Přejít na výpis diskuzí

Léčivé prameny nejsou jen pro dospělé. Nárok na lázně má víc dětí, než tušíte

26.5.2019 11:36
Tereza Meravá 3 příspěvky

Začíná lázeňská sezona. Mnoho z nás má lázně spojeny s postaršími movitými lidmi, kteří se rok co rok vyvalují v koupelích, poslouchají na kolonádě dechovou muziku a jedí oplatky. Jenže lázně dokážou až zázračně pomoci i nemocným dětem a takzvaně "na pojišťovnu" na ně má nárok mnohem víc dětí,...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Lázeňská léčba patří - především - do oboru fysiotherapie (týkající se m.j. rehabilitace funkcí pohybového aparátu a rekondice pacienta). Mimo to lázeňský péče zasahuje i do interního lékařství, především ve věci stabilisace zdravotního stavu při některých poruchách metabolismu.

    Je plně hrazena ze zdravotního pojištění, i když v některých případech návrh na ni podléhá schválení revisním lékařem zdravotní pojišťovny pacienta - zde pacienta nezletilého.

    Názory nicku Vejprtsky jsou poplatné období 1948 - 89...

  • Do lázní jezdí jen ti pacienti, kteří na to mají. Chudším pacientům, kteří se nedostanou do lázní, zbývá jen víra v přežití. Lázeňský systém je zdeformovaný, bohatší pacienti si pravidla pobytu v lázních ohýbají podle vlastních potřeb a tak se oddávají bakchanáliím, které ovšem něco stojí. Člověk s normálním důchodem si může nechat zdát o příjemnostech lázeňského pobytu.
  • Taky jsme letos o prázdninách vezli syna do lázní, protože má dlouhodobé problémy s průduškami. Moc jsme s manželkou nevěděli co mu nabalit, a tak jsem se trošku inspirovali na https://jacestovatel.cz/media/co-si-vzit-s-sebou-do-lazni , takže doufám, že jsme na nic nezapomněli.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit