Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • ... pravil kovaný bolševik...

 • A což takhle kuponová privatisace ? Kolik generací bude nejméně trvat ......😈

 • Dlouhá staletí mělo řemeslo v české kotlině zlaté dno. Až v polistopadové době, kdy převážil vliv chytráků, kteří tvrdili, že nepotřebujeme žádné řemeslníky, se najednou vše změnilo a česká kotlina se stala rájem podvodníků, zlodějů a tunelářů.
 • josef.chmela

  Jen by mě zajímalo, kdo ti takovou blbost nabušil do hlavy, nebo v jakém pravicovém plátku jsi to přečetl. Pokud neumíš číst, tak jsi asi spadl s Marsu kde jsi dodnes žil.

 • Bolševik svou přehnanou privatisací po roce 1948 přerušil rodinné vazby na řemesla a rozvíjející se platformy pro podnikání v těchto oborech - včetně "znárodnění" (čti krádeže) dílen a jejich vybavení. 

  Potomci řemeslníků se řemeslu svého otce věnovat ani nemohli - školy i kádrováci dělali vše pro to, aby "šli jinam"! Těch pár na venkově situaci po roce 1989 už nezachránilo a nezachrání!

  V žádné jiné zemi východního bloku k tak přehnané privatisaci nedošlo. I ve východním Německu tradiční rodiny přežily ve svých řemeslnických dílnách dodnes - i když s významnou obměnou vybavení a výrobních postupů!

  Dvě generace bude nejméně trvat, než se pořádek v téhle oblasti obnoví!

 • vanhorne

  "Havel v tomto směru škodí naši zemi i po smrti."

  Jak dlouho potom az zatrepe nozickama ten v poradi druhy opilcik z Hradu bude skodit vasi zemi, mas nejakou predstavu i kdyz treba jen matnou?

 • josef.chmela

  Toto rčení už dávno neplatí. Po roce 1989 havloidi svou propagandou zdevastovali veškerá řemesla a lidskou činnost. Kdo nestudoval VŠ nebo alespoň nějakou střední, kdo nebyl hercem, malířem sochařem a jiným umělcem, byl podle nich podřadný volič. Také zlikvidovali celé učňovské a odborné školství. Havel v tomto směru škodí naši zemi i po smrti.

 • Kdyby se paní Juliana, manželka ředitele dačického cukrovaru Jakuba Kryštofa Rada, bývala v roce 1841 při porcování cukru nesekla šeredně do ruky, kdoví, zda bychom dnes měli cukr v kostkách – jeden z nejslavnějších českých vynálezů. Mezi námi – on pan ředitel byl Rakušan, a ještě k tomu původem ze Švýcarska, ale který hnidopich by dnes do takové drobnosti šťoural, že?

  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  A to ještě není všechno. Dačice leží na Moravě, takže kostky cukru jsou de fakto moravský vynález. Ale který hnidopich by do takové drobnosti šťoural, že?  😉 Že z toho bolševici udělali "česko" je už jiná věc....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit