Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • josef.chmela

  To byla tak chudá a zaostalá země, že z toho ta vaše přihlouplá demokracie žije ještě dnes.  Například vy byste, jako novinář, neměl o čem psát stále dokola ty své hlouposti a byl byste nezaměstnaný.

  • Pane Chmela to je trefa do černého.Jak to píše Ringo Čech na internetu o té pražské PAKÁŽI.

 • Sebevražednost v České republice je nad průměrem EU i světa, zemřou tak čtyři Češi denně, přibližně 1500 ročně.

  Jak nyní uvedl Josef Rychetský tak u nás je 250 000 bezdomovců ! A 1000 000 lidí v exekuci !

  Nehledal jsem kolik lidí má měsíční příjem pod 10 000 !!!

  Hlavně ,že máme banány !

  Vždy platilo :Svoboda ano ale pro koho !!!

  • Pro toho kdo táhne s těmi politickými parchanty.Systém made in Jů Es Ej

 • Vyrůstal jsem v tom jako dítě.Tabory každé léto,magoři v blázincích tak že větší bezpečnost .Dovolené v zahraničí a to rodiče nebyly ve straně. Co jsem dostal toho jsem si vážil.Věci vydrželi 10x tolik. Ano bylo mě fakt hůř.

  • honzas

   I ty jeden přiblblý komouši,držel jsi hubu a krok a slintal blahem,chudáku.

 • takže ty DESÍTKY TUN zlata, platiny a stříbra co byly v trezorech ČNB jsou podle autora "zruinovaný stát??"

  to jak je během 10 let hluboce pod cenou ods rozprodala a peníze rozkradla...

  • Máte pravdu rozkradli co mohli. ČNB Guvernéra, viceguvernéry a ostatní členy jmenuje a odvolává prezident republiky.

   • Havel,Klaus?

   • Pavel.Jegl

    Souhrnná odpověď: 

    ČNB prodávala zlato v letech 97 a 98 aby získala likviditu. Technokraticky popsáno tady: https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/vlog-cnb/Vojtech-Benda-Zlaty-poklad-je-mytus-2.-cast V té době byl prezidentem a členy bankovní rady jmenoval Václav
    Havel. A ještě data: Po rozdělení Československa dosahovaly devizové rezervy 3,4
    mld eur, dnes jsou na 130 miliardách. Čísla najdete na webu ČNB.  Článek je však o koupěschopnosti lidí, ne o finanční bilanci centrální banky. To jsou dost odlišné věci a příliš spolu nesouvisejí.


    • Devizové rezervy, to jsou ta čísla, která vygeneruje ČNB po libosti? 

     Na základě mandátu uděleného bankovní radou nakupuje ČNB dle
     potřeby a podmínek na trhu zahraniční měnu tak, aby dosáhla
     požadovaného uvolnění měnových podmínek. Na nákup cizí měny
     může ČNB použít koruny v neomezeném množství, neboť českou
     měnu sama emituje v papírové i elektronické podobě. 

     https://www.cnb.cz/export/sites/cnb/cs/o_cnb/.galleries/publikace/download/sbornik_oslabeni_koruny.pdf

  • Pavel.Jegl

   Zlato prodala ČNB, tedy bankovní rada. Přetavila ho do jiných aktiv. Tím neříkám, že to podle mého mínění bylo OK. Na to jsem dost konzervativní.

   Krádež v centrální bance jsem ale nezaznamenal. Zřejmě máte lepší informace. 

   • Cituji: "Zlato prodala ČNB, tedy bankovní rada. Přetavila ho do jiných aktiv."

    Do papírků, respektive jedniček a nul, které jiná vláda generuje podle potřeby. Skvělý úspěch.

   • Ty by ses měl jmenovat TUPOLEV.

 • Komunisté nás stáhli do propasti. A kapitalisté dokázali nemožné,  trumfli je a prokopali do dna propasti ještě hlubší šachtu. Ví to nejméně dvě třetiny Moravanů.......https://obcanskyparlament.webnode.cz/z-deste-pod-okap/

  • 24 let vlád pravých demokratů a ekonomů nás k západu zase přiblížilo o kousek. Jen na tom ničem co tu po komunistech zůstalo s podivem zbohatli Kožení,Bakalové.....

   • Svatá pravda pane

  • Asi tak
 • Někdo má za cíl postavit dům, vychovat syna, udělat něco pořádného autor článku má jediný placený cíl, do nekonečna vrtat do prezidenta. Jak následováníhodné!!!!

  • Pavel.Jegl

   Vrtat? Nezvrtal jste to vy, Romku?

   Já Miloše Zemana chválím za jeho historickou roli v roce 89 a v letech dalších. Přečtěte si ten komentář, pokud chcete diskutovat. Miloš Zeman se zasloužil o porážku komunistů ve volbách v roce 1990 jako málokdo jiný. Za to mu patří čest.


   • Miloše Zemana lze pochválit především za  jeho článek v T 89 -  „Prognostika a přestavba" , který mnoha lidem otevřel oči.

    Za tento šlánek i za myšlenky, které presentoval v předchozím interview v České televisi, byl pan ing. Zeman z Prognostického ústavu dokonce vyhozen! Aby po listopadu 1989 byl osloven k návratu  - poníženou suplikou vedení "Prognosťáku"...

   • Kritizují zde Zemana a většinou tu doby nezažili. Pokud jste se ozvali, tak jste měli smůlu a nikdy jste ničeho nedosáhli i kdyby jste byl Einstein. Co říkáte na naše umělce co nám v seriálech a v televizních inscenacích lili do hlav  rudou propagandu, nemá smysl je jmenovat oni dnes jsou opět u vysokých koryt a slouží zase jinému.  Jistě za mnohé  nedostatky mohou komunisté, ale byli jsme Evropská velmoc ve výrobě cukru, piva, bot a taky jsme byli v potravinách plně soběstační apod. Dnes jsme zadlužení a plně závislí na západu  a tudíž je cíle dosaženo. Je jen s podivem proč Poláci i Maďaři jsou v mnoha oborech soběstační a my ne a oni  jsou Bruselem pronásledováni a my jen  držíme hubu a krok. Poláci i Maďaři  si uvědomili kam je Brusel žene a postavili se tomu, jelikož měli politiky co chránili svou zemi a ne jako u nás i zlaté husy jsme prodali za hubičku.

   • Zemana jsem sice volil ale jen proto, že "Trautrnberk" by byl daleko horší ! A poslechněte si Zemana jak lhal a slintal na Letné v 1989 kdy nás přirovnával k těm nejzaostalejším státům třeba Afriky!

    Dejte si do vyhledavače: Miloš zeman na letenské pláni 1989

    • No a měl v té době pravdu,proti západu.

   • Jégle ty jsi falešný lhář a podvodník.

 • Tolik se toho změnilo, že je stále obtížnější srovnávat. Za 30 let je svět technologicky a produktivitou mnohem výš a srovnávat lze pouze se srovnatelným okolím. Pro nás je srovnattelné okolí západní a střední Evropa, USA, Kanada, Austrálie, Nový Zéland, Japonsko, Rusko, Jižní Korea, Israel. Západ nás zradil, ale my jsme svět podvedli deklarací neexistujícího "československého" národa a nesplněním dohodnutých podmínek národnostní politiky vzhledem k německé menšině. Což bylo vyřešeno odsunem, ale ne každý to dnes akceptuje a garant poválečného uspořádání SSSR s Rudou armádou již neexistuje. Nejsme miláčkem světa, nýbrž jsme pro západ kolonií. Vnitřní poměry jsou zoufalé, protože naše demokracie je jen předstíraná, mnoho pilířů - předpokladů demokracie neexistuje nebo nefunguje. Nestačí existence politických stran a volby, když většina občanů tu "svou" politickou stranu nenajde a během 30-ti let se poměry změnily z uchvácení státu na vládu oligarchů a populistů. Každý cítí, že 78 let po válce a v míru a po 30-ti letech demokracie a orientace na západ bychom se měli mít mnohem lépe. Ale i západ se oproti době studené války změnil, vlády již nepotřebují dávatb občanům pocítit přednosti kapitalistického systému a ten se chová k občanům hůře, než za studené války. Jsme jednak rabováni jako kolonie západu a k tomu je naše zamě rozkrádána vládnoucími elitami a politickými stranami. Veškerá moc - soudní, zákonodárná i výkonná - je v rukou politiků. Příjmy občanů jsou potlačovány a drženy na chvostu EU stejně jako za komunistů, stačí potlačit špičku - doktoři - a ostatní přece nemohou chtít víc, než mají doktoři. Právo je nevymahatelné, soudy se táhnou i desítky let. Občané jsou drceni exekutory, náklady na bydlení, na zdraví a úrovní mezd, které z nich dělají pracující chudinu. Školství upadá, produkuje kvanta nepoužitelných absoventů, kteří pak jsou zaměstnatelní jen u zpolitizovaných neziskovek, např. Člověk v tísni. A tak se těžko hodnotí, kdy bylo lépe. Oprávněná očekávání rozhodně nebyla naplněna ani v dostatečné míře, a to vinou politiků. Zastupitelská demokracie selhala u nás trak, že je na čase vyzkoušet větší podíl demokracie přímé bez ohledu na její rizika, která se však dají eliminovat.

 • Přepisování nadpisu článků je jaký účel?

 • Tot jsou pouze řeči. Že rohlík stál 30 haléřů to stál dneska 2 Kč. Já jsem bral 2 500 Kč. když jsem si vzal druhou práci měl jsem 4 000 Kč. Mohl jsem si koupit při mzdě 2 500 Kč. 7 575 rohlíků. Dneska za min mzdu si jich koupím 7 000 rohlíků. Nejdůležitější je bydlení a to jsem si koupil parcelu 850 m2 za 1 800 Kč. Přitom jsem bral 2 500 Kč. Dneska si parcelu ze měsíční mzdu nekoupím. Dům si postavím asi tak za 4 mega + parcelu a pokud mi dá banka peníze jako že ne tak to budu splácet více jak 30 let. Tenkrát si projektant vzal za projekt domu 2 000 Kč. méně jak jedna měsíční mzda a dneska? Když jsem se ho ptal kolik by zaplatil dnes, dostal jsem odpověď 400 000 Kč. Za to by bylo rohlíků. Nebylo zboží v obchodech, ale kdo sháněl tak si ho sehnal. Reportáž je dělaná v Praze a to i dneska Pražáci čekají co jim vesnice vyprodukuje a dovoze jinak žvanit a plácat hubou by jim šlo.    

  • Wolfcastle

   Presne naprosto nedulezite zbytne veci jsou dnes za hubicku, ale zakladni veci jako bydleni, voda , energie, potraviny, to nezkutecne zdrazilo! Bydleni je pro vetsinu pracujicich nedostupne k tomu stres nejistota v praci. K cemu pak je ze si muzes dneska koupit jahody v zime a novou TV kazdej rok nic z toho nutne nepotrebujes, kdyz makas dve prace jen na to abys zaplatil najem a zbytek das za jidlo🤮

 • Nalimst

  ...............................

  Část z toho chybějícího bilionu jde na vrub toho, že prodáváme své výrobky levněji než Frantíci, Němci či Rakušané, ale větší část jsou dividendy a různé poplatky, které zahraniční firmy odesílají domů (před i po zdanění), aby mohly přilepšit svým zaměstnancům, akcionářům a tím i státům ve kterých mají sídlo. Dotace, které nám milostivě posílá EU jsou jen směšný zlomek toho, co z nás západní firmy ročně vysají a nízké platy udržují naprosto záměrně a systematicky limitují růst mezd ve českých filiálkách. Přitom nebýt západních států, které rozpoutaly válku (NĚMECKO) či včas Hitlera nezařízly (FRANCIE, ANGLIE) a následně nás odsoudily do sféry vlivu (do područí) Sovětských bolševiků (ANGLIE, USA), tak by k žádnému výprodeji firem ani ekonomické devastaci ČR nedošlo, a měli bychom se stejně dobře jako Rakušané - za 1.republiky jsme se měli dokonce možná i lépe.

  Neměli jsme šanci vzdorovat Hitlerovi ani Stalinovi když nás západ 2x obětoval a já mám dnes věřit, že ta banda nás opět nepodrazí a tentokrát nás (potažmo Bulhary, Řeky či Maďary) nepřenechají třeba Turkovi, který veřejně prohlašuje, že hranice Turecka končí za Vídní???? Mám jak tupá ovce nadávat jen na komunisty a svádět na ně do jakého srabu nás dostali, když mnohonásobně větší vinu za to, že jsme se stali sovětskou gubernií nese jednoznačně západ??? Mám jásat nad tím, že nás ekonomicky západní firmy vysávají a kvalifikované zaměstnance platí hůř, než uklízečky a metaře ve svých státech? Mám jásat nad tím, že kvůli nízkým platům zaměstnanců, kteří tvoří HDP není dost peněz na platy státních zaměstnanců, kteří jsou placeni z našich daní a odvodů (lékařů, sester, učitelů, policistů, úředníků atd.)??? Mám jásat nad tím, že místo tupých komunistů z Ruska, žijeme pod diktátem ještě tupějších úředníků z Bruselu??? Mám jásat nad tím, že se nám neustále snaží nacpat do země vrahy, násilníky a náboženské fanatiky z Afriky a muslimských zemí, protože oni už svým občanům podporou migrace život zničili, tak teď jsme na řadě my, protože je do očí bijící, jak moc souvisí bezpečnost, nízká kriminalita a nízké násilí s absencí migrošů z Afriky a muslimských států??? Musí nás nutně také zasvinit islámem a migranty, protože jejich občané nejsou slepí a vidí kam to u nich došlo - na naší zemi vidí, že bez migrantů je násilí ve společnosti minimální a čím dál víc lidí si na západě uvědomuje, že kvalita života nesouvisí jen s výší mzdy...

  Těmihle kecy můžou pisálci oblbovat jen současnou mladou progresivní ekogeneraci nevzdělaných ignorantů, uřvaných demonstrantů, ukňouraných aktivistů, ale mě ne - jednu důležitou věc mě socialismus a rodiče naučili - nikomu nevěřit a především ne vládnoucím elitám - za to budiž bolševikům díky...

  • Daimon

   100% souhlas. Moje rodiče (ročník 1921) se v první republice přestěhovali z Rakouska do Česka, protože Rakousko bylo proti Česku zbídačelá země. Bohužel když jsme byli rodina, nedalo se už do Rakouska vrátit. Takže to všechno mohu potvrdit.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit