Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • tomasperny

    Škoda jen, že málo kdo zná vůbec ten původní význam toho, že s Mikulášem chodí také čerti. Třeba dost se o tom píše tady, tak koho to zajímá, tak ať tam mrkne. Mimo to si fakt hodně myslím i to, že prostě dětem nějaké klidné vystrašení neuškodí. Takže jako když zlobí, tak ať se bojí.

  • mun.go

    Jak píše "jindrich2309






    05. prosince 2019" - Je to spíš věcí kultury a tradic. Po vytlačení Dušiček Halloweenem a Mikuláše s Ježíškem Santa Clausem (dříve Děda Mráz) jde o další útok cizí kultury - tentokrát Krampusové přichází z Německa.

    Krampus je rohatá antropomorfní figura, která v rakouském a jihoněmeckém folklóru odpovídá českému čertovi, průvodci sv. Mikuláše. Postava Krampuse se objevuje 5. prosince, obvykle v doprovodu sv. Mikuláše. Mikuláš děti odměňuje dárky, zatím co Krampus má za úkol potrestat zlobivé děti. Krampus zlobivé děti sní a kolem 22. prosince se přemění v normální lidskou bytost a nic si nepamatuje - viz Krampus

    A to je ještě slabý odvar proti pohádkám bratří Grimmů, kde se to podobnými krváky jen hemží.

    Jak toto může projít přes opatrovnickou EU?

    Jak dlouho ještě budeme trpět takové soustavné narušování dětské psychiky?

  • MASKU NEPOTŘEBUJI - I ROHY MÁM VLASTNÍ...

  • Bože, bože takový blábol dokáže opravdu vypotit jen koblihářské ve.e.no.

    Ale pokud vám to udělá dobře, co se dá dělat. Vždyť i mentální prosťáčkové jsou "boží" tvorové, že Áááňňňoo.

  • Stále lepší tyhle masky.,než se po celý rok dívat na nelegální tučňáky v pytlích atd..

  • Tak čerty a Čapí hnízdo už máme popsány, teď by to chtělo postavit pomník Hitlerovi, vždyť přece bojoval proti komunistům!

    A v kavárně můžou mlít čerstvý kafe!

  • Jestlipak to nejsou také takoví krampusové? Jen si nemusejí nasazovat masky. 😛
  • Ja se taky bojim certu. Tech z Afriky... :-(

  • Je to spíš věcí kultury a tradic.

    "Český čert" je spíše takový popleta a konec konců dobrák. 

    Jinde jde o netvory a nestvůry. 

    Asi bych neměl nic proti tomu, kdyby za mými dětmi přišel domů čert a trochu je "umravnil." Nikdy bych ale nedovolil, aby je děsilo k smrti nějaké takové monstrum. Pokud to někde a někomu nevadí je to jejich věc.

    Já mám rád "naše" čerty. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit