Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Podle experta České asociace petrolejářského průmyslu a obchodu Václava Louly situaci v současné době není třeba dramatizovat. Varianty, jak se vypořádat s novou situací, podle něj ale existují a za osm měsíců je možné mnohé vyjednat. Slovnaft by například mohl usilovat o udělení výjimky z opatření. 

  Otázka zní, zda bude mít Rusko zájem o pár kapek navíc.

  Indie dvacetkrát zvýšila dovoz ruské ropy :  https://www.e15.cz/ukrajina-vs-rusko-konflikt-valka-aktualne

  Kreml našel kupce v Asii. "Krvavou" ropu pokoutně nakupuje Čína, a s rekordní slevou: 

  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/se-slevou-a-v-rekordnim-mnozstvi-cina-a-indie-prekonaly-v-na/r~63147450e1b211eca25a0cc47ab5f122/

  MIP 52 Rusko vítězí! Jeho ekonomika je o 15% výkonnější než ekonomika USA! Čína je už největší ekonomika světa! Evropa se propadá do bezvýznamnosti!

  https://www.michalapetr.com/mip-52-rusko-vitezi-jeho-ekonomika-je-o-15-vykonnejsi-nez-ekonomika-usa-cina-je-uz-nejvetsi-ekonomika-sveta-evropa-se-propada-do-bezvyznamnosti/

 • gaheris

  Celá slavná EU bude sankcionovat až se sama usankcionuje! A bude po ní, už aby to bylo!

 • goyim

  Poďekujme Orbánovi, že má odvahu se postavit systému "západní demokracie", tzn. "demokracie" pro bohaté a oligarchy, kde se uznává jen jeden úhel pohledu.

  Mimochodem, tohle:

  "„Omezí to Rusku možnost financovat jeho válku,“ ocenila dnes shodu členských zemí šéfka komise Ursula von der Leyenová."

  Pardon, je to už nějaký pátek, takže jsou už k dispozici data, která prokazují, že to nějak Rusko omezuje ve vedení války? Nebo to je jen tzv. zbožné přání vydávané za fakt, jako většina toho, co z těchto diletantů vypadne?

 • KIMCID

  Konec EU se blíží

 • josef.chmela

  A už jsou tu zkušenosti z Nizozemska. Nizozemsko bere zkapalněný plyn ze zámoří (USA) a mají největší nárůst ceny této komodity v EU.

  Proto hurá do toho zbavit se co nejdříve závislosti na ruském plynu. Budeme mít demokratický plyn z USA ale 2x dražší. A to se vyplatí.

  • mun.go

   "Budeme mít demokratický plyn z USA ale 2x dražší." Tipnul bych tak 4x dražší ...

   A jaký jiný zdroj? Změny u kotlíkových dotací: více peněz na tepelné čerpadlo a omezení u plynových kotlů.  Došlo k navýšení dotace na tepelné čerpadlo o 50 tisíc Kč na celkových 180 000 Kč. Zároveň vstupuje v platnost časové omezení podpory směrem k plynovým kondenzačním kotlům. Kromě kotlíkových dotací toto omezení bude platné i v programu Nová zelená úsporám. Ministerstvo bude garantovat úhradu způsobilých výdajů u plynových kondenzačních kotlů pouze v případě, že již byla jejich výměna realizována, případně byla na jejich pořízení vystavena závazná objednávka, a to v termínu od 1. 1. 2021 do 30. 4. 2022, uvádí společná zpráva Ministerstva životního prostředí (MŽP) a Státního fondu životního prostředí (SFŽP). Ministerstvo životního prostředí tímto reaguje na doporučení Monitorovacího výboru Operačního programu životní prostředí (OPŽP) a posiluje snahu zvýšit energetickou bezpečnost snížením závislosti na dodávkách plynu z Ruska.

   Tepelné čerpadlo - na (drahou) elektriku s vysokými pořizovacími náklady (pravda, můžete mít dotace ...)

   Ostatně ani ta biomasa není tak úplně košer ... viz Does wood bioenergy help or harm the climate?

 • Podřezávají si vlastní větev a USA se směje.

 • Nevím co se stalo a proč země V4 už nedrží spolu.Byla to jediná síla která mohla změnit,nebo alespoň ovlivnit EU.

 • EU v tom lítá jak nudle v bandě. 

 • mun.go

   Eurokomisárka upokojuje: Lacné energie nebudú, ale budete mať čím kúriť - píše slovenská "Pravda":

  Európska únia nechce stavať vzdušné zámky, takže nemôže garantovať lacné energie pre nadchádzajúcu zimu, ľudia ale budú mať čím kúriť a budú mať dostatok potravín. V stredu zverejnenou rozhovre s nemeckou mediálnou skupinou RND to vyhlásila podpredsedníčka Európskej komisie Věra Jourová. Ostro kritizovala nielen ruskú inváziu na Ukrajinu, ale aj ruskú propagandu, ktorá podľa nej hrozným spôsobom postavila pravdu na hlavu.

  ---

  Další pamětihodná slova paní Jourové z odkazovaného článku: „A musíme opustiť naivný postoj, že sloboda prejavu musí byť chránená za každú cenu,“ povedala. 

  • Opravdu nevím proč tu 3,14 ču propustili z vězení.Asi proto se nám tak mstí...

   • goyim

    Ano. Za tyhle výroky by se tam mohla i vrátit.

 • josef.chmela

  Ještěže máme to Maďarsko. Jinak by byla celá EU plná dřevěných loutek, které na nitkách vodí USA. Už se ani nevyplatí vystupovat z této organizace. Ta pojde na souchotě sama.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit