Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • No, těch 12.5 miliardy zkoupilo 700 chudých lidí:-))) !!! Jen by mně zajímalo, zda to není prádelna čistých:-)) peněz:-))ptá se je někdo kde těch 12.5 miliardy těch 700 lidí vzalo?:-)))))))))))))))))))))
 • Rád bych s panem Okamurou souhlasil. ale nemohu jenom z jednoho prostého důvodu, protože předpokládám,že o státní dluhopisy mají především zájem novodobí zbohatlíci Ti co právě okrádali stát a ostatní pracující občany a teď ty těžce vydělané peníze chtějí legálně znova rozmnožit. Pan Kalousek a spol.(předchozí vládci) vrátí rozpůjčované peníze z důchodového systému a není třeba vymýšlet DPH 1.-3.pilíře (soukrommé) *16* *16* *16* jenom abychom platili již 10x zdaněnými penězi.
 • Nic jiného, než úplná změna volebního systému, nepomůže !!!
  Čím byl ve skutečnosti Listopad 1989? Dovršením Února 1948. Tehdy byl uloupen majetek za biliony, avšak „revoluční" (neústavní) cestou. Tak si to soudruzi a jejich „prognostičtí“ agenti oposmluvně „zlegalizovali“ pomocí jednorázové, účelové a umělé „strany modrého ptáka“ a „oranžového levého padělku“ namísto bývalé ČSSD. „Lůze" rozdali kuponové knížky, vrátili zničený majetek několika přeživším restituentům (včetně ochočeného mouřenína Havla). Teď rafinovaně svádí všechno svinstvo na ekology, restituenty, pokrokáře, eurofily, zprostituované katolíky, (nikoli však na jim spřízněné voliče KSČ) a každý volič je jim dobrý v jejich absurdní opofrašce: „Každý chvilku krade pilku“. Ohánějí se"standardní parlamentní“ kleptokracií (superagenta a opravdu, ale opravdu vlastizrádce Pružinského, která je pro něj „opravdu tím nejlepším možným řešením“). Státy se prostě udržují těmi principy, na kterých vznikly (TGM). Čtěte "Právní stát" na Seaplanet: http://www.seaplanet.eu/index.php/souvislosti/organizace-spolenosti/324-pravni-stat-je-spoluvlastnictvi-oban-nikoliv-koist-politik dále „Demokracie jako náboženství“ Andrease Poppa na Seaplanet: http://www.seaplanet.eu/index.php/souvislosti/vzdlavani/330-andreas-popp-o-demokracii-novem-naboenstvi
  „Ekonomie“ není a nikdy se nestala rovnocennou a exaktní vědou jako vědy přírodní, založené na železné matematické důkazní logice. Nepoctivě si přivlastnila poctivé řemeslo účetnictví – podobně „astrologie“ zneužívá elementární planimetrii a některé pojmy z astronomie. Je příznačné, že i nositelé Nobelových cen za ekonomii je dostali za zcela protichůdné a většinou se navzájem vylučující „teorie“ (které nikdo nikdy neprokázal ani na papíře či tabuli, natož v praxi). Přesto se k ní stále upírají falešné a prázdné naděje pologramotných lidí – jako k „ópiu lidstva“ - produkovanému lstivými šarlatány za účelem vlastního bezpracného zisku a slávy. Proto vždy spustí potrefené kejhání kdykoli se ke správě státních financí dostane absolvent hodnotné vysoké školy s přírodovědným či technickým vzděláním. Na toto kejhání se vždy nachytá dostatek naivní a nevzdělané nevolnické chátry, přesvědčené, že ministr financí je povinen produkovat peníze pro jejich hladová, neschopná a líná parazitická břicha, namísto toho, aby se zodpovědně postarali o sebe a svoji rodinu sami, případně založili zdravé a výkonné české firmy a banky, nebo alespoň kibucy - nejsou-li zrovna nebohými invalidy.
  • A dementní spisovatel *16* *16* *16*
 • DLUH JE DLUH A CO PAN KALOUSEK PŘED VOLABAMI SLIBOVAL,KAŽDÝ DLUŽIL PODLE NĚJ 112000,- a dnes dluží prý každý již přes 144000 tak jaká rozpočtová odpovědnost,je to vykuk,na stavební spoření lidi okrádá,a bohatým dává prachy nás všech bez daně u dluhopisů je to gauener. první třídy...
 • Bohužel nyní s panem Okamurou moc nesouhlasím. Prodej státních dluhopisů je jen navýšení již tak gigantického dluhu a nechápu, kde kupující berou tu jistotu, že se jim investice vrátí, když stát není schopen garantovat ani důchody. V dnešní době, kdy hrozí totální kolaps světových ekonomik a peníze jsou jen hračkou v rukou nenasytných bankéřů a jejich hodnota se mění z hodiny na hodinu? Kolik, že je ten úrok? 2% ? Z jednoho mega - 20.000? :D Tato mediální hysterie mi přijde stejně srandovní jako humbuk kolem zlata. Lidi neblázněte, jestli vám můžu poradit, investujte do pozemků, do zbraní a munice. Z jednoho prostého důvodu, blíží se doba, kdy budete žrát jen to co si sami vypěstujete a dokážete si to ubránit před ostatními hladovými krky. " ... a chleba si posolím diamanty a kravám dám lízat smaragdy... " Papírků s hlavami prezidentů, akcií a dluhopisů se vaše děti nenají!
  • Musím s Vámi plně souhlasit.Po dluhopisů investují hlavně ti,kteří to stejně nakradli.Vis pan Kalousek,který si je také na oko objednal a tak legalizoval již nakradené.Garantovaný úrok stejně zaplatí běžní občané zvýšením DPH a dalších ještě neuveřejněných plateb.Oni zase něco vymyslí,jak z občanů ty peníze dostat.Jen se divím,že s ústavním soudem toto ožebračování nic nedělá,ale když se nějaký politik jen uprdne,tak mu hned dá za pravdu.Vis důchody boháčů ať už dnešních,nebo nedávných zlodějů. *16*
 • Dnešní boháče typu Bakala a pod.bych poslal na nucené práce do dolů aby poznali jak se na peníze musí pracovat,oni to totiž neznají co je práce,jen žít na úkor jiných.
  • Bakala je řece kámo HAVLA tomu řece zaplatil předsmrtnou oslavu:-))narozenin:-))
  • omlouvám se reakce měla být na pisatele Lepetyra.
  • kde jste přišel ,že stát není schopen garantovat důchody. Nečetl jste Blesk nebo jiné podobné tiskoviny?Zkuste si nastudovat základy ekonomiky., pak něco pište.
   • Pane Jiří, základy ekonomiky znáte, jak říkáte, ale naši politici určitě ne. Já mám také ekonomické vzdělání,celý život jsem se tím živila, ale neodvolávala bych se na to. Protože stačí obyčejný selský rozum,který říká: tento stát už udělal na své občany tolik podrazů, že kupovat akcie od žebráka, který nevidělává, protože svojich státních podniků se zbavil-porozdával je za babku,je úplná hloupost. Privatizované a rozkradené podniky,které přinášeli do státní pokladny nejen daně, ale hlavně zisk, to bylo jako kdyby si podřezával sám pod sebou větev.Mohla být státní kasa v plusu, kdežto teď je ve srabu, zatímco podniky v rukou zahraničních podnikatelů a přinášejí jim zisky a někdy i tu daň umí odvádět do ciziny. Peníze půjčovat něko, u koho není záruka navrácení, i kdyby stát měl upřímnou snahu, je blbost. Čím ručí? Jen sliby? To už tu bylo. Ani toho majetku nemá. Banky bez fyzické záruky také nepůjčí.
    • správně: nevydělává, podniky přinášely
   • Ano pane Jiří,stát bude garantovat,ale Vy,já a ostatní to zaplatíme!
 • Pro inercie:Po revoluci kradli ti, co byli před r.89 u komunistů, musíte tyto skutečnosti,inercie, rozlišovat.Ne komunisté.Komunisté k tomu neměli příležitost.Kradli ti,co si převlékli kabáty. A HLAVNĚ SE KRADE V POSLEDNÍCH LETECH, KDY SI TO ODZKOUŠELI, JACÍ JSOU HLUPÁCI JEJICH VOLIČI A CO VŠECHNO SI SE SVOU NACVIČENOU DRZOSTÍ MŮŽOU NA ČESKÉHO ČLOVĚKA DOVOLIT. A ZASE SE NAJDOU TACÍ,CO SI KOUPÍ AKCIE. VE SVÉ HLOUPOSTI NECHÁPOU, ŽE JE TO DALŠÍ MOŽNOST DOSTAT SE K PENĚZŮM PRO TUNELOVÁNÍ.nEBO JE TO JINAK?
 • Dám za dluhopisy do státní kasy peníze, Kalousek si je z ní vezme na "porcování medvěda". jakou mám jistotu, že při své drzosti, kterou nám 21 let prokazovali, nevytunelují? Kdy se stát dostane z tohoto srabu a začne se mu dařit,aby mně je zúročené vrátil?
 • Pro ty rozkrádačky nám zbývají jen slzy a pot. A i když se budem snažit sebevíc, nakonec zjistíme, že nám tu ze společného majetku vlastně dávno nic nepatří, že to majetek obchodních korporací. Skvělé vyhlídky, když mají v rukou i naše výrobní prostředky. Měl bych strach být politikem, který se na tom zločinu podílel.
 • Pro ty rozkrádačky nám zbývají jen slzy a pot. A i když se budem snažit sebevíc, nakonec zjistíme, že nám tu ze společného majetku vlastně dávno nic nepatří, že to majetek obchodních korporací. Skvělé vyhlídky! Měl bych strach být politikem, který se na tom zločinu podílel.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit