Přejít na výpis diskuzí

Kuřáci zapláčou. Cigarety kvůli slabé koruně podraží více, než bylo v plánu

12.9.2013 18:01
22 příspěvků

Ministerstvo financí navrhuje zvýšit od příštího roku spotřební daň u cigaret a tabákových výrobků více než původně plánovalo. Krabička cigaret by tak měla podle MF zdražit ve srovnání s letošním rokem o zhruba čtyři koruny, přičemž loni schválená novela počítala od roku 2014 se zdražením krabičky cigaret...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Redakce tiscali hořce zapláče. Ještě že si nechají neomezenou reklamu. Pokaždé se ptám " To nám opravdu budou jednou promítat reklamu i do snů?
 • Ke těmto komentářům se musím vyjádřit. Souhlasím s tím, že kouření je hrozný zlozvyk, stejně jako alkohol, na druhou stranu, feťákům bude stát dávat drogy a stříkačky zadarmo, za peníze nás všech, kuřákům zdražíme cigarety a zase bude ve státní kase balík peněz pro šikovné odkloňovače, nechci napsat zloděje. Pokud se ale rozhodne hodně lidí přestat kouřit, nebo začnou kouřit bramborovou nať a višňové listí, jak jsem se zde dočetl, přijde na řadu jiná komodita a možná se to zrovna dotkne pisatelů těchto příspěvků a to bych jim přál. U nás se vždy říkalo, " Přej, bude ti přáno, dej bude ti dáno". Tak ať co nejdříve zdraží i to, co mají zdejší pisatelé rádi.
 • Chápu nekuřáky, že jim kuřáci vadí. Pokud někdo kouří krabičku cigaret denně, na daních tím odvede nějakých dvacet tisíc ročně. Ale pak jsou lidé, kterým například vadí psi. Jejich moč páchne, rozežírá sloupky plotů, sloupy veřejného osvětlení, způsobuje opadávání rohů u domů, pohled na žlutý sníh a seroucího psa je ke zblití, o šlápnutí do jejich exkrementů ani nemluvě. Psi si volně pobíhají, zavíráme za ploty děcka. Tak navrhuji, aby majitel psa zaplatil ročně stejné daně, jako kuřák. Tedy dvacet ticíc korun. A bez úlev, protože penzista nebo invalidní důchodce také na cigarety slevu nedostává.
  *8*
  • S tímto příspěvkem plně souhlasím, za malého psa 20 000 a za velkého 40 000. Majitelé volně pobíhajících koček na vsích 5 000 a ve městech 10 000. Když spravedlnost, tak pro všechny. Jo a ještě zrušit podporu pro nepřizpůsobivé občany a bude peněz dost pro všechny.
 • Cena cigaret by mčsela být za krabičku nejméně 300 Kč. Azákaz kouření ve všech restauracích.tak jak je to kde jinde.Smradoši.
  • Osprchovanej kuřák je mi milejší, než propocenej nekuřák, např. Oscar. S tou cenou souhlasím, ale nelze to zdražit skokově, někteří by přestali a to nechce žádná vláda.
 • A na fotce nějaký Bulharský nebo Ukrainský šméčka *1*
 • Ha ha . Nadávali jste na Kalouska jak vše zdražuje . Tak a co teď ?
  • ted cumej jak puci, ale ono jim to dojde ze socani vzdy zdrazovali 2x tolik protoze nemakacenkum se davky zvednou a hlavne bude se vice prerozdelovat a to neco stoji
   • Nedojde , protože jim slíbí , že až nasadí progresivní daň tak vše zaplatí to druzí , odporní zbohatlíci co rozkradli stát a ožebračili obyčejné lidi . To vždy zabere .
 • Neustále nám kuřákům nadávají a zdražují nám cigára ale je znát že peníze
  od nás státu nesmrdí. Ve vlaku se zrušil kuřácký vagon a tak chodíme
  jak školáci na WC. *1* *1* *1*
  Kouření a alkohol škodí zdravotnímu stavu oblbují nás lékaři. Proč se potom
  kuřák dožije 80 let zatímco nekuřák umře na raka ve 30.
  Od narození má každej jinak nastavené tělo a vše ostatní je druhořadé.
  • Peníze od vás státu nesmrdí,ale vy jo,vy smrdíte všichni *3*
 • Důchodci budou kouřit bramborovou nať a višňový listí *1*
 • Rusnoková vlada je už horší,nežli byla ta Nečasova a čert ji byl dlužen,už aby tahli,neudělali žádné pokroky a navíc opět zdrařují.Jde vidět,ža ta pakýž je všechna stejna.Zvyčte důchody a ne o směšných 65 kč,když vše zdrařujete.
  • No jestli jste to dobře četl, tak to zdražení bylo naplánováno rok dopředu. Takže Nečas a Kalousek. Nebuďte pravicoví hlupáci proboha !!!
 • Spíš zapláčou výrobci, protože pro Čechy už je ta cena vzhledem k nízké kvalitě tabáku přímo absurdní. Potažmo zapláče i státní kasa, protože se sníží obrat i výběr daně. Já osobně si tu a tam koupím cigarety v západním zahraničí, aspoň si za ty peníze pochutnám. Tady jsou cigarety za trest, hnůj.
  • je to opravdu hnůj,nekvalitní tabák a navíc neustále zdražování,opět poroste prodej z Ukrajiny a Polska a stat příjde o daně.
  • Pravda. Když pominu Detvy, tak i nejlevněší Partyzánky za kačku šede za desítku byly oproti dnešnímu šmejdu pokouřeníčko. Lípy, Globusky, polské Carmenky atd. Kdyby dnešní kuřáci měli možnost tyto ochutnat, s těmi dnešními by dozajista sekli v domění, že je chce někdo otrávit. Tehdy ještě mohlo platit to, co čteme ve starých románech. "Místnost byla provoněna cigaretovým dýmem". Dnešními cigaretami se byt dá jen prosmrdět.
   A co se týká vlivu slabé koruny na cenu cigaret? To je ale blábol. Největší podíl na ceně jsou daně. Jde samozřejmě o průhledné zdražení. Jinak by se pro toto zdražení musela koruna propadnou na čtyřicet kourn za dolar.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit