Přejít na výpis diskuzí

Jen ČNB dělá něco pro trh s bydlením, tvrdí Rusnok. Vláda prý vede plané řeči

10.1.2019 12:05
10 příspěvků

Česká národní banka je podle guvernéra Jiřího Rusnoka jediná, kdo na trhu s bydlením v Česku něco dělá. V rozhovoru pro týdeník Ekonom uvedl, že vláda jen planě mluví a pro lepší dostupnost bydlení nedělá nic. Hlavní problém Rusnok spatřuje v tom, že se byty nestaví. Potřebná by podle něj byla i regulace...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Ještě větší Siger, než jsme čekali
 • " ... úprava daně z nemovitosti, které jsou v Česku "šíleně nízké"...." 

  Že ho huba nebolí. A ještě máme specialitu (z dílny ODS): Daň z nabytí nemovitosti! - nehoráznost, kterou se nedaří zlikvidovat.

 • dzixy
  Bože, ten Rusnok je ale lhář. On a jeho instituce jsou ti, kteří vysokými úroky z úvěrů znemožňuji mladým kupovat byty a majitelům prodávajících bytů dává zelenou nasazovat si ceny jaké chtějí. I nekřesťanské. Snížením úroků z úvěrů by úvěry zlevnily a zvýšil by se počet těch, co by si mohli menší, nebo tzv. startovací byt pořídit. Tím by poptávka klesla a drahé byty by se už tak draho nemohly prodávat. Rusnok ale má pravdu v tom, že vláda a všechny podobné instituce, mající co do činění s možnosti výstavby bytů, skoro nic nedělají, nebo sakra málo. S přijatelným nájemným by se lidé zajisté spokojili i s nájemními byty. Dnes si byt koupit může pouze bohatý. Ti ale byty již mají, a luxusní.
  • Za Rusnoka poděkujte Zemanovi ten tam svého kámoše dotlačil.
   • No - po pravdě - Singer byl ještě horší ...

 • KIMCID

  zvedá urokovou sazbu aby donutila čr přijmout Euro?

  • Wolfcastle

   ČNB ta dělá vše proto aby ČR € přijmout nemusela páč jen tak může lidem znehodonocovat jejich zaslouženou odměnu za práci! jen blbý češi tomu ještě tleskají, že nemaj € to i ti slováci jsou chytřejší

   • KIMCID

    ano proto máme tolik,slováků,u nás :D

 • Zbyněk Fiala, 6.1.2019:

  Na pomezí zločinu, jehož měřítka si lze těžko představit, byla devalvace koruny, o kterou se postaralo předchozí vedení extrémně nezávislé České národní banky. Tady se pouští žilou každému a pořád, protože s podceněnou korunou odevzdáváme část vyvážené práce úplně zadarmo a při nákupech dováženého zboží zase musíme strpět tučný příplatek za blbost. Kolik? Roku 2008 se koruna poprvé dostala pod 24 korun za euro, roku 2011 krátce podruhé. I kdyby tohle byl teď strop našich možností, momentálně platíme o 7 procent víc. Letošní mocný přírůstek průměrných mezd tak v podstatě jen dorovnal to, o co nás připravila ČNB.

  A kdoví, jestli nám to nezavařila na celou generaci. Se slabou měnou se dá těžko něco dělat, když se topí ve dvou bilionech korun nesmyslně navýšených devizových rezerv. Rusnokova centrální banka disponuje dvakrát větším objemem peněz, než má k dispozici Babišova vláda ve státním rozpočtu. 

 • Po té vší bídě se singerizací koruny (singerizace = znehodnocování gaunerským způsobem) se nyní nový šéf ČNB nijak zvlášť nevyznamenal. Zatím se zviditelňuje udílením hraběcích rad a mizernými výsledky.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit