Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Džíny nosím opravdu moc ráda, většinou je nakupuji na https://www.onlinesekac.cz/ a musím říct, že jsem netušila jak zajímavou historii mají. Kdo by to byl řekl :)
 • Nic se nemá přehánět - příliš těsné džíny mohou, při dlouhodobém nošení po celý den, způsobit jak mužům, tak i ženám zdravotní problémy.

  Celodenní řízení třeba kamiónu v džínách, trvající dlouhé roky, může frajerovi přivodit problémy, s jejichž konečnými důsledky bychom se my, dosud aktivní samci, jenom těžko smiřovali...
 • bývaly doby, kdy soudruzi "úředně" stanovili minimální šířku nohavic kalhot, snad 20 cm neb 18 cm. A když policajti SNB viděli tzv. "páska" s kalhotami s úzkými nohavicemi, tak ho chytli, šířku nohavic mu přeměřili a když měl pod míru, tak mu nohavice rozstříhli. A to byl problém, textilie byly do r. 1953 na příděl. Jó, to byl ten "zlatý" socialismus.
  • Ovšem jeans jsou znakem šedesátých let a problémy v ČSSR (zákaz nošení zakotvený ve školním řádu a podobně) let sedmdesátých.
   Zákaz nošení t.zv.riflí měli v druhé polovině šedesátých let i příslušníci obnovené organizace Junák.
  • felix.julec
   Taky pamatuji padesátá léta a "rourky".Jejich nositelé byli úředně ostrakizováni to jo,ale že by je někdo rozstřihoval o tom nevím.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit