Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • mun.go

  Dynamická přizpůsobivost je ideálem každého flexibilního politika.

 • Timmermans je samolibý a horlivý prosazovatel tzv. evropských hodnot, které jsou v zásadním protikladu vůči demokratickým hodnotám. Timmermans coby konjunkturalista a eurohujerský inkvizitor zuřivě prosazuje dogmata z eurohujerského katechismu, která nemají s racionálním myšlením nic společného. Timmermans je součástí totálně prohnilého vedení současné EU, jehož členové pro mrzký peníz a další prebendy jsou schopni existenčně ohrozit evropskou civilizaci a pod kuratelou Merkelové postupně zvětšují svůj škůdcovský potenciál. Právě Timmermans byl jedním z hlavních merkelovských hujerů, kteří fanaticky prosazovali podvodné merkelovské migrační kvóty. Lidská historie zaznamenala mnoho podlých zrádců a právě Timmermans už vešel do historie jako eurohujerský quislingovec, který nedbajíce na nic jiného, než na osobní prospěch, je schopen a ochoten napáchat sebevětší škody...
 • Sociální demokracii ujel vlak a zmizel volič.   Strana se přestala starat o pracující a začala po

  vzoru západních socanů prosazovat hlouposti  pro menšiny ( inkluze ve školách, přijímání migrantů,

  dávky pro nemakačenka atd).  Navíc ji zmizel volič.  Kdo byl dříve volič soc. dem?  Hrdý dělník

  zajímající se o politiku a sociální otázku.  Dnes dělnická třída mizí ( většinu tvoří dělníci ze zahraničí)

  a o politiku se nezajímá.  Pro mladé je dělník v překladu mizerně placený nádeník a nechtějí mít

  s dělníky nic společného.     Socanské hodnoty jsou znetvopeny k nepoznání.  Ano finanční pomoc v

  nezaměstnanosti je dobrá věc ale bohužel se to změnilo na celoživotní dotování těch co nechtějí pracovat.-


  • Rozumím dobře vašemu tvrzení, že dělníci ze zahraničí nejsou příslušníky dělnické třídy?

   • Máte to tam jasně napsané, cituji: " Dnes dělnická třída mizí ( většinu tvoří dělníci ze zahraničí)".

    Pro blbé - většinu dělnické třídy tvoří dělníci ze zahraničí.

    Co na tom nechápete?!

    • Dělníci ze zahraničí tvoří zhruba  (počet meziročně kolísá) čtvrtinu dělníků, což většina rozhodně není. Dělnická třída není, přes vaše odvážné tvrzení, definována národností či státní příslušností - to se pokusili někteří ideologové zvrátit, například zavedením nacionálního socialismu, který měl obrovský, nicméně jen krátkodobý, úspěch.  

     Problém je jinde: Dělnická třída vznikla postupem postupného uvědomění - z "Klasse an sich" na přesněji vymezenou "Klasse für sich". Proto je klasickým marxismem nepředpokládaný nástup terciální sféry ve druhé polovině dvacátého století příčinou rozpadu dělnické třídy a tedy jejího zdánlivého mizení. Ideologové marxismu-leninismu a ideologové sociálně demokratičtí to rozpoznali, nicméně se to až dosud(!) bojí přiznat, maximálně utrousí, že klasické třídy již prakticky neexistují. Bez sebeuvědomění proletariátu na širší než dělnické bázi zůstane význam tradičních levicových stran jen marginální, jak se již nyní začíná projevovat.

     Současný odklon voličů od tradičních stran je výrazem popsané situace a je nezvratný.

     A ano, jde o zjednodušený výklad v rámci diskusního příspěvku.


     • Logika pláče! Jestliže je napsáno "většinu dělníků tvoří dělníci ze zahraničí", pak je jasné, že oni dělníci ze zahraničí jsou také dělnická třída! Dotyčný(á) to psal(a) jasně tak, že tato část dělnické třídy, ale u nás nevolí. Vkládáte lidem do úst něco, co jste si jednoznačně vycucal z nějakého svého údu.

      • Pláče-li logika, pak leda na vašimi vývody.

       Dotyčný možná mohl napsat, že tuzemská dělnická třída mizí, protože věšinu dělníků tvoří dělníci zahraniční, ale ani to není pavda.

       1) Většninu dělníků v ČR tvoří dělnící tuzemští.

       2) Čeští a moravští i slezští dělníci, kteří pracují v zahraničí, jsu stále tuzemskou dělnickou třídou a obvykle v ČR i volí.

       Ale to stejně nepochopíte.


       • Reakce na příspěvek:

        Opět si cucáte z údu něco, co jsem nenapsal. Dotyčný možná nepočítal, ale o tom řeč nebyla. Vy jste podsouval ve zlém úmyslu naprosté smyšlenky a na to jsem já reagoval. Ovšem, co jiného čekat, studenti VUMLu v demagogii byli vždy dobří!

        • Reakce na příspěvek:

         Děkuji za hezkou tečku za tím naším diskusním vláknem. Použitý argument netřeba komentovat.

   • Zahraniční dělník má situaci v ČR na háku.  Je to jen levná pracovní síla pro podnikatele která

    snižuje odměnu za práci pro zdejšího dělníka.  Pro chudého Ukrajince je plat v ČR dobrý ale

    pro čecha je to podprůměrný plat který nestačí na pokrytí stále rostoucích nákladů na život.

    Již před 100 lety se demonstrovalo za 8 hodinovu pracovní dobu.  A dnes?  lidé jsou nuceni

    pracovat 12 až 14 hodin.  Poměry se zhoršují a vracejí do 19 století.  Pošta po západním vzoru

    bude omezovat služby (  delší čas doručení zásilek a rušení pro malé obce a vesnice).   Opět

    návrat do 19 století a to v době silnic a aut!!!!!     Za slušnou  práci mizernou mzdu a za mizerné služby velké platby - to je to co  trápí pracujícího člověka.  Ne genderové  blbé kvoty.

    • Otázka zněla:"Rozumím dobře vašemu tvrzení, že dělníci ze zahraničí nejsou příslušníky dělnické třídy?"

     Co na ní nechápete?

 • Jsou východoevropští sociální demokraté vůbec ještě sociálními demokraty?  A) Jsou skutečnými reprezentanty hodnot, jaké zastávaly ikony tohoto politického směru?  B)  ) Anebo se z nich stala obyčejná banda zkorumpovaných politiků?

    B) ) bude asi správně.

 • Zda jsou současní "sociální demokraté" vůbec ještě sociálními demokraty, jak je znalo minulé století, lze úspěšně pochybovat.

  Členství v každé partaji je jen výtah k moci.

  • Pane Janáku, nikdo není stejný, jako byl v minulém století. Tomu se říká vývoj.

   Jen si nejsem tak docela jistý, zda lidem v sociální demokracii docela nezamžil rozum mamon a touha po funkcích.

   To bude stejné asi u všech politických subjektů. Proč by oranžoví měli být jiní. Jen když se vydávají za zástupce lidí pracujících v závislých povoláních (jako tomu bylo v tom minulém století), tak dnes nepůsobí příliš důvěryhodně. 

   Jejich heslem by dnes mohlo být - "napřed my - a pak ostatní" a nebo "Naše dluhy nikdy nesplatíme."  O jaké důvěře můžete mluvit ohledně subjektu, který neplatí své dluhy? 

  • Sociální demokraté současnosti nemohou být sociálními demokraty minulého století, protože ideologie nepočítala s globalizací kapitálu, které daleko překročila Marxův "imperialismus jako konečné stadium kapitalismu". Zde je počátek celosvětové krise levicových stran a důvod jejich konce. Diskutovat lze o tom, zda konec bude bez náhrady, nebo ne.

  • Souhlasím. Ale vinu mají především voliči. Kdyby byli soudní, tak by takové "zástupce" občanů zvolili pouze jednou. Jenomže stačí pár keců, že "ONI" zařídí, aby se lidé měli dobře a nemuseli se o nic starat a ovcané jim na to skočí.

   Demokracie znamená, že mohu svobodně volit své zástupce, ale musím pečlivě zvážit koho volím. A pokud je někdo líný zvednout zadek od televize a jít volit, tak by měl být zbaven svéprávnosti.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit