Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Hezký článek paní Kalendová.

 • asi ne na všechno co vyváděli naši předci můžeme být hrdí.Stržení Mariánského sloupu např.U nás žila spousta významných lidí.K některým se hlásíme,al oni se nehlásí k nám: Valdštejn-ač sám Čech rodem(pocházel z Markvarticů),pro Čechy měl jen posměch: "pémische Vaškůj",orientoval se na Itálii a mluvil nejraděj italsky.Dále jsou to Židi:Sigmund Freud nebo Mach-narodili se na Moravě,od nás se distancovali a přesto se najdou tací,kteří po nich chtějí pojmenovat ulice.Nebo Němci: Göddel,brňák,kdyby ho jako zajatce američani neumučili hladem,byli bychom ho jako Němce vyhnali.Přesto se k němu hlásíme-Univerzita v Brně má třeba Göddelovy dny.(že se nestydí).Chudák Mendel ke svému češství taky přišel jak slepý k houslím,ale už se nemohl bránit.Nebo Porsche atd.

   A naopak tenhle maršál se k nám hlásil a k nám patřil ,ale Masarykovi a spol .se nehodil.Jenže tohle už není Masarykova 1.republika ani obrození,tak proč když socha existuje se nenainstaluje?


  • Albrecht Václav Eusebius  Valdštejn se narodil v Heřmanicích u Dvora Králové n.L. Tam jsou i pohřbeni jeho rodiče.  Jeho matka byla z rodu Smiřických. Kde jste vzal Markvartice?

   • u R.Fukala.

  • Muslimové ničili sochy v Afghánistánu, Palmýře i jinde. Obyvatelé USA ničí sochy jižanských vojevůdců.

   Takové ničení se asi nevyhne žádné zemi a vždy je něčím zdůvodněno.

  • Pan profesor Kurt Gödel, nar. 1906 v Brně - tedy brněnský rodák, zemřel 1978 v Princetonu/USA - trpěl anorexií během hospitalisace své ženy Adele (v té době hospitalisované v nemocnici) - odmítal totiž pozřít jiná jídla i nápoje, než která mu připravila jeho manželka - což vedlo k metabolickému rozvratu, což byla i příčina smrti! 

   V roce 1978 rozhodně zajatcem nikoho a nikde nebyl! 

   Doba, schylující se ke 2. světové válce, jej vyhnala z Evropy do Ameriky, kam s manželkou dobrovolně a natrvalo odjel s manželkou Adele rok po svatbě v roce 1940. Jako docent a později profesor na Institutu pokročilých studií v Princetonu se intenzivně věnoval filozofii a pod vlivem prof. A. Einsteina, svého tamějšího blízkého přítele, i fyzice. 

   V Čechách - v roce 1930 publikoval větu o úplnosti predikátové logiky I. řádu, v roce 1931 zde učinil i svůj zásadní objev – své proslulé 2 věty o neúplnosti axiomatických formálních systémů s aritmetikou 

   Jejich prostřednictvím ukázal, že není možno navrhnout soubor axiomů, dostačujících pro zodpovězení každé otázky, kterou lze klást a formulovat uvnitř formálního systému s aritmetikou! 

   Gödelovy věty završily více než padesátileté úsilí logiků a matematiků nejen formalizovat matematiku, ale ovlivnily (a stále ovlivňují) i vědecké a filosofické myšlení po roce 1950 dodnes!

   • tak o tom roce 1978 to jsem nevěděl,nicméně zůstává skutečností,že kdyby byl v Brně v roce 1945 tak bychom ho vyhnali.Tím pádem se ho brněnská Universita nemá co dovolávat a ani my Češi ne.

    • Patrně jste přehlédl, že pan profesor Kurt Gödelv roce 1930 publikoval - za svého působení na brněnské universitě- větu o úplnosti predikátové logiky I. řádu, v roce 1931 zde učinil i svůj zásadní objev – své proslulé 2 věty o neúplnosti axiomatických formálních systémů s aritmetikou 

     Čili - Brno a jeho vysoké školy si jej právem připomínají.

     • což o to,připomínat si ho mohou,ale se špatným svědomím,vždyť je to česká univerzita a Češi ho zbavili majetku i práva na domov,nebo snad se Gödel směl po válce vrátit do svého domu?

 • Pani Kalendova dekuji - opet zajimavy clanek...

  • Rád se připojuji - články paní/slečny Kalendové jsou to nejlepší na Tiscali... 

   • ... není divu mezi ostatními zoufalci v redakci, a to ještě doufám Jégl dostal padáka

 • Při vší úctě, pí Kalendová, nevadí vám, že z 90 % reagují na vaše plky úchylové? To jste plánovali, když jste začínali? Pokud ano, jste jistě nejprimitivnějším novinářským spolkem na českém netu. Blahopřeji.

  Páju Jégla někdo umlátil na ulici? Neznám odpornější obličej a zjev v Česku. Vůbec bych se tomu nedivil.

 • Radeckého pochod  je skvělý a nadčasový.
  • ... hmm, nebýt tebe, asi by to nikdo nepoznal, ty skvělý objeviteli

  • Souhlasím. A článek připomíná další zajímavosti z naší historie. Díky, paní Kalendová.

   • ... pokud bys nebyl zchátralou troskou, moulo, nepotřeboval bys náhražky svého zesra*ého bytí

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit