Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nedávno jsme si nechávali natisknou reklamní tašky do našeho obchodu. chtěli jsme je sice dávat lidem zadarmo v rámci naší marketingové kampaně, ale co se dá dělat. I tak si myslím, že o ně určitě bude zájem, protože jsme na ně vytvořili opravdu moc pěkný design.

  • A v kterém krámu dávají ig tašky zdarma? Takový neznám.
  • kdykoliv jsem přišel do obchodů v minulosti nakoupit,byly malé i velké papírové sáčky,bonbony se dávaly do papírových kornoutů.Nyní máme ibe dáte 3 brambory a pytlík se roztrhne,takže zmetek.Jestliže si koupím volné brambory,budu muset je nasypat do košíku či vozíku,protože igelitové tašky nebudou a za takové šmejdy platit nebudu.Opět nesmysl nynějších přehlouplých politiků,kteří se dostali k moci.
  • ty se v naší vládě řeší neustále...
    • hovadiny,protože je tam jeden větší blb nežli druhý a ten největší jim děla předsedu
  • A jak se nám to krásně mění. Před pár roky vše bylo nutné balit do igelitu včetně pocukrovaných koblih a najednou je vše jinak. A světe div se, opět z odkazem na "doporučení, směrnice a nařízení EU". Ti darmožrouti nesedí jen u nás, to jsou jen figurky, za drátky se tahá jinde. A za ty prachy, co tam berou, vyrábí takové ... no slušné slovo nenaleznu. Pro Boha, do čeho jsme to vlezli a podle našich mocipánů si v tom ještě rochníme!!!
    • Však oni nařídí třeba lepenkove tašky zdarma.... Přeci až půjdou nakupovat manželky těch EU politiku a byrokratu, tak si budou stěžovat ;)... Takže za pár let to bude zase jinak, činnost se musí vykazovat.
  • Igelitky si můžete nechat, V každé normální zemi při nákupu Vám to automaticky zapakují (i v polsku). Jen u nás to chtějí zapaltit a ještě mi na to dají jejich hloupou reklamu. Ze zásady za igelitku s reklamou neplatím. Firmy si to dají do nákladů a ještě mi to naúčtují normální zlodějina. Je normální promítnout obal do fin. cenu . *10* . Připadá mi pod úrověň , udělat útratu za 500 a pak zaplatit za reklamu , drzost , která je možná jen u nás!!! *8*
    • Přesně tak. A proč se kdeco balí do zrovna plastů ? Protože je to pro ty výrobce i obchodníky LEVNĚJŠÍ ! Ale nikdo se už "nehlásí" k tomu, co ty plasty vypouštějí za svinstva do zabalených věcí (zejména potravin, ale i léků atd.).
      Slyšel jsem, že nyní je doba plastová. No, na něco se umřít musí.
      Takže - proč se jednoduše nevrátit k osvědčeným a léty prověřeným papírovým obalům - sáčkům různých velikostí, jako tomu bylo kdysi ?! Na cokoliv, počínaje pečivem. Tam kde to nejde, lze použít sklo, nejlépe zálohované. Když dodnes může být většina piv ve skle (víno, tvrdý alkohol), tak proč nanovo opět i mléčné výrobky, mléko atd. Tahání těžkých nákupů ? No, ty se běžně nosily i dříve, vážení, s nákupy se cestovalo často MHD, vlakem apod. - ale dnes jsou lidi až moc zhýčkaní a rozežraní. Navíc, většina lidí si na nákup do supermarketu stejně dojede autem - a občas z večerky odnaproti to snad také unesu ...
  • Obchody už většinou igelitky účtují. Ale na TOHLE potřebujeme zákon? Na to živíme tu bandu darmožrotů, kteří vymýšlejí neustálé ííčoviny?
  • "...zůstanou snad jen tenká sáčky"
    Mažná jo!!!







    PCHE !!!
    • Možná by se taky měl přijmout zákon jak tenké musí ty sáčky být, aby byly zadarmo. *1*
  • Správně.

    Co je zadarmo, toho si lidi neváží
    • To se sice říká, ale je tomu skutečně tak ?
      Poté, co se přestaly v supermarketech dávat plastové sáčky "zdarma", jsem si dosud nevšiml, že by se: 1) zásadně zmenšilo množství plastového odpadu (viz kontejnery), 2) viditelně ubylo bordelu - poletujících plastových sáčků atd. Proč se stejně tvrdě "nejde" proti PET lahvím ?
      Je třeba si uvědomit, že ty sáčky určitě nebyly "zadarmo", ale již byly započteny v ceně zboží. Vždy to někdo musí zaplatit - a výrobce ani obchodník to není ! PET je navíc levnější plast než PVC, proto se tak masově používal. Ekologie nikoho nezajímá, když jde o kšeft ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit