Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • nevim kolk je Vám let , ale tehdy to západ bral jako vnitřní záležitost Východního bloku a kupodivu levicové strany na Západě jako zradu a zákeřné napadení suverénní země , no o té suverenitě bych pochyboval , ale mě nezajímá co kdo souhlasil nebo nesouhlasil ,socialistickej bordel v čele s agresorem SSSR napad spřátelený stát a to se zde jednalo jen o duel probíhající mezi komunisty ,takže smazáno přátelství mezi narody , koneckonců dodnes je vidět "přátelská" atmosféra mezi Ruskem a ostatními národy sojuzu jeden lokální konflikt za druhým i to Bělorusko pokud přijme pomoc z Moskvy upadne do konfliktu , to je taková hra nejdeš se mnou jdeš proti a je třeba tě roze.rat a tyhle státy se svojí bídou k tomu nikdy nemají daleko , bohužel pro nás sotva skončil Sojuz už se sem .ere podnikatel "Mao" a do toho ještě rozhádaná EU která neví kolik bije a že Německo s Francií není celá Evropa.Těžko by  kvůli komunistickému Dubčekovi Západ rozpoutal 3 sv.válku , to radši takhle.

 • prezident Lyndon Johnson v r.1968 vyslovil souhlas se sovětskou invazí do ČSSR.Sice ne přímo,ale sovětům to při invazi pomohlo a nám právě naopak.   

 • Ratzinger vulgární nebyl,byl slabý a měkký protože měl jako  Němec svázané ruce.((za války byl dělostřelec a jeho předchůdce Jan Pavel II. pracoval za války v IG Farben.Jeho svatořečení je hotová věc a mohl by tak být patronem těch,kdož jsou perzekuováni pro svou minulost.))František není Evropan,vůbec nevnímá katolictví v té tradici a souvislosti jako my tady a k tomu má i ty výše popsané nectnosti svého předchůdce.Patrně musíme pocítit,jak moc je nám třeba svaté autority církve abychom v sobě našli sílu vykonat co je vykonat potřebné.

              Vlastností dobrého křesťana má být milosrdenství k bližním a nesmiřitelná netolerance ke všem ostatním .

  ((k tomu aby z člověka byl bližní samozřejmě nestačí aby měl tvar těla jako homo sapiens a vydával zvuky,k tomu je třeba o mnoho víc!))

 • "příteli nějakého božího království"zkus za den uříznout růčofůčo 5tisíc krát třeba stočený hadr.Prostě jsou krmeni ještě víc než u těch ostatních , teď stačí třeba Bejrůt ,jeden nafoukanac z Francie (hlupák , tohle říkat v těžké době)tvrdí že to chce revoluci ,asi má těch muslimů doma málo ,a ta druhá strana -záchranáři co chtějí pomáhat mohou být terčem atentátů , taky jim určitě imán slibuje boží království .Prostě stejná sebranka jako ty ,akorát že jsou ještě méně vzdělaný a tím poslušnější.Tak zase někdy a dej si druhej hadr na tu papulu "katolíku , s vánočním stromečkem do 20.4." 

  církev věčná ? to jsem někde slyšel ale to bylo s nějakým svazem na věčné časy ,a ani te svaz nebyl věčný , prostě opravdu stejná sebranka jen hesla a doba se liší.

 • no s tim hadrem bych brzdil ,předzvěst duševní choroby je myšlenka vyjímečnosti a u tebe je to jasný - spasiteli ,tak o mojí dušičku se nestarej a fašismus si taky nepochopil "katolíku"

 • Milý Martinko.

  Hitler vstoupil do německé armády jako dobrovolník k Listově pluku v Bavorsku,bojoval ve čtyř bitvách a byl vícekrát raněn.Ustřelili mu varle a dočasně oslepl yperitem.Byl vyznamenán dvěma železnými kříži,jeden dostal na frontě od židovského důstojníka,proto o tom nerad mluvil a o tom druhém se říká,že mu ho dal Luddendorf po válce.

  Toto je realita , a s tím toho mnoho nenaděláš,ať už na katolíky nadávat budeš nebo ne.Zkus se uklidnit a přestat prskat.A když půjdeš na sluníčko,dej si na hlavu kapesník.To ti pomůže proti fašismu.    • to psal asi jinej thraxx:


  " Hitler bojoval jako dobrovolník ve čtyř bitvách a byl vyznamenán železným křížem,vícekrát raněn.Tohle o zbabělosti moc nevypovídá,zkus ho hanobit jinak,třeba že měl jinou zadnici než ostatní ,důkazem je,že ji zásadně nikomu neukazoval.To zní dobře,a taky to ještě nikoho nenapadlo,za to bys mohl dostat od Židů metál - Řád žlutého macesu."

  To si ty nepsal že ne,nebo si byl v rauchu z měšního koksu.


  minimálně jsi jeho asi 4% obdivovatelem ,to je u u "katolíků" tvého typu normální"homosexualita,podofílie ,nacistické myšlení ,palení lidí na hranici za nic ,mučení, likvidace knih , nenažranost po majetku - prostě standartní chování a ještě si dovolili kázat o desateru.Jak to zpíval K.K. "- na rohu ulice vrah o morálce káže  "tak nějak to s tou tvojí" katolickou vírou" je,to je jako s tím islámem a pod.akorát holt my jsme díky té průmyslové revoluci v myšlení dál a kraje jako východní step či blízký východ jí mají zprostředkovanou nikoliv prožitou a ono i to myšlení chce svůj čas.

  No a někomu to nedojde nikdy i kdyby se okolí sebe víc snažilo , ve všech příspěvcích co tady plácáš je vidět násilí se všim všudy , co kdybys začal u sebe!!!!!

 • Mohamed za jediný den uříznul hlavu 5-ti tisícům Židů ,to najdeš v Koránu a pokud se slimáků zastáváš,pak jsi stejný hnus jak oni.

  Církev je trpělivá,protože je věčná.Ty jsi učení Ježíše  nepochopil a tudíž tvá kritika církevní praxe je scestná.Ale  chceš-li mít naději nebeskou,není žádné cesty mimo Ježíše.Co bys taky chtěl v Božím království,když jsi jeho nepřítelem?Říkám ti to zcela jasně abys nemohl říct,žes nevěděl. 

 • hm...a já jsem někdy velebil Hitlera? Dej si hadr na hlavu Martinko,už ti v ní zase straší fašisti.


 • je třeba aby byl zážitek opravdový a vyzkoušet obě varianty , v tvém případě to vždy dopadne dobře.

 • náboženství posudte sami co kázal Ježíš jako Nový zákon a co se dělo pak , jak se chovala církev a dodnes chová,než to zkrouhla průmyslová revoluce neb tam už většina obyvatelstva nemohla být držena bez vzdělání.A on i ten Mohamed určitě nepsal o zabíjení nevěrců a 12 letých nevěstách a jiných kravinách co se dneska hustí v islámských zemí ,sami Sověti přiznali že se normálně setkali v Afgánistánu s pohostiností vesničanů a to ti vesničané věděli že je zabijí a taky tak činili když se najedli ,pak se strašně diví že při pohledu na bílou tvář berou do ruky pastevci ak47,a do toho ještě soutěž mezi dvěma systémy velmocí které bezohledně šli za svojí"pravdou".


 • Mě alespoň jako laikovi připadá papež František daleko sympatičtější, než vulgární jezuita, jeho předchůdce. Ale každý máme jiné sympatie. 

 • Pane Thraxi, 

  pozorně jsem přečetl Vaší odpověď, ale je mi líto, nemohu souhlasit. Nesdílím ten katolický nesnášenlivý názor. Který je ten jediný Bůh? Vystupuje po světě v tolika podobách a v jeho jménu už teklo tolik krve. Kdyby skutečně byl, jistě by to nemohl dovolit. 

  Ale nechci rozvíjet disputace. Katolíci ukázali svou pravou tvář 21. června 1621. To je odpověď, proč bych nikdy nemohl katolíkem být. Je moc dobře, že mě k tomu nikdo nenutí. Ten výběr - buď Bůh, nebo hlavu na špalek, znají dobře ve Španělsku z dob inkvizice. 

  Jinak docela dobře reagoval pan Martinko. 

 • pak se člověk asi nediví že lidi od náboženství utíkají a zůstávají jen ti vyčůraní se stádem tupých oveček , inu tak se to dělá a je jedno zda nosí kříže,půlměsíce,srpy ,kladiva či hákový kříže.

  Co by na to řek asi ten Ježíš ?Který byl velmi vzdělaný člověk a položil základy moderní společnosti jako takové .

 • takže žádné přesvědčování a získání autority ale pěkně postřílet , když budou mít jiný názor než "katolík" , ty nejsi žádnej katolík ale nácek jak vyšitej a ještě prolhanej , viz.tvoje předchozí velebení Hitlera ,akorát si se drobet zakuklil a je vidět že si horší než islamista těm tyhle kydy hrnou do papule od narození  , ale tvuj duševní hnus vyrůstal ve svobodném světě.

 • Bude třeba zdvihnout kříž.Pán však na nás seslal zkoušku v podobě současného papeže.Jakmile ve zkoušce obstojíme,věřím,že se dočkáme nápravy.


 • k desateru patří přikázání-v jednoho Boha věřiti budeš!-a to jaksi ateista z principu nečiní.A "my katolíci víme,že dějiny nejdou proti proudu svědomí" je citát svatého otce Jana Pavla II.

  Jinak-všechny zákony které si lidé vymysleli si vymysleli svévolně a stejně tak je i svévolně prosazují.Pravda je přitom jen jedna a neměnná,zatímco lidé své zákony mění jak ponožky,z toho lze vyvodit,že v nich pravda není a spravedlnost ani trvalý řád od nich očekávat nelze.Což se nakonec potvrzuje dnes a denně .

  Proto je třeba,zvlášť dnes,kdy nastává chaos zvůlí menšin tolerovaný slabošskými vládami které stojí na zákonech popsaných výše,namísto světských zákonů řídit se zákony Božími,které jsou buď již zjeveny v Písmu či v životech svatých či teprve zjeveny budou.(Pochopení těch zákonů sám nezvládne nikdo a ateista už vůbec ne,to musí udělat církev)

  Při prosazování Božích zákonů je třeba nemít slitování s Božím nepřítelem,neboť lítost a pomoc platí toliko našim bližním.

  Uvědom si Jindrichu 2309,že to je křesťanství,římské katolictví co integrovalo Evropu a je to taky jediná koncepce která je schopna se účinně postavit islámu.A aby se toho dosáhlo,musíme jít cestou netolerance!

 • Vážený Thraxi naše zájmy nebyly, nejsou a nebudou nikdy totožné se zájmy USA. Doufám, že se dokážeme chovat jako suverénní země. Vůči komukoliv jinému. 

  Nebo jen skončíme z rudých gatí do pruhovaných? 

 • Říkáte jako věrný katolík? Takhle Vám o tom povídají v kostele? Inu...... 

 • S většinou Vašeho příspěvku nelze než souhlasit. Ovšem to "my katolíci?" Copak víte líp a v čem jste lepší? Vy katolíci by jste si toto své označení měli napřed zasloužit dodržováním desatera. My ostatní ateisti bychom se o to mohli alespoň snažit. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit