Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Pro romka v. :

  Váš názor je tak hloupý, že se na něj nedá neodepsat. My kuřáci jsme dobrodinci národa. Tak je to. Z každé mnou zakoupené krabičky cigeret platím 73 Kč spotřební daň. Kouřim od té doby co pracuju, čili od 18 let. Mohl bych spočítat kolik jsem přispěl na spotřební dani za cigarety a tím přispěl ke společenskému blahobytu. Ale je to na dlouhé lokty. Pokud chcete plkat o tom jak z veřejného zdravotnictví utíkají peníze. Tak běžte volit nějakou pravicovou stranu, která zavede soukromé zdravotnictví. I přesto, že jsem kuřák tak to tak chci. Nelíbí se mi, že platím za lidi, kteří nepřispeli do vašeho veřejného zdravotnictví ani korunu. A na nějakou sociální spravedlnost z vysoka kálím. Až někde jako starej děda uklouznu a doktor mi řekne, že dostanu jen umělej kloub, protože titanovej stojí penize. A já řeknu ale já si platil celej život zdrav. pojištění. A k čemu k h... u. Takže podporuje pravicový vlády. Ta zavede soukromý zdravotnictví a máme po problému. Vy i já. Co se týče smradlavého dechu a žlutých prstů. Všechno má svoji kulturu pane. I kouření. Z pusy mi nesmrdí - žvýkám. Prsty žlutý nemám. Nejsem degeš. Vajgl by mne na ulici nikdy nenapadlo zahodit. Od toho jsou veřejné koše. A ještě jedna věc 10 let jsem nemarodil. Vaše názory jsou stejně hloupé jako některé Babišovi výroky. Ale jak se zpívá v jedné písni. Budoucnost nikdy nepřijde do země idiotů. 

  • Ještě jedna věc. Jsem pro aby se v hospodách a restauracích nekouřilo. Na druhou stranu jako pravicově přemýšlející člověk mě to nemůže nechat chladným. Je to zase jenom trapná regulace hloupě přemýšlejících levicových vlád všude po světě. Tyhle regulace nám mají vzít všechny práva a svobodu myšlení. Aby potom tito politici mohli říct. Tak stejně už máme na všechno regulaci a zákon. Tak proč byste měli chodit volit. Nechte nás u moci pořád. A jsme tam kde jsme byli. Přemýšlejte o tom. 

 • Pořád vám to nedošlo??!!!   Kuřák je  hnus. Všude odhozené vajgly, dech podobný kýblu mazutu, bledá pokožka, zažloutlé prsty, absolutní nechuť. Arogance vůči nekuřákům, nedměrné čerpání všech zdravotních prostředků, zubař , plicní, kardio, neplodnost atd. A hlavně převážně rychlejší odchod v produktivním věku.Takže investované peníze do vzdělání atd. se nevrátí naopak. Když se chce někdo otrávit, tak proč mu mám ze společného platit zdravotnictví?????  Kuřák = feťák , bez cigarety není schopen se ani uprdnout.

  • Dobrý den.

    Je mi 50 let, kouřím od 15 a jsem silný kuřák :-(. Jsem zaměstnán, na nemocenské jsem nebyl posledních 15 let. Současná mládež marodí s každou rýmičkou, minimálně týden. Už můj táta říkal, že nikdy neviděl kuřáka který by nutil ke kouření nekuřáka, ale opačně často.

   A že mi nevoní s pusy, to je můj problém, však i nekuřákům táhne z huby, pokud si neumí vyčistit zuby.

   Tomáš.

 • Mirinas

  No popravdě kuřák a "piják", potažmo konzument obojího, je opravdu na duševně nižším vývojovém stupínku, než normální lidé. Ale stále je to bezesporu člověk. To mohu z vlastní životní zkušenosti potvrdit! 😆

  • Abstinent není normální.
 • Jsem nekuřák a léta jsem se již neopil, ne, že bych stoprocentně abstinoval. Kdyby nebyl uveden do praxe zákaz kouření v restauracích, nešel bych tam, pokud příslušné zařízení nemá fungující odsávač kouře. Nicméně mám názor, který samozřejmě nikomu nevnucuji: Nikdo mě nijak  ničím nenutí, abych příslušná místa navštěvoval... 

  • Tohle je názor  člověka se zdravým rozumem. Není třeba vytvářet zbytečný zákon tam, kde by se lidi měli dokázat rozhodnout sami. Zde se KOUŘÍ, půjdem jinam..... Naprosto jednoduché řešení. Nehledě na to, že už před vznikem tohoto stupidního zákona se ve mnoha restauracích a hospodách nekouřilo. A ti kteří k tomu potřebují zákon jsou magoři. Tomáš

 • Ale že by našim vládnoucím začínalo docházet, že skandinávský blahobyt byl spojením příjemného s užitečným?

  Zvýšené příjmy do státního rozpočtu mají mimo jiné právě z převysoce zdaněného alkoholu a cigaret.

  Ale možná z nedostatku zdravé sebereflexe v rámci kocoviny začali sluníčkově zvát domů celý svět😀

 • V české kotlině vyspělá pivní a hospodská kultura byla tvrdě zdecimována nájezdy zdivočelých zdravotnických inkvizitorů, kteří prosadili neslýchanou věc - zákaz kouření v hospodách, což si nedovolili zavést ani přední protagonisté nacistické či komunistické diktatury. Jako primitivní barbaři si počínají ti omezenci, kteří dupou po hospodské kultuře svým zlotřilým zákazem kouření a brojí proti požívání alkoholických nápojů, aniž by někdy byť jen uslyšeli fakta o ušlechtilém pijáckém umění a intimitě hospodského prostředí, které provoněné tabákovým kouřem navozovalo pohodu a vytvářelo z hospůdky oázu klidu a blaženosti. Dnes v atrapách hospod lemtají  primitivové pivo podobně jako zástupci domácího skotu, tedy bez tabáku a bez stavu osobní pohody, aby byla ukojena chorobná libovůle zdravotních inkvizitorů. Lidé mající pohodu, kteří vědí, že k dobrému zlatavému moku a štamprličce rumu patří i dobrá cigareta, jsou schopni pro své záliby obětovat větší sumy, z čehož by pochopitelně profitoval stát. Právě stát by  neměl ohýbat hřbet před projevy chorobné libovůle zdravotnických inkvizitorů. Současný ministr pro svůj tvrdohlavý postoj vůči zákazu kouření v hospodách by měl okamžitě rezignovat. On nechápe, že v hospodách se kouřilo celá staletí a hospody vždy byly svatostánkem kuřáků. Kde jinde by měli kuřáci kouřit ? V kostele ?
  • "Což je možné pít a nekouřit?"

   Luis Buñuel Portolés, nedatováno. 

   Jinak: Vadí vám kuřáci na ulici? Běžte do hospody, tam nejsou!

   • Zakázat kouření v hospodách je jako zakázat modlení v kostelech.
    • Je na čase podívat se třeba maličko kolem sebe, ne jen plkat v českém rybníčku.

     Co třeba takto státy kde platí téměř absolutní zákaz kouření na všech místech, kde vás "napráská" i pokojská hotelu když najde na pokoji "vajgla". Zapálit si kdekoliv mimo vlastní uzavřenou domácnost je zatraceně drahá "legrace", .... 

     A žijí spokojeně, nemají pindavý průjem, nestresuje je to, ....

 • To v těch teplákách má být ten " STÁTNÍK " , To mě podrž ! Asi s ním doma není k vydržení , proto ta  funkce  !!!

  • Pan Kubera má na sobě neformální T-shirt a blue jeans, patrně ho v době po interview nečekala činnost vyžadující formální oblek, ve kterém se jinak nechává vidět při veřejných vystoupeních. Ale držet vás nebudu, od osob vašeho typu volím vždy bezpečný odstup. Hloupost prý není nakažlivá, ale jistota je jistota.

 • Kubera - populista, byvaly clen KSC a prospechar. Vice neni co dodat.

  • Ale takova je prece valna cast nasich ''zakonodarcu''...

 • Napiš sem veřejně, Jégle, proč máš tak neskutečně podřadné zaměstnání. Ukaž jednou, že máš koule....

 • Jen další perla Tiscali. Hloupý článek stíhá ještě hloupější. Zdražování alkoholu a cigaret je avizováno dlouhodobě, činily tak všechny vlády, zdražovalo se bez ohledu na stav ekonomiky (ta současná si stojí velmi dobře) a konkrétně u alkoholu patříme k jedné z nejlevnějších zemí nejen v rámci EU, o dostupnosti nemluvě. Stačí porovnat ceny zahraničního a našeho alkoholu.

  Tedy, zdražování nás bude čekat i do budoucna a co se týká zapáchajícího pana Kubery, tak tento názor si nechám pro sebe.

  • Pavel.Jegl

   Zdražování alkoholu a cigaret je avizováno
   dlouhodobě, činily tak všechny vlády, zdražovalo se bez ohledu na stav ekonomiky…   Dlouhodobé plánování? Bez ohledu na stav ekonomiky? Proč
   se tedy, pane mude, „daň z hříchu“ zvyšuje v dobách, kdy se
   propadne rozpočet (minule to bylo v Janotově krizovém balíčku)? A
   proč se připravuje na financích, ne na ministerstvu zdravotnictví?

   Leží na ministerstvu zdravotnictví nějaký plán postupného zvyšování daní za alkohol a tabák? 


  • Znáte nehloupou perlu od omezeného Jégla?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit