Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nevím jak kdo, ale já si u jména Julius Meinl vybavuji pouze olejem "osvěžené" shnilé sýry a plesnivé uzeniny z jejich lahůdkového supermarketu. 🤮

    • Rawa, tak se jmenovala díra kdesi v Rusku kde postřelili mýho dědu,byl v 2.Landesinfanterie Regimentu a bitva trvala skoro deset dnů. 

      • mun.go

        Jak se to napíše v azbuce? 

        Rusové tuším nemají písmenko "w" ...


        • Asi PABA ,na mapě je to Rava ruská a je to kousek od jednoho koncentráku,tuším Belzec se jmenuje.ale v papírech stálo Schlacht bei Rawa nebo jinde bei Rawaruski.

  • Mimo jiné tato káva se nedováží do ČR z rakouské pražírny Julius Meinl, ale z italské pražírny koupené firmou roku 2001 a patří do kategorie 2. třídy. Jo, ještě zde není ta pravá životní úroveň na tu pravou kávu Julius Meinl.

  • já bych to tady moc nevystavoval, chytne se toho neziskovka  a máte  po logu i kdyby bylo staré sto let


  • Já bych s tím vyřknutým "českým původem", jak píše slečna či paní Haberová, u pana Julia Meinla byl hodně opatrný. Zdalipak autorka napřed zapátrala v matrikách, než napsala tento článek? Známou rodinu Becherů, která přišla s proslulým likérem - Becherovkou, by jistě mnozí v Česku také nejraději vnímali jako tu českou, ale jejich původ byl čistě německý. Buďme korektní v psaní a nechlubme se (nepřivlastňujme si) to, co nám historicky nepatří. To se týká i vynikajích jedinců, kteří se narodili na území našeho dnešního státu v době Rakousko-Uherska, jejichž původ byl prokazatelně německý.

    • To je to totéž s prvním sládkem z plzeňského pivovaru!

      • Souhlas!

  • Julius Meinl z Karlsbadu co samou lidskostí vyházel Židy z práce a hlásil se do německé politické strany,že by rád by byl fašistou.Prostě "typický Čech".Ten pán měl štěstí,že umřel o rok dřív než by ho Češi vyhnali a možná i zabili.Copak si autor neumí spočítat,že do německé politické strany mohl se hlásit jen ten kdo optoval pro Německo?

    To se teď vidí často,že se Češi hlásí k odkazu těch ze Sudet,které vyháněli.Je to trapné.

    • Ferdinand Porsche byl také Čech ! Kolik vědců za komunistů dobrovolně k nim vstoupilo a ty nikdo neodsuzuje ! Je vidět ,že bolševické  smýšlení v českých zemích furt přetrvává což je smutný příběh!

      • Ach ano, to přetrvávající bolševické myšlení, to je tragédie. Bolševici v lednu 1949 zrušili zemi Moravskoslezskou a zavedli Jenomčechy a polistopadoví Neobolševici věrně nesou jejich prapor dál. Jenomčesko, jenomčeský jenomčeši.....s tím máte vy Bolševici evidentně problém.......🙂😉

      • Ferdinand Porsche, jak už jeho německy znějící jméno napovídá, byl "Čechem" asi tak, jako já např. Maďarem. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit