Přejít na výpis diskuzí

Krátký život múzy umělců i nejdražšího prostituta na světě

9.5.2019 15:18
Šárka Novotná 3 příspěvky

Do děl světové literatury se otiskla nejedna múza. Jednou z nich byl i Denham Fouts, výstřední krasavec z Floridy. Pařil a chodil s umělci i s aristokratickou smetánkou. Narodil se přesně před 105 lety.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Nač ta nostalgie? Stačí se zajít podívat do jedné vyhlášené pražské diskotéky ve středu Václaváku na střeše. 

  Zlatá mládež tam rozhazuje tisíce za večer od svých rodičů a přístup tam mají jen prověřená děvčata a hoši, kteří uspokojují různé choutky majetných jedinců. Možná by jste se divili,  kolik si takový jedinec "vydělá."

  Nebo jeďte do české snobárny - do Špindlu. Ubohé a směšné zároveň. I tam mají peníze jinou cenu. 

  Ale je to realita dneška. Musíme ho brát se vším, co přináší. 

 • Všimněte si na fotografii, že má velký spodní ret jako většina homosexuálů? Na koho si s takovým velkým spodním retem vzpomínáte?

  • Typický  pseudovědecký  příspěvek - blížící se  pojetí pavědy, zvané "frenologie" oboru, co předpokládal a dokonce i "zkoumal" souvislost stavby lebky (v Hitlerově Německu s rysy obličeje) s duševními schopnostmi a charakterovými rysy vyšetřovaných osob. 

   Tato pavěda byla populární zejména v 19. století, do začátku 20. století však byl zavržena, její "slávu" obnovilo zdravotnictví v Hitlerově Německu a později v zemích "socialistického tábora", tedy i u nás v letech 1945-90! Slušní lékaři - psychiatři se ale na to už tehdy dívali s despektem, ba i s opovržením. 

   Reálnou, i když nevelkou, část představ o funkční specializaci jednotlivých částí mozku od této pavědy ("na každém šprochu je pravdy trochu")  sice převzala moderní neurologie, ale vlastní interpretace příčin a následků je zde zcela odlišná. 

   Termín zavedl roku 1805 německý pavědec J.G. Spurzheim, který prováděl "empirické zkoumání" trestanců a chovanců z věznic a blázinců.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit