Přejít na výpis diskuzí

Konzervativci přišli o mandát, Johnsonův plán se komplikuje

2.8.2019 11:37
šar   17 příspěvků

První volební porážka pro britské konzervativce po nástupu premiéra Borise Johnsona je tu. Strana přišla po čtvrtečních doplňovacích volbách do Dolní sněmovny ve Walesu o mandát. Křeslo získali prounijní liberální demokraté. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Dříve byly davy zfanatizovaných voličů pronacistické či prosovětské, nyní jsou davy zfanatizovaných voličů prounijní. Co je pro EU ve stávající podobě, to je protidemokratické. Zatím ještě lidé mají ve svých rukách osud evropské civilizace, ovšem budování eurohujerské diktatury pokračuje a zanedlouho již budou protiunijní aktivisté eliminováni.
  • A přitom se najdou takoví nedostatečně soudní a často zjevně i podplacení a zfanatizovaní jedinci, kteří  kdo jsou protiunijní. A chtěli by tady zase "se sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak" budovat "rudé zítřky". A chtěli by tady zase budovat rusohujerskou diktaturu  a koloniální podrobenost. Doufejme, že zanedlouho budou ti prosovětští aktivisté eliminováni.

   • axell1990

    vtipné, vzhledem k tomu že současná EU se podobá více USSR než EU z 80. let.

   • My víme Sajmon!

    • Zlodeji...

 • bohužel u nás není referendum o vystoupení součástí ústavy  tak to nikdy nebude je to horší než rvhp to jsme někam posílali peníze na přání rusů ale jinat rusové hospodářrstbí neřídili tedf eu řídí vše podstatné kromě zdravotnictví  takže my nikdy nebudeme mít nárok na zdravotnictví západu ovšem všechny stupidity co němci a francouzi rozhodnou tu budou

 • Pan Boris JOHNSON nechce nic jiného, než Spojené království Velké Britanie a Severního Irska navrátit k osvědčené  politice SPLENDID ISOLATION  (k principu britské zahraniční politiky v 19. století spočívajícím v neúčasti na politice jiných evropských států a umožňující soustředění na vlastní rozvoj) - v překladu: "skvělá izolace"!

  Která tomuto státu (a tím i celé Evropě) ostatně vyhrála i II. světovou válku!

 • Je to Spojeného království Velké Britanie a Severního Irska privátní věc!

  A zbytku světa zbytečná starost.

  Faktem je, že pan Boris JOHNSON předložil realistický a realisovatelný plán odchodu z EU!

  Pro Spojené království Velké Britanie a Severního Irska jediný možný! 

 • Britové by udělali nejlépe, kdyby uskutečnili "Johnsonexit" 😛

  • Viděno snad z české kotliny - ale naproti tomu, hlasy volající o "CZEXIT" jsou stále silnější!

   • Jestli někdo hlásá "czexit", tak je to vlastizrádce a zaprodanec Putlerchána, který usiluje, abychom se opět stali ruskou kolonií. A tentokrát by jistě uskutečnil to, čím nám vyhrožoval Brežněv v r. 1968, totiž "přestěhováním" na Sibiř, prý to pro ně není žádný problém.  😈

    • KIMCID

     Vlastní názor a svoboda slova je vlastizrada.😁😁

     • A kdyby někdo hlásal, že nám bylo dobře za Protektoratu Böhmen und Mähren a že byla škoda, že Hitlerova 3.říše byla poražena, to by také jako "vlastní názor a svoboda slova" mělo být tolerováno?

      • KIMCID

       Aha netušil jsem že  EU je pro tebe přijatelný protektorát.Tak v tom případě máš pravdu :D Já raději svobodné ČR bez východu či západu.Ani jeden protektorát se u nás neosvědčil.


       • Reakce na příspěvek:

        EU, budoucí USE není a ani nemůže být "protektorát", protože EU, budoucí USE je celek, jehož jsme malou částí.

       • Reakce na příspěvek:

        Je zde jistý rozdíl. Nyní chybí ta Morava.

    • Nehledě na to, že od současného Ruska nás odděluje lán světa a povícero států, zapomínáte na ESVO (EFTA) - Evropské sdružení volného obchodu - ČISTĚ EKONOMICKÝ SUBJEKT, co paralelně s EHS vznikl r. 1959 z iniciativy Velké
     Británie ve Stockholmu  (ESVO), jeho členy se staly rovněž Dánsko, Norsko,
     Portugalsko, Rakousko, Švédsko, Švýcarsko. Finsko se připojilo v r.1961 a plnohodnotným členem se stalo r.1986. V r.1970 se přičlenil Island. 

     V roce 1973 se Dánsko a Spojené království staly členy Evropského společenství. Přestaly tak být členy ESVO. Portugalsko podobně přechází do ES v roce 1986

     V roce 1991 naopak do ESVO vstoupilo Lichtenštejnsko (do té doby jeho zájmy zastupovalo Švýcarsko). 

     V roce 1995 z ESVO do EU přestoupily Rakousko, Švédsko a Finsko.

     Účast Švýcarska odmítli v r. 1992 jeho občané v referendu. Švýcarsko tak jako jediná země v Evropě není součástí Evropského hospodářského prostoru a reguluje své hospodářské vztahy s Evropskou unií na základě řady bilaterálních smluv - takže je součástí EVROPSKÉHO JEDNOTNÉHO TRHU.  

     Podobně se chovají i statní země ESVO - Island, Liechtenstein, Norway. v roce 1992 smlouvu o vytvoření společného EVROPSKÉHO HOSPODÁŘSKÉHO PROSTORU - bez ostatního (stupidního) politického balastu ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit