Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • jo mimochodem,včera jsem četl,že teplouši nejsou geneticky daní,že je to výchovou apod.,takže tím pádem není žádný důvod k toleranci a už vůbec ne abychom si nechali od nich diktovat! Jourová,zařiď to! 

 • no,když nadávali v Bruselu tomu maďarskému premierovi,tak mu vytýkali,že nechce dávat antikoncepci zadarmo a že nechce uzákonit sňatky teploušů a jejich právo na adopci dětí.Takže toto jsou ty hodnoty EU.

  (Jourová ztloustla,EU se daří!)

 • Ta zpráva je doufám parodie. 

 • Stále píšete o hodnotách a ještě přidáváte kriteria EU, zatímco ve vámi citovaném textu žádné hodnoty uvedeny nejsou krom odstavce:

  Usilujeme o mír a svobodu, demokracii a právní stát, o vzájemnou úctu a odpovědnost, o blahobyt a bezpečnost, toleranci a účast, o spravedlnost
  a solidaritu,
  ze kterého lze odvodit, že

  Evropské hodnoty jsou mír, svoboda, demokracie, právní stát, vzájemná úcta, odpovědnost, blahobyt, bezpečnost, tolerance, účast, spravedlnost a solidarita.

  To vše v podmínkách liberalismu a globálního kapitalismu, který primárně účast a solidaritu vylučuje.

  To se nedá bez rizika banu komentovat nijak. Lze jen dodat, že to je obecná směs pojmů z různých oblastí života, přičemž některé z nich jsou platné universálně patrně i pro společnost prvobytně pospolnou a některé mohou být začátkem nepěkných procesů.  Abych si osvěžil paměť, budu muset vyhledat archivní výtisky Rudého práva, kde se v titulcích všechny evropské hodnoty pravidelně objevovaly co vlastnosti Tábora míru.

   

 • Pokud se vám mnou podaná charakteristika*) nelíbí, co takhle nabídnout nějaký podstatnější výsledek vašeho myšlení, neřku-li vědění?

  * ) Charakteristiku lokality a boha čerpám z Bible, micméně pro jednodušší osoby je uvedena například zde:

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Sinaj_(biblick%C3%A1_hora)

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Ho%C5%99%C3%ADc%C3%AD_ke%C5%99

 • Hygiena za použití písku je něco převratného...

 • Islámská "škola" (bezduché memorování Koránu) a universita?

  No - potěš Pán Bůh (i všichni svatí)...

 • O nicku "filius" jsem si  myslel něco jiného, než vím teď... 

 • Po 12 letech by snad bylo vhodné některé hodnoty a kriteria EU přehodnotit.

  Zdůraznil bych nedovolené přistěhovalectví - viz "jirka 2504" níže.

  "změna klimatu" - přeformuloval bych na "nevratná změna klimatu k horšímu, prokazatelně způsobená činností lidstva / člověkem". 

 • Také byli tenkrát mnohem dál s hygienou, na rozdíl od evropských křesťanů.

 • "Společně budeme potírat terorismus, organizovanou trestnou činnost a nedovolené přistěhovalectví."

  .

  Tak to se moc nepovedlo, když si europoslanci pozvali na přednášku do europarlamentu palestinskou teroristku a její antižidovská slova odměnili potleskem

  https://www.lidovky.cz/svet/byla-prvni-zenou-ktera-unesla-letadlo-ted-mluvila-v-europarlamentu-o-pravech-zen.A171004_141234_ln_zahranici_mha

  Ani to další se nepovedlo, jelikož nedovolené přistěhovalectví (nelegální migrace) byla většinou čelních představitelů EU a lídrů evropských zemí podporována a naopak byli dehonestováni odpůrci této nelegální činnosti.

  O pašování lidí do Evropy neziskovými organizacemi včetně Lékařů bez hranic je škoda psát. Všichni to víme. Zneužívání zákona o záchraněna moři se stalo dobrým byznysem, který zatím není trestán.

  Takže co ty Evropské hodnoty? jen žvásty, kecy, ale Jourová je bude "hlídat" za nemalý preníz daňových poplatníků. Hlavně že jsolu eurohujeři nadšeni a každou kritiku EU a jjeího fungování odmění nálepkou: rusofil, kremlobot atd. UE je zakázáno kritizovat jako dříve RVHP a komouše. za těch třicet let od revoluce jsme se nedostali dopředu, ale spíš couváme tam, kde jsme byli.

  Ale já vím! Máme banánya toaleťák bez fronty a můžeme cestovat..(Toto není slzavá vzpomínka na bolševický režim. Toto je slzavá úvaha nad podobností tehdejší totality a dnešní "demokracie" a jejich neustále přibližování (cenzura, paragrafy o "hanobení" a "podněcování k nenávisti", "politická korektnost i ty "evropské hodnoty").

 • Zpráva Evropské komise z roku 2007 (Evropské kulturní hodnoty, soubor PDF): European Cultural Values

  EU na Wikipedii (en) - viz European Union

 • Společně budeme potírat terorismus, organizovanou trestnou činnost a nedovolené přistěhovalectví. Budeme hájit právo na svobodu a občanská práva i v boji proti jejich odpůrcům. Rasismus a xenofobie nesmějí už nikdy dostat šanci. 

  Zasazujeme se o to, aby se konflikty ve světě řešily mírovou cestou a aby se lidé nestávali oběťmi války, terorismu nebo násilí. Evropská unie chce podporovat svobodu a rozvoj ve světě. Chceme potlačit chudobu, hlad a nemoci. V tomto úsilí chceme i nadále zaujímat vedoucí úlohu. 

  Chceme společně postupovat v oblasti energetické politiky a ochrany klimatu a přispět k odvrácení globální hrozby, kterou představuje změna klimatu.

  Evropská unie bude i v budoucnu stavět na své otevřenosti a současně na vůli svých členů společně posilovat vnitřní rozvoj Evropské unie. Evropská unie bude i nadále prosazovat demokracii, stabilitu a blahobyt za svými hranicemi.

 • Jaké jsou Evropské hodnoty se pokusil popsat Charles Grant (The Guardian:) What are European values?

  Vychází z Berlínské deklarace, vydané u příležitosti 50tého výročí Římských smluv (Berlín, 2007).

  Překlad Berlínské deklarace (Declaration on the occasion of the 50th anniversary of the signature of the Treaties of Rome) do všech jazyků EU je k dispozici zde.

 • Maurové nebyli militantní islamisté. Za jejich panování byly v celé Evropě jenom dvě univerzity - ve Španělsku 17. Existovalo nejméně 70 veřejných knihoven. Ulice Cordoby byly dlážděné a některé i osvětlené - do ulic Paříže a Londýna proniklo osvětlení až o sto let později. 

  A Short History of Moorish Influence in Europe

  Paláce Alhambry v Granadě jsou dosud nedostižným architektonickým skvostem - viz Alhambra

  Až 2.ledna 1492 se vzdal Muhammad XII spojeným silám Isabelly Kastilské a Ferdinanda Aragonského - viz  Granada War 

  Někteří Maurové (en. Moors) konvertovali ke katolicismu nebo k židovskému náboženství. 

 • Hezké.

  Pokus o výčet oněch hodnot by byl navíc jistě i zábavný.

 • Co TY víš o Evropě Mongole? Prd!

 • vanhorne
  Ze dovede vyborne dohlizet dokazala uz dohlizecka tim, jak svedomite dohlizela na kvalitu krmne smesi urcene pro Cesko.
 • Křesťanství? Uctívání blízkovýchodního pouštního boha?

 • No - neber to za ty prachy...

  A navic - v podstate se zadne ''vysledky'' necekaji...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit