Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • My nejsme parlamentní demokracií, my jsme stranickou demokracií která vládne parlamentu. Největší problém této demokracie je ten, že si každá strana vykládá demokracii jinak, právě tak jak se ji to zrovna hodí.
 • Souhlasim s referendem a v otazce znarodneni budu hlasovat PRO,
  vse co se rozkradlo se musi vratit pracujicim.
  Jinak nas tady ty slunickarsky burzoalisti neprestanou vykoristovat.
 • "Na celou věc se však dá nahlížet i jinak. Česko je parlamentní demokracií. To by mělo být základní východisko pro všechny ústavní změny. Chceme, aby Česká republika parlamentní demokracií zůstala nebo ne? Pokud se shodneme na tom, že není žádný důvod parlamentní demokracii zavrhnout, musíme při změnách Ústavy zvažovat, jaký mají na parlamentní demokracii vliv a zda ji náhodou nepodkopávají."
  .
  A jakou demokracií bylo Česko, když se pořádalo referendum o vstupu do EU? Nemáte někdo odkaz na články z Tiscali, kteří byly ze stejných důvodů proti referendu už tenkrát.
  Nebyly? Tak je je trochu zvláštní pohled, že? Zas to novinářské pokrytectví a jednostrannost. To si fakt myslíte, že to lidé nevidí a nevnímají? *1*
 • Že by česi chtěli vystoupit z C.a K. mocnářství ? To by přeci byla ekonomická sebevražda !!!
 • Náš nově zvolený nemocný ožralec Ovar přitom sám tvrdil, že polovina národa je zdegenerována. Tak nevím, kolik % jich sedí na Hradě. Tak potom takové referendum je riziko.
  • Ve tvém případě se pan prezident ohledně degenerace rozhodně nemýlil.
  • Kdoví co vy jste tvrdil v r. 1992. A ještě že nevíme, co jste tvrdil v r. 1987. To bychom zírali, že? *1*
 • ...že se lidé rozhodnou pro něco, čím si uškodí.... Takže podle toho by referendum o vstupu do EU bylo špatné a nezákonné. Jestliže totiž platí pro jedno, musí platit i pro druhé. To je totiž demokracie A nakonec - pokud si chce národ uškodit, jak říkáte, je to jen a jen jeho věc.Takže se nesnažte dirigovat národ a z demokracie si udělat diktaturu, tentokrát ne proletariátu, ale elit. To je totiž ta druhá stránka kterou nechcete vidět.
  S referendy se to má podobně. Zákon o obecném referendu otevírá neznámý prostor, který může mít na naši parlamentní demokracii nemálo destruktivní dopady. Ještě nevíme, jaké všechny možné otázky v lidovém hlasování by budoucnost mohla přinést. Nejde jen o členství v Evropské unii......
  To platí totiž vždy, i u té zastupitelské demokracie, jak jsme se mohli mnohokrát přesvědčit.Ono vše je totiž závislé na kultuře národa a jeho spokojenosti. A nakonec - pro kvorum v těhle zásadních otázkách se může určit klidně 1/3 registrovaných voličů. (To odpovídá dnešnímu stavu. 1/3 pro, 1/3 proti a 1/3 nevolí a kašle na vše). A nakonec ono referendum máme i v ústavě. A tam není nijak řečeno, že "jen na něco, co se hodí" Tak laskavě držte ústa a nekalte vody.
 • O důležitých věcech by mělo být referendum. Třeba o výstupu z EU. Řítí se na nás Dublin IV. a Přichází další katastrofa z Bruselu. Brusel se chystá zatočit s fake news a připravuje novou legislativu. Více bychom se měli dozvědět už koncem března. Jde z toho strach! Takže referendum má smysl.

  http://www.epshark.cz/clanek/424/evropa-navrat-do-totality
  • Na Sputniku psali, že pro Česko by bylo nejlepší vstoupit do Ruské federace. A budeme se mít jako v ráji, jen zadek budeme utírat do listí, ale to si zvyknem. Pryč z EU!
   • Já jsem tam žádnej takovej článek nenašel. To jsi se asi spletl. To asi nebyl Sputnik, ale možná web ČT. Možná Reportéři ČT, nebo tak něco. Tam píší takové ptákoviny. Sputnik je seriózní server se seriózními zprávami.

    https://cz.sputniknews.com/
  • Referendum a pak prchat z EU a ani se neohlédnout. Já mám těch musulmanů a tzv. demokratů plný zuby.
   Brusel se chystá zatočit s fake news? No tak to nám co nevidět zruší ČT a Bakalovy Hospodářské noviny a Respekt.
 • Zajímavé,jak si během diskuze cenzor změnil nadpis článku,tak aby pisatelé vypadali jako hňu,..pové ,co neví o čem je řeč !!!! Taky podvodník a jeden co se snaží rozdělit lid. Jako ve starém Římě : rozděl a panuj !! Je vidět kolik tupých ovcí těm vyhuleným uzurpátorům,vylížďupám,udavačům a přisluhovačům leze do velkou hlavou do malé dírky !!!!
  • Myslíte soudruha Zemana v Moskvě?
 • Není vůči občanům fer, když politici, novináři i média straší občany, že přijmout referendum do našeho ústavního pořádku je nebezpečné. Prý to může narušit naši parlamentní demokracii. No a tak mi vyvstává otázka, kdože tu "parlamentní demokracii" schválil, kdo o ni rozhodl, kdy a kde. Pokud NE, jak to, že se obešli občané a nemohli se k tomu všeobecně vyjádřit, a když ANO, že je dílem občanů, z čeho plynou obavy, že u referenda nebudou stejně moudři, jako u přijímání parlamentní demokracie?? Novináři poukazuji, že referendum by mohla zneužit některá politická strana. Proč ne, pokud by to byla vůle většiny národa. I v parlamentní demokracii rozhoduje lid svým rozumem, když volí své zastupitele. To, že potom zvolení zastupitelé neplní své sliby vůči voličům, je znakem, že až tak ta parlamentní demokracie není dobrá, když hrstka politiků volena občany si dělá co chce, ne vždy v zájmu občanů, ale především svůj. Příkladů je na to "milion". Jsem pro referendum, protože po zkušenostech s našimi politiky v rozhodování o klíčových věcech politici často neplní to, co si přejí občané. Zase je hodně příkladů na to, že tomu tak je. Tak potom o jak spravedlivou "parlamentní demokracii" jde, když v podstatě nejde s přáním národa? Zdá se potom, že přece jenom referendum může plnit funkci nápravy špatných rozhodování námi volených politiků.
 • Máme takovou demokracii a pořádek, jací jsme sami. Jako stádo volíme, "rozhodujeme, kdo bude v čele, který to bude "kus dobytka". Pokud ty kusy dobytka ale jsou zmatené, či neschopné, je nutné se jich zbavit a navést jiný způsob vedení (demokracie).
  V přírodě jde o přežití, v demokracii také. Doslova.
  Kdo se bojí referenda, bojí se své neschopnosti, která vypluje na povrch. K zamyšlení je jedna důležitá věc, kam a kudy naše stádo dobytka chce jít. Není možné,,aby polovina bučela cosi o sladké travičce na západních pastvinách a druhá polovina naopak, na východních. Podle mého se najdou pastviny i ve středu pastvin. To znamená, národní zájmy, pročeské zájmy, česká republika "na prvním místě". Není jiná cesta. Jen cesta na porážku,v případě tažení na Západ, nebo na Východ. Všude na jejich konci nás čeká řezník. Suverenita a spolehnutí se pouze na sebe, to je cesta. Ne moderní kravíny, které někdo sice zasype travičkou, krásně nás nakrmí, ale taky podojí a nakonec, až "dosloužíme", čeká řezník na konci... *16*
  • Máš pravdu,dokud se voliči nevzpamatují a budou si pamatovat tak ODS,Kalousek a mnoho jiných už by v politice vůbec nebyli.U nás se strany reformují jen tím že změní předsedu a některé strany dokonce zvolí předsedou člověka,který není členem strany ani měsíc.Co si tedy každý inteligentní a rozumný člověk o takovém chování má myslet.To nemá smysl ani komentovat,kolik idiotů má voličský hlas.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit