Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Máte prosím zkušenosti se skrytou kamerou? jak to co nejlépe v místnosti vyřešit? aby nebyla opravdu poznat?

  • Nedávno jsem kupoval špionážní mikro kameru, která má velikost: 2,5 x 2,5 x 2,6 cm, taková kamera se dá v pohodě schovat kdekoliv v místnosti, stačí na to jen trochu fantazie. Kamerka dokáže natáčet video se zvukem 30 snímků za sekundu ve formátu AVI.


   • Mohl bych se prosím zeptat, kde jste tuto mini kameru koupil? 

    • Podívejte se na eshop se špionážní technikou 1obchod .com, koupíte ji tam za nějakých 2700 korun. Navíc já jsem ji objednával ráno, a další den jsem ji měl doma. Kamera má slot na paměťové karty micro SDHC, takže můžete nahrávat i přímo na paměťovou kartu.


 • Kriminálním činům je lépe předcházet, než je pak řešit.

  Budiž proto chvála "inteligentním kamerám" - potažmo počítačovému programu, schopnému kriminálníky včas a jednoznačně identifikovat a umožnit tyto od nás isolovat... 

  • Máte pravdu. 

  • 1984

   • ... byl "o něčem jiném"

    • Marcelskrc

     Minority report

 • Nedavno jsem na Václaváku potkal jednoho Čínana,který podezřele mluvil česky a ptal se mne,kde je 

  Muzeum.Hned jsem si uvědomil,že to asi je čínský špion,jak v tisku informovala BIS.Pochopitelně jsem ho

  poslal jinam a to směrem k policejní stanici.Je vidět,že špioni se zajímaji i o muzea.Musíme si dát i na to

  pozor.

 • Moc pěkné by bylo, mít kamery i se zvukem.Na chodbách v poslanecké sněmovně.To abychom si ujasnili kam chodí termiti na ty nápady.Kde sbírají a s kým tvoří ty vymazlené myšlenky a příspěvky? Už od pohledu, nejsou někteří schopni stvořit holou větu.Ale z papírku sypou mnohdy gejzíry blbostí.

 • Mě tohle nevadí. Nejsem zloděj, nedělám nic špatného, tak čeho bych se měl bát. Ať si Cliftonové rozeznají můj obličej třeba 643x za den.

  Děsí se nejspíš lumpíci všeho druhu a budou to maskovat za lidská práva.

  Vždycky o právech křičí nejvíc ti, kterým právo vlastně hrozí. 

  • mun.go

   Tady jde o presumci neviny. 

   Pokud neděláte nic špatného, nemá vás kdo sledovat.

   • Vážený mun.go, jde patrně o situace, kdy se Vám i mě může stát něco nemilého nebo špatného ze strany lidí, kteří to svědomí čisté nemají. 
    Potom je dobré je mít v merku. Možná ve smyslu prevence nebo to, že darebáci se budou pohybovat někde na periferii, kde je si je Sherlockové snadno vyzvednou. 
    • mun.go

      "... situace, kdy se Vám i mě může stát něco nemilého nebo špatného ze strany lidí, kteří to svědomí čisté nemají." 

     V tom případě je snad možné sledovat ty lidi, kteří  nemají čisté svědomí.

     Ostatně policie rozlišuje jenom dva druhy lidí: (1) ty dopadené a odsouzené a (2) ty kteří doposud nebyli dopadeni a odsouzeni. Kategorii (1) byla vina prokázána, kategorie (2) jsou podezřelí.

    • Marcelskrc

     Nesouhlasím žili jsme bez toho a budeme nadále.Pokud se vám to zdá normální odstěhujte se do ČÍNY.

     • Zdá se, že jste si popletl světa díly. Vizte:

      Londýn má zřejmě nejhustější síť průmyslových kamer na světě – na osm milionů jeho obyvatel připadá asi 900 tisíc kamer, z toho policie má přístup k asi šedesáti tisícům. Jen letiště Heathrow hlídá přibližně 3000 kamer. Obyvatel Londýna je denně zachycen v průměru na třech stovkách různých kamerách. Pro srovnání: v Praze je městem provozováno asi dva tisíce kamer.

      Zdroj: https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/2063616-velky-bratr-v-kamerach-uz-je-inteligentni-predpovi-zlociny-a-pozna-kriminalniky

      • .jak jsem.psal současné běžící seriál na čt o našich trabantech 13.dil tohle tu fakt nechceme

       • Reakce na příspěvek:

        Nevím, co by mě přinutilo sledovat seriál na ČT. Výjimky samozřejmě jsou a já je vyčerpal Černými ovcemi. Zato jsem byl na nedávné vlastivědné vycházce po pražských kamerách.

        https://prazsky.denik.cz/zpravy_region/mnozstvi-kamer-vas-vidi-bez-jasnych20120128.html

        Druhá věc je, nakolik existence šmírovacích systémů závisí na našem chtění - vývoj technologie má své zákony a co je jednou vynalezeno, bude použito. Jsem si jist, že nikdo z obyvatelů Nagasaki u nich jadernou bombu fakt nechtěl.

        Občas jedu za prací automobilem, občas MHD. V autě mám kameru jen jednu, ve vozidle MHD jsou minimálně dvě. Na každé křižovatce je kamera, na vybraných úsecích mezi křižovatkami dvě.

        • Reakce na příspěvek:

         Ten díl je o tom že vjedou co činy a ty kamery jsou všude

     • To je zajímavé, jaké máte hned po ruce jednoduché řešení. Do Číny, do Korei a kam ještě? Kdo má jiný názor, měl by se odstěhovat? Aby jste tu nakonec nezůstal sám - kazatel jediné pravdy, že? 

      Ano, zdá se mi normální, že nové technologie budou zapojeny do systému boje proti darebákům a zločincům. Pokud se Vám to nelíbí, odstěhujte se třeba ......někam, kde o ICT technologiích nemají ani páru.

      Nebo jste zločinec, který se bude bát vystrčit na veřejnosti svůj zajisté sympatický zjev?  😛

      • Ano pokud v tom chcete žít prosím ale ne tady. 

 • Už 1929 vydal Jan Weiss "Dům o tisíci patrech". Vlastně tohle sledování předpověděl.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Dům_o_tisíci_patrech

 • mun.go
 • Největší odborníci na šmírování je USA okolní svět  se od nich pouze  učí.

 • Až nebude hrozit nebezpečí od vraždících muslimských radikálů migrujících po Evropě, tak budu vehementně protestovat proti takovému kamerovému systému v Praze. Bezpečnostní situace je ale bohužel jiná. Vím, že příznivci přijímání muslimských migrantů operují faktem že u nás (zatím) k teroristickým útokům nedochází. To ale není argument - dochází k nim v EU, a to je jako by k nim docházelo u nás. Takže jsem pro instalaci systému pro rozpoznávání obličejů - každý prostředek proti muslimákům je dobrý.

  Mimochodem k těm maličkým chudáčkům sirotkům (17ti až 20ti letým) z muslimských zemí (tzv. "kotvám"): Pročpak se o ně nepostará někdo z velmi bohatých muslimských ropných zemí ??? Tam by jim bylo určitě líp než mezi křesťanskými a bezvěreckými psy, které korán velí pozabíjet. Víte kolik sirotků by bylo možno zachránit za peníze, za které se například postavil a provozuje klimatizovaný atletický stadion v Dauhá (Katar), nebo krytá hala s lyžařskou sjezdovkou někde v horké poušti ?

  • já si myslím, že sice máš pravdu,že to co říkáš tak skutečně je,ale pro ně (pro stát) je to jen záminka aby tu orwelovštinu zavedli a pak už se jí nezbavíme a stát toho bude zneužívat proti nám.Takže ta pravda bude někde uprostřed- po tajných službách chceme aby jsme tu měli klid,takže ať dělají co umí ale ať to dělají tajně abychom nemuseli k takovému hnusu jako je dezintegrace soukromí dávat souhlas my občani.

   Za války měl milionový Freiburg pouze 14 gestapáků a jejich práce byla ráno roztřídit poštu.Takže ono to jde i bez kamer,když si každý občan bude všímat co dělají čmoudi,jestli se opravdu klaní na východ,nebo jestli spíš vystrkují zadek na západ.

  • No tak to se nestane přeci by čučkaři nelhali jak o všem vědí.Nebo mají tak zaslepeno Ruskem a Čínou že na islamisty nemají čas?

 • Marcelskrc

  Doporučuji teď běžící na ČT2 :Trabantem z Indie až domů a to konkrétně 13. díl. Jestli někdo touží aby vás kamery sledovali na každém kroku,ať si to zažije asi v Číně. Ale tenhle Orwelluv špatný sen u nás v ČR nezavádějte.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit