Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • proč nepřejdou radši na topení dřevem? Vždyť může být ve všech domech kotelna, jako to bylo dřív. Akorát kromě uhlí by se mohlo topit dřevem a bylo by po starostech. My máme taky doma krbová kamna a je to to nejlepší, co nás molo potkat. Je od nich krásné teplo :-) .

  • Já bych chtěl letos v domě při rekonstrukci udělat krbovou vložku. Komín tu naštěstí je, a tak bych teď potřeboval vybrat správnou krbovou vložku, která bude mít opravdu výkon. Podle čeho se vybírá? 

    • Budete vybírat teplovodní nebo teplovzdušnou variantu? 

      • Zcela určitě bych chtěl teplovodní variantu, aby se tím dalo teplo opravdu pěkně rozvádět po celém domě. Jen mi nějak není jasné, podle čeho bych měl zvolit správný výkon krbové vložky? 

        • Já mám doma teplovodní krbovou vložku, která má velmi dobrou účinnost a dá se s ní dobře vytápět od výrobce https://www.krby-bef.cz/ Našel jsem si na jejich stránkách nejbližšího prodejce, a tam jsem si pak už nechal poradit i se správným výkonem krbové vložky. 

  • Proboha co to zase vymýšlí? To by mě teda zajímalo jak toho chtějí docílit. Ať se klidně celá EU staví na hlavu, to je mi celkem jedno, ale my zůstaneme u topení peletami. Ty jsou relativně levné a oroti jiným zdrojům tepla pořád i docela eko. To jim musí stačit. 

  • EU už dávno ztratila zdravý rozum a smysl pro realitu, takže mě už ničím nepřekvapí. Vládnou nám zelení šílenci.

  • Já bych každou domácnost vybavil šlapáním poháněným generátorem 

    na výrobu elektrického proudu... 

    Návod lze nalézt ve francouzském filmu "Les Gaspardins" (v Česku byl 

    promítán pod názvem "Krysy z temnot") - dokonce již z roku 1974 . . .

  • Podle nepotvrzených zpráv, z kuloárů EU, bude každé, sociálně slabé domácnosti přidělen jeden  bukanýr na temperování obytného prostoru.

  • Pro jistotu už se připravuju na samovýrobu plynu. Nakoupil jsem metrák hrachu a fazolí a sud kysaného zelí.....😉

  • mun.go

    "Země by měly přejít na využívání ekologicky vyráběného vodíku či bioplynů ..."

    Studie německé Agora Energiewende: Vytápění domácností vodíkem selhává z ekonomických i klimatických důvodů

    Plynný vodík má velmi nízkou energetickou hustotu a obtížně se přepravuje. Vzhledem ke svým velmi malým molekulám je schopen "protéct" i ocelovým plechem. Ideální by bylo generovat vodík přímo v místě spotřeby.

    Bioplyn je totéž co fosilní metan a stejně tak vybuchuje: Vybuchla močůvkav noci z 15.12.2007 na 16.12.2007 největší okresní bioplynová elektrárna o výkonu 1,1 MW. Událost se stala poblíž vesnice Daugendorf (je součástí obce Riedlingen, okres Biberach, Baden-Würtemberg) nedaleko Dunaje. Zařízení dodávalo elektřinu pouze několik hodin. 

    Bioplyn některým neuvědomělým jedincům zapáchá: Bioplynové stanice - názory, zkušenosti.

  • Já bych doporučoval pálení deutéria, to má o třetinu větší výhřevnost než vodík 😉😎

    • Tritium je ještě účinnější.....🙂 

      • Nejúčinější je blbost celé EU.

  • To by bylo divný, kdyby Germán nerozeštval Evropu k válce. Už dlouho dali pokoj, takže jim to schází. Cenzura, debilní nápady, zrušit Vánoce a Evropu zaplavit genetickým odpadem, který nás bude vraždit....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit