Přejít na výpis diskuzí

Francouzi zakázali 'veganské burgery'. Pořádek, nebo šikana?

27.4.2018 7:07
Šárka Novotná 2 příspěvky

Ve Francii už si veganský burger nekoupíte. Tedy - přinejmenším ne něco, co se tak nazývá. Zákonodárci země galského kohouta (i slavného receptu Coq au Vin, tedy kohouta na víně) před pár dny udělali radikální krok a výrobcům vegetariánských potravin označování luštěninových, tofu nebo třeba seitanových...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Má ten zákaz logiku - jde o matení pojmů a falešnou reklamu - steak, burger či klobásky a párky jsou historicky daná pojmenování pro výrobky z masa, dokonce pro jednotlivé potraviny jde o označení pro tu konkrétní surovinu, použitou k výrobě - hovězí maso k výrobě burgeru a steaku, vepřové maso na výrobu klobásy, event. párků.
  Podobným nesmyslem jsou "kuřecí párky", nebo "uzeniny se sýrem" - hlavně supermarkety nabízené.
  Dochází k matení zákazníka, který od potraviny s určitým názvem očekává specifickou chuť, na kterou se už při koupi podvědomě připravuje.
  A pak se zakousne do nějakého ... z trávy, či čeho.
  Jídlo totiž neslouží jen k nasycení, zahnání pocitu hladu - ale prostřednictvím chuti a čichu i k uspokojení intelektuální potřeby vnímání okolí.
  A zvláště Francouzi a frankofonně vychovaní jedinci jsou proslulí svým vytříbeným smyslem pro chuť jednotlivých potravinových produktů!
 • veganský burger je hlavně blbost

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit