Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Škoda že to nevyšlo.

 • Kdo ten článek napsal, druhořadý pisálek nějaký Jegl. On už to má v té své palici pomotaný, tak se není čemu divit.

 • Proč "náš drahý" Gustáv Husák? Jestli je pozůstalostí pro pana Jégla, tak dobře.

  Pro mě je to jeden z bývalých prezidentů, který žil v nelehké době a měl složitý život. Byl to člověk s mnoha slabostmi a možná i mnoha přednostmi. Člověk minulé doby. A protože byl prezidentem, nebudu na něho plivat laciné sliny.

  Ani na pana Svobodu, Havla, Klause a Zemana. Jsou to prostě jenom lidé své doby. Jako každý z nás.

  Také si myslím, že každý následující prezident po panu Dr. Husákovi byl dražší než on. 😛

 • Žádný Slovenský štát neexistoval, v letech 1939 - 1945 byla vyhlášena Slovenská republika.

  • Mnooo...

 • Jdu kolem plotu a v plotu je kůl,

  a něm je nápis, že Husák je ...

  ---------------------------------------------------------

  Jen jeden z tehdejších popěvků

  • Nebo první máj 1970 na náměstí v Poděbradech s husou, 

   pověšenou na provaze za krk na prostředníku pravice 

   sochy krále Jiřího...

   -----------------------------------------------------------------------------

   A na tribuně pod papaláši se tehdy propadla podlaha

   a figury (hlavně trpasličí ředitel sklárny) zmizely za rantlem... 

 • Gustáv Husák byl nejvzdělanější a nejinteligentnější z prezidentů komunistického režimu.Určitě chtěl po r.1968 v ČSSR vládnout a vložil do toho své veškeré ctižádostivé nutkání.I za cenu patolízalství k SSSR.Kdokoliv jiný by ale jeho post získal jen za stejnou "cenu".Nabízí se jeho srovnání s okupačním prezidentem Háchou za německé okupace.I tenkrát to byla oběť s předpokládaným opovržením v pozdější době.Za Háchu i Husáka mohli nastoupit jiní.Pokud by byli lidsky lepší,byli by vykopnuti režimem okupantů.Pokud by byli horší,pocítili by to občané naší republiky.Museli být citlivě tak akorát.V tom je jejich občanský přínos a my bychom jim měli být za to vděčni,tolerovat jejich čin a neskandalizovat je.Zatím je chápeme jako padouchy a zaprodance.Nechme to posouzení historii.

  Ještě poznámka:Tisa uctívá Slovensko jako zakladatele Slovenského Štátu,Husáka pak jako prvního nečeského prezidenta Československa.Divíte se jim?

  • hm,no tak jo teda,tak já budu Gustu uctívat,ale za co jako?

   mimochodem,zůstala po něm závěť-podrobně v ní popisuje,že nábytkovou stěnu kterou má,opravdu zaplatil.

   V jeho pozůstalosti se ve stodole našel taky oltář z místního kostela.Prý ho zachránil před komunisty.

   Takže mně z toho vychází,že to byl malej ustrašenej človíček,kterej si netrofnul udělat nic dobrýho,aby se snad neprozradil.

 • kdo činí čertu dobře,tomu se peklem odmění-Husák chtěl nacpat vlastní zem Stalinovi do chřtánu a ten ho za to nechal mučit.A co udělal Husák? Jmenoval svého mučitele ministrem vnitra! Byl to tedy charakter již pokřivený.Já být na jeho místě,pomstil bych se.

 • Kdyby to byla pravda , škoda že je to jen zase upravený výklad historie , mělo se to bezezbytku povést. Rozhodně by se mi po Slovácích a jejich " samostatných štátoch " nestýskalo. Oligarcha Andrej by standardně kolaboroval s Putinem, nebo proti němu a svět by byl tak nějak víc v pořádku , než dnes je. Husák udělal relativně dost také dobrých rozhodnutí , ale neprodyšná a vysoká zeď s ostnatým drátem na východě Moravy - opravdu moc škoda že tohle neprosadil. Vízová povinnost a výjezdní doložky ( vysvetlete případné Buresovi co to je prosím ), tím směrem , považuji i dnes za samozřejmé na věčné časy a nikdy jinak !!

 • Husák byl inteligentní člověk. Znal mentalitu a povahu čechoslováčka, podlosti, šmejďárny... Havlovo poselství: vraždy, celostátní korupce, mafiánské praktiky, Havel byl zadržované zlo, přáteli estébáků a bolševiků kteří spatřujete v justici, na ministerstvech a podnikatelských subjektů. Důkaz dnešní obětí střelby...

 • Husák patřil k malé menšině inteligentních soudruhů, kteří však o to více oplývali vlastnostmi, které potírají morální hodnoty. Husák nebyl fanatik, jeho životní zkušenosti a přirozený intelekt z něj učinili pragmatika, konjunkturalistu, voluntaristu a prachobyčejného lokaje ve službách kremelské vrchnosti. Husák prostě nic lepšího národům Československa nemohl nabídnout, než husákovsko-biľakovskou normalizaci a pomalé vyhnívání s celkovým úpadkem. Tehdy jsme si hověli v zatuchlém normalizačním smrádečku. Z vlastních zkušeností dobře vím, jak velký potenciál vlastního ohrožení v sobě nesl inteligentní projev samostatného uvažování a snaha vymanit se z povinnosti papouškovat kremelská dogmata. Ideologové kremelských pořádků byli bdělí stejně jako současní strážci eurohujerských hodnot . Padouši se měli dobře v normalizačních časech a mají se opět dobře v časech budování eurohujerské diktatury. Husákův normalizační režim poskytoval lidem větší osobní svobodu než současný bruselský příkaznický režim. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit