Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Přesně tak, Izrael je tam v tom místě jakousi výspou evropského myšlení a hodnot.Osobně se divím,proč je tak malý.Židovský národ je veliký,na konci WW2 čítal 50 milionů.Pokud by měl být vlastí všem Židům,měl by mít odpovídající kapacitu aby se tam Židi mohli začít stěhovat.

 • Ve vztahu k "sousedům" je zbrojní úsilí státu Israel více, než pochopitelné!

 • jo,oni říkají,že na 3,5% a proč ty jim to věříš? Mají plno ropy tak na co atom?-no jedině na bombu.Ale ať už jakkoliv,Izrael jim do toho jejich obohacování může začít házet bomby (třeba ne hned atomové) a bude z toho další Černobyl.

  Prostě slimák nemá co sahat na jádro! 

 • josef.chmela

  No, zatím jadernou zbraň nemají a ještě by to chvíli trvalo. Oni totiž obohacují uran jen na 3,5 % a k výrobě jaderné zbraně (velmi slabé) je zapotřebí mít uran obohacený nejméně na 20% a na výrobu opravdové jaderné zbraně se musí uran obohatit na 90%.

  Takže, američtí teroristé záměrně způsobují humbuk kolem Íránu, aby zakryly své porušování smluv a dohod.

 • Co Izrael se svými jadernými hlavicemi? Určitě je má jenom pro svou obranu.

 • Dostojevskij řekl: " To není dlouhá válka,ale dlouhý mír co nejvíc sezvířečťuje!"

 • a navíc chce ohrožovat svět jadernou zbraní!

  Rusi i Američani,každý podle svého,ale byli zodpovědní.A to máme věřit těm prolhaným muslimům že budou taky??Kdyby kdekoli,i jen proti sobě navzájem použili atamovou bombu,spadlo by to na nás na všechny! To se nikdy nesmí stát,jsou příliš blízko! • jo,s tím se dá souhlasit,ale s malou úpravou-vítězství v boji je dílem vojáka,vítězství ve válce je dílem politika . 

 • když ww2 skončila,bylo na světě víc lidí než když začala.Války nejsou demografickým regulativem ,tím jsou epidemie.Válka je politika a věci které se mají stát se mají stát rychle,jak to někdo protahuje,trvá to dlouho a je u toho zbytečně mnoho ztrát.

  Těch deset tisíc mrtvých je jen zlomek toho,co bývalo-třeba Vietnam vzal život 65 tisíc američanů.Jenže i to je ničím oproti míru.V míru rozhodují vítězové kdo smí žít a výsledkem jsou šibenice ,někdy i genocida a pro poražené utrpení bez konce. O zvěrstvech míru se mlčí a vítězů se nikdo nezeptá.

         My jsme byli poraženi dvakrát,možná třikrát.Němci u nás zabili třicet tisíc Čechů a přes dvě stě tisíc Židů.My jsme zabili čtyřicet tisíc Němců a k tomu na dvě stě tisíc nezvěstných.Němci i Češi to udělali ne v boji,ale v míru.Oni o tom mlčí a ani my se k tomu nehlásíme.Vítěz-Rusi -si za vítězství nad Německem odvezli český uran a vnutili nám komunismus.To bylo utrpení bez konce,to byl náš mír.Pak přijeli Rusi znovu a  zabili 200 Čechů-v míru- a na dvacet let nám vnutili izolaci .To bylo utrpení dalších generací,to byl taky mír.

  A to je to co jsem chtěl říct-že skutečný strach máme mít z cizího míru a ne z války.

 • Ve svém příspěvku na počátku vlátna jste časové hledisko zcela zanedbal. Nemůžete ho tedy nyní použít jako argument.

 • Vítězství není dílem vojáka, ale politika, který ho poslal do války a zaplatil penězi uloupenými daňovým poplatníkům. Válka je politický boj vedený násilnými prostředky (existuje mnoho variant této definice, ale nejsou v rozporu).

 • Možná jsem nezralý jako takové děcko, nicméně si pamatuji, že válka s Islámským státem nestála pouhé desítky mrtvých a dá se říci, že ještě neskončila.

  Živý, i když spící, je kontakt armád na Ukrajině s udávanými deseti tisíci mrtvých a dvěma a půl tisíci "postranních škod."

  Válka v Jemenu trvá, počet obětí je údajně přes devadesát tisíc. • Tomu se říká nevyléčitelné šílenství. 

 • Bitva u Verdunu: 306 000 mrtvých na obou stranách, 216 000 raněných

  Battle of Verdun

 • Je známo, že skoro každý muslim lže, sotva oči otevře - a ani ve spánku lhát nepřestane!

  Islám se nepochybně připravuje na další "dobývání světa (pro něj) nevěřících"!

 • Nechápu místní opěvovatele války a předností zabíjení. Každá válka je nespravedlivá a v konečném důsledku poznamená i jejich strůjce. 

  Dost možná, že se všechny ty války v přímém přenosu podepsaly i va vás.

  ---

  War is a state of armed conflict between states, governments, societies and informal paramilitary groups, such as mercenaries, insurgents and militias. It is generally characterized by extreme violence, aggression, destruction, and mortality, using regular or irregular military forces.

  ---

  Na české Wikipedii je termín "válka" pojat velmi vstřícně - bez toho, že by zmínil extrémní agresi, destrukci a úmrtnost obětí. Zajímavé...

 • a na co ten Irán vlastně je?

 • pacifisti omezují vojáky aby dělali svou práci,snaží se jim vrazit dýku do zad ovlivňováním veřejného mínění .Zneužívají k tomu právě tu svobodu,pro kterou voják riskuje vlastní život.

  Nejlíp válce pomůžeme,když se naučíme o takových věcech mlčet.

  Neitzsche řekl: " Jiný je skutek a jiný obraz skutku.",,,to znamená,že když voják bojuje a přežije,pak je po tom boji vždycky nějaká ta mrtvola.Pak si přijde novinář,vyfotí, pacifista na to ukáže a obviní vojáka.Tak to mají pacifisti zařízeno.

  My pracující taky neukazujeme,jaký binec máme v dílně po práci,my ukazujeme své dílo.Tím je u nás výrobek a u vojáka vítězství.Jeho mzdou činu je vyznamenání,u nás pochvala mistra.Takže milí vojáci-jen pěkně ničte,palte a zabíjejte,ať my můžeme dál pracovat !  

 • no to je právě to-vy jste zaujal stanovisko na základě starých informací.Dnes jsou to pohyby malých skupin ,které nevytváří žádnou frontu,prostě se zmocní uzlových bodů státu,ve kterém zavedou vlastní pořádek.Války se dnes nevyhlašují,frontální boje se nevedou.Třeba si u toho zazpívejte,ale hlavně žijte teď a tady a ne někdy před sto letama! 

 • žije se dopředu,ne dozadu.Vy žijete v představách z dob,kdy se bojovalo pohybem velkých armádních útvarů jejich kontakt se pak nazýval bitva,to je už dávno pryč,žijete dnes,ne tehdy.Pane jste nezralý ,takové děcko !

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit