libyjské džamahírii, mohli pracovat s námi.

  Nechci zemřít, ale pokud to bude potřeba pro záchranu této země, mých lidí, tisíců mých dětí, pak ať se tak stane.

  Nechť je tato závěť mým hlasem světu, že jsem se postavil křižáckým útokům NATO, postavil se krutosti, postavil se podvodu, postavil se západu a jeho koloniálním ambicím, a že jsem stál se svými africkými bratry, svými skutečnými arabskými a muslimskými bratry jako maják. Když si ostatní stavěli hrady, já jsem žil ve skromném domě a ve stanu. Nikdy jsem nezapomněl na své mládí v Sirte, nerozhazoval jsem náš národní poklad pošetile, a stejně jako Salah-al-Deen, náš velký muslimský vůdce, který zachránil Jeruzalém pro islám, jsem si pro sebe vzal jen málo…

  Na západě mne někteří nazvali „šílencem“, „bláznem“, ale znají pravdu, přesto však nadále lžou, vědí, že naše země je nezávislá a svobodná, není v koloniálním sevření, že má vize, má cesta je a vždy byla jasná a byla pro mé lidi, a že budu bojovat do posledního dechu, abych nás udržel svobodnými, nechť nám Alláh všemohoucí pomůže zůstat ve víře a svobodnými.
 • Rozhodně měl Kaddáfí lepší smrt,než jaká čeká naše vlastizrádné lumpy,za podíl na zbídačení této země.A Kaddáfího bude v budoucnosti jeho země uctívat.To naše politické lumpy,kteří tuto naší zemi rozkradli a zadlužili,určitě nečeká.
 • Autor článku čte na internetu asi jen to, co se líbí oficiání lživé propagandě. Většina diskusí u nás i ve světě vyznívá zcela opačně. Mimochodem na podporu Asada v Sýrii v minulých dnech demonstrovalo přes milión lidí.
 • Konec tyranů nikdy nenastane. Nám tady taky jeden roste. Jmenuje se Evropská unie. *12*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit