Přejít na výpis diskuzí

Jandák: Za rušení Státní opery nemůže Besser, ale Kalousek

6.6.2011 21:44
Jakub Procházka 2 příspěvky

Začátkem příštího roku končí Státní opera v Praze. Nejčernější obavy umělců se staly skutečností. Petici Zachraňte operu! za zachování uměleckého tělesa sice podepsalo 15 000 lidí a mezi nimi i mezinárodně uznávaní umělci, ale není to nic platné.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Za komunistů se opery občas provozovaly ve výrobních halách,aby došlo ke zblížení s dělnickou třídou a tato buržoazní forma tím dostala nový směr. Nyní za éry demagogů trhu bych uvítal,kdyby
    se celá věc umístila do hypermarkétů a za hezkého počasí před ně. To vše by měla provázet demolice operních scén nebo jejich odprodej různým subjektům za účelem zřízení skladů,tiskáren kolků atd. Až tyto cíle budou splněny,nastane kýžený blahobyt. Umělci,kteří by momentálně neúčinkovali,by si mohli přivydělat sběrem papírků na parkovišti.Mzda by neexistovala,každý by si musel nalézt zdroj obživy v přistavených kontejnerech,kde je všeho dost a s místními bezdomovci by se mohla nacvičovat Skočná. Vláda nekonečné zodpovědnosti dá ti to sežrat,lide český.
  • Já budu hrdý,až nebudou dluhy.Ať si založí s.r.o.když si na sebe vydělají.Ale těch pijavic na státní kase
    je prostě moc.Oni budou muset skončit dotace i do divadel.Čím dřív tím líp.Umělci musí pochopit,že se musí pochlapit a začít něco dělat,ne sedět a čekat.Prostě budou ti srdcaři jak říkal pan John.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit