Přejít na výpis diskuzí

Graffiti umělec, který 'čmárá' po kopcích a parcích

9.6.2019 11:52
Hana Dubnová 3 příspěvky

Co mají společného tajemné kruhy v obilí s dílem francouzského graffiti umělce? Obrazy, které umělec známý pod jménem Saype tvoří, jsou viditelné jen z výšky, vznikají v trávě či na úbočí hor a vydrží jen chvíli, než se "ochodí". Mají však, na rozdíl od geometrických tvarů, zpravidla jasné...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pro každého je umění něco jiného. Já bych toto neocenila, ale věřím, že je spousta lidí, kterým se to líbí. Mně se třeba daleko víc líbí gobelíny na zeď. Ty mají nějakou historii a obrazy něco vyjadřují. Není to jen čmáranice co nikdo ani pořádně neví, co znamená.

  • Poškozovat cizí , není umění ale neúcta k ostatním.

  • Umění je nekonečně mnohotvárné, ale osobně neuznávám za umění ničení hodnot, právě těch hodnot, které vytvořila lidská ruka. Pseudoumělci, kteří páchají škody,  a vydávají své destruktivní aktivity za umění, jsou zároveň nepřátelé demokracie a naší evropské civilizace. Není možné vydávat zničení prezidentské standarty, která vlála nad sídlem českých králů, za umění. Též graffitoví takéumělci nejsou umělci, pokud páchají hmotné škody na fasádách, v různých průčelích apod.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit