Přejít na výpis diskuzí

Když umělec neunese kritiku aneb Cirkus kolem pokérovaného Havla

19.11.2019 11:42
Václav Štefan   11 příspěvků

Krásný kolotoč marnosti se rozjel kolem českého umělce Pasty Onera, který pro tuzemskou verzi časopisu Vogue nakreslil přebal speciálního listopadového vydání. Ten se ale nelíbil některým internetovým uživatelům. Je potetovaný Havel v pořádku? Spikly se proti umělci ošklivé dívky ve vytahaných svetrech?...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dost ubohé, tedy myslím to provedení. Nápad je to pěkný a nijak mě, jako kavárníka, sluníčkáře, lepšolida, havloida, atd., neuráží. Ale vypadá to, jako první skica určená k rozpracování dobrým grafikem, schopným detailistou, který by si pohrál s perspektivní deformací nápisů, aby výsledek vypadal realisticky, prostorově. Takhle je to jen Copy-PastyOnerované na placatý podklad.

• Věci je třeba nazývat pravými jmény.Tady Pastík je bezejmenný šmudla.Nikdy nikdo o něm neslyšel.Nyní prožívá svých 5 minut slávy.Zapadne a zas bude klid.A tady "umělec" bude vzpomínat jaké to bylo, když si otřel botku o Havla.A ten?Už dávno není ikona.Ale mastíkovi Pastíkovi ke zviditelnění postačil.A tak se mastík nyní nadýmá pýchou. Po neděli zas ukrojí kus špeku a bude jej zakusovat suchým chlebem.A tak to má být.

• Jen se vás zeptám. Napsal byste to samé, kdyby pokéroval Babiše,Zemana, Klause nebo Okamuru?

• Havel by se skutečně tomuto obrázku pousmál Zato někteří vlez ' adopr.....é a fetišisté to berou jako bohorouhačství.

• Některé umělecké projevy bývají provokativní, výstřední, neotřelé, což je dobře, protože umění má mj. i provokovat a tak zaujmout člověka. Pokérovaný Havel dokazuje, že je jenom člověk, že jeho zbožňování není na místě. 
    • Některé umělecké projevy bývají provokativní, výstřední, neotřelé, pokud to není jediným důvodem jejich vzniku.

• Já myslím, že občan Havel by takový obrázek odbyl lehkým úsměvem. 

Nepatřím k jeho zbožňovatelům a nešoupal jsem podrážky na Letné, ale nevím za co by se měl tan "umělec" omlouvat. Těm ošklivým holkám ve vytahaných svetrech? jsou opravdu ošklivé? Potom nemusí. nejsou . tak by měl 

Páni rádoby umělci vůbec těžce nesou kritiku.Ale to my někdy také ne? 

• Havla nemusím,ale tenhle strejda se povedl !

• No no a to jste neviděli tu ptákovinu co v 90 letech udělal Knížák.Zelená hlava Havla a z ní rostou houby.

• Hrozná zem. Tady jak se někdo otře o Havla, tak se hned na něj sesypou jako mouchy jeho "ochránci".

Napiště si do vyhledávače: "Wolf o Havlovi"

• rebel1234

Měl jsem jeho obraz pověšený na zdi v kanceláři ale musel jsem ho sundat, protože na něj sraly mouchy. A znáte lidi. Někomu by to vadilo, udal by mě a mohl bych mít nepřijemnosti. Tak jsem ho raději hodil na půdu a mám klid.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit