Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • mun.go

    Možná máte cenu fixovanou z předchozích období nebo vysoké zálohy, případně jste netopili - zima byla mírná.

    Tady je graf cen plynu v EU za druhou polovinu roku 2021 (Eurostat novější nemá, další graf bude až  v říjnu): Natural gas prices for household consumers

    Povšimněte si nízkých cen v Maďarsku a Srbsku - ty jim zůstanou i příští rok, protože premiéři Maďarska a Srbska nejsou šílenci. Naproti tomu v ČR, které vládní loutkoherci zavlekli do role nepřítele Ruska číslo 1 a hodlají spáchat ekonomickou sebevraždu odstřihnutím se od všeho ruského včetně plynu (za který ČR nemá rovnocennou náhradu) a ropy na přeplatky můžete zapomenout. Spotové ceny plynu pro ty, kteří nemají dlouhodobé smlouvy, jsou nyní v Evropě na dvojnásobku loňského roku - viz zde

    Dutch TTF gas futures at the beginning of each week from January 4, 2021 to May 9, 2022 nebo tady EU Natural Gas

    Kapalný plyn, politicky korektní z USA (LNG) bude nejmíň 3x, ne-li 4x dražší ... 

  • Procvič si gramatiku...

    ... protiruské...

    ...sankce způsobily...

  • Rusko vývoz plynu do Polska koncem dubna zastavilo kvůli odmítnutí požadavku na platby v rublech.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Dnes jsem nakupoval v obchodě koblihy (pominu výpady slabomyslných o Babišovi) Měl jsem dvě možnosti.....

    A)zaplatit, převzít zboží.....

    B)nezaplatit, nepřevzít zboží..... 

    Jednoduché, logické........prostě technický fakt, zaplatil jsem...převzal zboží....Polsko nezaplatilo, nemá zboží....CO JE NATOM NEPOCHOPITELNÉHO?

    Jen je trochu ironie, že plyn nám nejde přes nejkratší logickou trasu přes Slovensko ale oklikou přes Německé RWE.....o to dráž.....


  • alicia1

    Zatim je tam preplatek 449.97kc. 

  • Souhlas. Jen upravit "Proti Ruské" na  Protiruské.

  • Takže titulek měl správně znít "Proti Ruské sankce způsobili, že Gazprom nebude posílat plyn potrubím Jamal přes Polsko."

  • mun.go

    Pokud jste odběratelka v ČR, tak na vaší faktuře.

  • alicia1

    Kde je ten cenik?

  • mun.go

    "Česká republika podstatnou část ruského plynu odebírá přes Německo."

    Za německé ceny. Více není třeba dodávat.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit