Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Obhájcům Palestinců je třeba připomínat, že někteří "diskutující" abstrahují od aktivit muftího Amina al-Husajni,  Hitlerova spojence za II. světové války! Tento vyvrhel navštívil Hitlera, aby ho infermoval o aktivitách svých "soukmenovců" na území Egypta i Palestiny (ve prospěch Rommelových banditů) 

  Takže se on a v podstatě všichni Palestinci zařadili do kohorty národů poražených ve II. světové válce! Po bok Japonska a Německa. 

  Však dostávali od Německa a Itálie pravidelně zbraně i peníze, určené na genocidní akce proti Židům na území Palestiny. 

  Na kavkazské frontě bojovala „Arabská brigáda“, vytvořená z tisíců palestinských přesídlenců do Německa ve třicátých-čtyřicátých letech dvacátého století, přesídlení, Hitlerem a jeho klikou podporovaným!

  Výmluvný je také údaj o počtu křesťanů v městě Betlém (pod palestinskou správou), kde se počet křesťanů snížil z 80% obyvatel regionu na současných pouhých 17%. 

  A je známo, že v Gaze se křesťanská komunita stává terčem násilí - i vražedných útoků - ze strany Palestinců, vyznávačů islámu...

  • mun.go

   Obyvatelé pásma Gazy jsou občané státu Izrael, jehož státním náboženstvím je judaismus a státním jazykem hebrejština. 

   Stát Izrael vede vnitřní válku proti  svým vlastním obyvatelům jiné víry a jiného jazyka s cílem oddělit je vysokou tlustou zdí a zredukovat jejich populaci na minimum.

   To je zvlášť u Židů, kteří přece tohle sami na své kůži zažili, zcela nepřípustné.

   • MÝLÍTE SE - pásmo Gazy a západní břeh Jordánu jsou území pod palestinskou samosprávou . . . 

    A na území Státu Israel Palestinci přestali platit nájemné - a navíc do jim 

    pronajatých bytů se nastěhovalo větší množství lidí, co zde neměli ani 

    právo bydlet. O vystěhování těchto nájemníků se vedly dlouhé soudní spory 

    až do února 2021. 

    Takže až po rozsudku obvodního soudu v Jeruzalémě z února 2021, co 

    podpořil dřívější rozhodnutí soudů o tom, že pokud se nájem neplatí, 

    palestinští  obyvatelé  musí prostory opustit...

 • podporovat a fandit Palestině může jen pravdoláskař, Pirát nebo zaměstnec lidskoprávních zb ytečných neziskovek

  • Zapomněl jste na chovance jistých zdravotnických zařízení, 

   zařízení snažících se o obnovu duševní rovnováhy těchto 

   chovanců...

   (Někteří z adeptů "chovanosti" jsou i přesto na svobodě)...

 • izrael fandim vám, jste jediní, kteří bojují proti rozpínavosti muslimů...kdepak asi vzali peníze n a rakety...jo z peněz z EU za které si měli postavit třeba nemocnice...zažente ty vetřelce do moře

 • Pan Benjamin Netanjahu a lidé kolem něho,  právo Státu Israel na existenci 

  a klidný život všech obyvatel tohoto státu - bez rozdílu náboženského vyznání, 

  rasy a pohlaví - prosazují!

  • mun.go

   Ne - neprosazují.  Prosazují něco úplně jiného. Politiku odděleného vývoje (apartheid) a genocidu všeho nežidovského.

   VIz níže uvedený dokument organizace Human Rights Watch  "Israeli Authorities and the Crimes of Apartheid and Persecution" z 27.4.2021.   

  • Israel dokázal dokonale zmást palestinské gaunery oznámením 

   na Twitteru, že  „příslušníci vzdušných a pozemních sil právě 

   útočí v Pásmu Gazy“.  Protože u hranic pásma Gazy se opravdu 

   soustředily izraelské tanky,  vyvolaly dojem zahájené pozemní 

   operace. Špičky palestinských radikálů zamířily do podzemních 

   tunelů, takže  israelské letectvo mělo usnadněnou práci při jejich  

   likvidaci! - podzemní tunely Israel  nejen bombardoval z letadel,  

   ale i ostřeloval děly a minomety. Likvidace gaunerů byla úspěšná.. 

 • goyim

  Netanjahu, lhář a válečný zločinec, u moci snad už 15 let. To je ta "demokracie" Izraele.

 • STÁT ISRAEL MÁ SVRCHOVANÉ PRÁVO HÁJIT SVÉ ÚZEMÍ!

  Pokuď to diskutující nevědí, tak předkové současných obyvatel Státu Israel během prvé přistěhovalecké vlny v letech 1881 - 1903, i v dalších  v letech 1904 - 1913, pak 1919 - 1923, významné vzhledem k nástupu Hitlera a jeho pohůnků v letech 1933 - 1940, nemluvě o roce 1945 a letech následujících - až do dnešních dnů - v podstatě celé území státu Israel -  postupně a za drahý peníz od původních obyvatel řádně vykoupili - i když šlo z větší části o nehostinnou salinu a pilnou prací z té saliny udělali kvetoucí sady, pole a zahrady, schopné obyvatele Israele uživit! 

  Nešlo tedy o žádnou "anexi" území - vše je zdokumentováno a uloženo v archivech koloniální správy Spojeného království Velké Britanie a Severního Irska.

  Teprve potom, když země byla zúrodněna a Stát Israel začal prosperovat, začali Palestinci vykřikovat o anexi - a vraždit!

  Palestinci (Filištínové, jak jsou popisováni v Bibli) nejsou ale vůbec schopni hospodařit - dokonce i farmy, co jim byli nuceni Židé předat při oddělení Palestiny od Státu Israel - jsou teď zpustlé, domy v troskách a neudržované, ze kdysi úrodných polí je opět - salina.

  Neznaji-li diskutující dějiny Státu Israel - neměli by se k tématu raději vůbec vyjadřovat!

  Stát Israel ostatně intensivně usiluje o mír, vyjednávání a dohodu s
  palestinskými sousedy a činí k tomu i patřičné diplomatické
  kroky
  .

  • goyim

   https://m.youtube.com/watch?v=b6xXnBwJf_k&t=6s

   Tisíce fanatických židů tancuje a oslavuje před hořící Mešitou, kterou zapálili a řvou "Jejich jména musí být vymazána".

   "Stát Israel ostatně intensivně usiluje o mír, vyjednávání a dohodu s palestinskými sousedy a činí k tomu i patřičné diplomatickékroky."

   Hahahaha, jistě Antůnku. Je vidět, že usilují o mír. Tyhle pohádky si vyprávěj jinde.

   Mimochodem, nedávný report největší organizace monitorující porušování lidských práv Human Rights Watch označuje Izrael za apartheidní stát postavený na židovském supremacismu. Izrael je též vyšetřován ICC za vál. zločiny.

  • goyim

   Naprosté lži, přestaň tady šířit nesmysly. V roce 1948, když oficiálně vznikl Izraelský stát, židi vlastnili asi jen 6% území Palestiny. Dnes ovládají drtivou většinu, kterou si ukradli vyháněním stovek tisíc lidí z jejich domovů. Izrael dekády staví ilegální osady a porušuje rezoluce OSN. Tuhle Hasbara propagandu si zkoušej někde jinde, Antůnku.

  • nejdulesetejsi je napisat  divnozidovsky pripomin ze zidi vidi a pak na to inhed napisat reakci sam sobe zase na zidi !!!!!


  • Neznají-li diskutující dějiny Státu Israel, neměli by se k tématu vyjadřovat! 

   Nacisté - i Sověti, nyní Arabové a Palestinci - se vždy snažili plánovitě vyhladit všechny Židy - muže, ženy, děti i osoby vyššího věku - a to bez ohledu na to, zda se k Talmudu hlásí či nikoliv! 

   Stát Israel naproti tomu usiluje o mír, vyjednávání a dohodu s palestinskými sousedy a činí k tomu patřičné kroky. Občané palestinského původu v Israeli mají stejná práva jako Židé - i když tomu tak není recipročně! 

   V zemích islámu jsou Židé (ale i křesťané) v postavení ve vztahu muslimů k nim značně nerovnoprávném!

   To ovšem neznamená, že se proti násilí ze strany islámu Stát Israel nebude bránit!

   • mun.go

    "Občané palestinského původu v Israeli mají stejná práva jako Židé ".

    Oficiální jazyk státu Izrael je hebrejština, oficiálním státním náboženstvím judaismus. 

    Co si budeme namlouvat - se skřípěním zubů se Izrael s těmi Araby domluví, ale dělá co může, aby jich bylo na jeho území co nejméně.

    Na rozdíl od jiných států, které staví mosty a usilují o vzájemnou spolupráci, Izrael staví zdi. Má v tom praxi - postavil zeď na Eyptských hranicích a neméně mohutnou zdí odděluje Palestinská území a své zdi včetně detekčních systémů i vyváží ....

  • mun.go

   v podstatě celé území státu Israel postupně a za drahý peníz od původních obyvatel řádně vykoupili" ... jo - v podstatě. Ne celé. A další území si opatřil Izrael válkami na Sinaji a udržuje se na nich pomocí USA (tedy pomocí  "Multinational Force and Observers").

   Ale to vše nic nemění na právu Palestinců na vlastní stát . Dokud k tomu nedojde,  pokud budou Arabové v Izraeli nežádoucími obyvateli druhého řádu, nebude pokoj.

   Viz také "A Threshold Crossed. Israeli Authorities and the Crimes of Apartheid and Persecution"              

   • Z území na Sinaji (liduprázdného - ovšem zejména v  jeho střední a severní (přímořské) části - strategicky významného území) se Stát Israel, co v roce 1967 dobyl tento poloostrov během Šestidenní války po napadení jižní a jihozápadní hranice svého území vojsky Násirovského Egypta. 

    Israelci zde začali  budovat osady - ovšem po podepsání egptsko-israelské "mírové dohody" v roce 1979 poloostrov v několika fázích Israelci vyklidili, aby ho k 26. dubnu 1982  mohli vrátit Egyptu. 

    Je pochopitelné, že osadníci svá obydlí a pole, stejně jako vojáci  vojenské základny předtím zlikvidovali) vojensky stáhl za hranice, zde vytyčené už roku 1906 a předal jej pod správu Egypta, ke kterému historicky a částečně i geograficky patří. 

    Nehlásejte tady bolševické bludy z roku 1980 a dalších let vlády jedné strany,,,

     

    • mun.go

     Ano, stát Izrael se ze Sinajského polostrova stáhl - ale pro jistotu na hranicích s Egyptem postavil zeď a ještě ji nechá hlídat mezinárodními silami.

     Není žádným tajemstvím, že kdyby to šlo, zabral by podstatně větší území - viz nároky sionistických organizací na Pařížské konferenci 1919 - obrázek zde "The Balfour Declaration".

     Další mapy tady "Israel in Maps".

  • A je to právě pan Benjamin Netanjahu a lidé kolem něho, 

   kdo právo Státu Israel na existenci a klidný život prosazují!

   • mun.go

    Nezpomeňte, že obyvatelé Gazy nejsou cizinci - jsou to obyvatelé téhož státu - státu Izrael - který proti nim vede vnitrostátní válku.

 • mun.go
 • Jak nahrávají? Vždyť za nimi ten proradný šmejd stojí. Válečný stav mu umožňuje zrušit volby, které by prohrál a k tomu by mu hrozilo, že po volbách skončí v base za korupci a zlodějiny. Izraelci též mají smůlu na šmejdy mezi vládnoucími elitami. 

 • dzixy

  Nakonec se od novinářů dozvíme, že Netanjahu se stal předsedou vlády jenom proto, aby vedl válku proti Palestincům.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit