Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • To je ale blábol, kam na to chodíte?
 • ivislo
  Přesně tohle už tady bylo před listopadem. Centrální plánování v zemích varšavské smlouvy a pak když vyhořela sirkárna bylo půl evropy bez sirek.A další a další mohl bych jmenovat na co se stály fronty. Jako dneska na máslo v akci.Málem se lidi nepozabíjej.
 • Bylo to máslo a je to máslo.
  Změna ve vlastnostech másla je dána změnou technologie výroby ("stloukáníů) a v tuzemsku poběhla přibližně na počátku osmdesátých let. Dnes může být rozdíl mezi máslem z velkovýroby a malovýroby právě v použité technologii výroby.
  Směsi mléčného tuku s jinými materiály se za máslo nepovažují a nesmí se jako máslo prodávat.
 • Inflace je parametr sloužící politickým účelům *). Její velikost závisí na volbě obsahu posuzovaného "koše". I při inflaci 1000% může být tedy nějaký prvek "koše" levnější, než před čtvrtstoletím, prvky mimo "koš" se hodnotit nedají vůbec.
  Reálná cena může znamenat cokoliv - můžete pojem upřesnit?
  _____________________
  *) Index spotřebitelských cen (CPI) je nejpoužívanější cenový index pro zjišťování inflace.
  Každý měsíc se zjišťují ceny určitého koše statků a služeb a měří se změna nákladů na pořízení určitého pevného souboru zboží a služeb - spotřebního koše v maloobchodě.
  Atd.
 • Když už se ptáte, tak kapitalizmus označuje převládající způsob získávání renty manipulací s kapitálem.*)
  Kapitalista je člověk vlastnící kapitál.
  Komunista je člen nebo sympatizant mocenské organizace.

  Mýlíte se, to, co tady máme, nemůže být důsledkem půlstoletí komunismu, potože tento zde nebyl zaveden ani na vteřinu.
  _____________
  *) Feudalizmus může být považován za kapitalizmus tam, kde půda může být kapitálem. Pokud všechna půda patří Alláhovi nebo Velkému Manitou, jde o feudalizmus bez výše uvedené možnosti. Atd.
 • komunistickou stranu, která tu stále ještě je. Já měl rád jen ten Dikobraz. Ten byl na rozdíl od komunistické strany alespoň k smíchu.
 • Poslední dobou nekupuji žádné jogurty vyhlášených a reklamovaných značek. Jednou za měsíc koupím 30 mlék za nejnižší cenu cca do 12 kč za polotučné. Jogurt si dělám domácí cca 5 minut práce (1-týdně) . Kefír rovněž domácí také okolo 5 minut za 2-3 dny vše mám čerstvé dodám džem z domácích jahod a odmítám jíst ty náhražky z škrobu a palmového oleje. Jednou za týden poctiví vývar na polévku či omáčku , žádné kostky masox atd. je to jednoduché a nestojí to moc času. Přitom jsme oba dopoledne v práci . Doporučuji. *3*
 • Jak tak sleduji situaci,tak se asi zase vrátíme k chovu všech domácích zvířat,místo na to doma máme,to je výhoda *1* Maso je drahé,mléko a mléčné výrobky rovněž,o vajíčkách nemluvě *16* Jen ten čas chybí *16*
 • když si 70 % národa může dovolit denně koupit cigarety za 100,.kč krabku tak si nemyslím, že máslo za 40 kč kupované jednou týdně nahradím jedovatým margarýnem a v rámci boje s ním budu trávit svoje děti, vydrž sám revolucionáři
 • ... komunistický Dikobraz jsem milovala, ale ještě jsem nebyla na světě. To neva.
 • že už dávno zanikl časopis Dikobraz. Tento příspěvek by se do něj znamenitě hodil.
 • Nekupujte žádné máslo a počkejte si až přeprodejci přilezou po kolenou, abyste su jedno kazící máslo koupili. Vydržte a nepolevte.
 • Evropská unie včetně Česka tento trend dokonce podporovala z veřejných peněz. Zatímco farmáři v minulých letech dostávali dotace na chovy dojnic, v posledním roce jim unie a její státy platily za to, že dodávky mléka na trh snižují.....
  Co dodat. Když toho bude víc, tak zavčas VEU na bazi V4
 • Koukám, a ještě to nestačí a musíš krást cizí nicky..Zjevně proto, že nemáš co říci a tak alespoň kradeš, jak je u vás komunistů zvykem. A ještě taky dokážeš naklikat někomu za minutu třicet nesouhlasů.
 • je třeba tu směs jíst pouze svobodnou cestou do zahraničí, jinak ti nebude chutnat, chrchl chrchl, ehm, že?
 • Za drahé ceny nájmů bytů pro mladé rediny může americká ambasáda s jejich investory jako jsou tři Trumphovi Ivana,Iva a ten co neumí česky.
  Za drahé ceny másla mohou zemědělci co neodjí své stáda dojnic a zaměřují se jen na odchov hovězího pokud možno s výdělky veterýnařů a nikoliv zemědělců,kterým neplatili Zlínské mlékarny za mléko za doby pana Havla neb ten prosazoval cigarety,pivo alkohol lidu a cetování do ciziny a zvání cizinců do České republiky jen do Ruska nikdy nepřijel ani do slavné Moskvy od doby knížete Ivana a jeho kupce Nikitina,kterého přepadli až v Kirgiziji Azerbajdžánu Krimu který tehdá ovládali loupeživé bandy šejků .
  Ted´má Rusko nepřátele UKrajince Kličko vyškolený v Německu a podporován Němci a Němci doposud zavinili všechny války v Evropě vyjma té Švédské a Turecké .Němci měli za spojence Turky i v první světové válce. V Syriji našli munici z Vrbětic a nikdo neobvinil firmu která skladovala munici v Vrběticích ač dobře ví název ostravské firmy už od začátku co tam skladovali.
  Měla tam vzniknout mlékárna a místní zemědělci z Vlachovic a Vrbětic pan Šeliga dojit krávy a dělat máslo ne jen nějaké dny otevřené dny farmy a brát velké dotace a nedojit .Pan Šefčík z Vlachovic může taky za drahé máslo,neb ze stád azbytečných koní neudělá ani Kumis a velká Pardubická s nadopovaným koněm vítězství zrušili.Takže jsou to zájmové skupiny mnohých zemědělců co nedojí krávy ,ale mají stáda koní ti mohou zato že máslo je drahé ,přičemž nakoních jezdí i zbytečně policie ,což taktéž zdražuje máslo,neb výdaje n apoliciji s eprodražují koňmi které vozí sem a tam aniž by co vystopovali a k chatám lze dojet i na horských kolech což by mělo být pro fyzicky zdatné policisty námaha fyzická denní chléb nikoliv vozit s e auty a ještě v přívěsech tahat pár koní s náklady astronomickými na koně avýstroj i ustájení.Ti Prodražují máslo .
  Máslo si kupte na Slovensku kde sváží mléko od zemědělců a dělají máslo i bez plastů na hlavách,které mohou mléko uplně skazit plastové láhve s teplým mlékem .plasty jsou škodlivina a recikling žádně stropcentní ze stejného druhu láhví od nápojů .
  Válka UKrajinců s Natem cvičením v Skandináviji a PObaltí zdražují export másla do Ruska ,ale otom sem už psal .
  Není třeba cyklostezka z šanova Do Suče za 40 milionů,ale dojte krávy v šanově páni zemědělci co berete taky jen dotace jako dotace na zbytečnou cyklostezku kde nikdo nejezdí ale ničí ji kladovky a těžké traktory vleků zemědělců stunami balíků na tunově těžkých traktorech protlačují asfalt ,takže žádné další cyklostezky ani dřevěnice Humpoly.,ale dojte kravy pane Humpolo i s Dášou nikoliv jen solární panely na loukách a předražená solární energetika dotovaná státem ,co nic nerozsvítí bez atomovéch linek na stožárech atomové energetiky ,jaký nájem platí solární elektrárny za příkon do atomové sítě?žádný,tak je máslo drahé z mnoha důvodů nerozumných dotací
  Satjakama
 • rozšrotuju si kilo banánů v mixeru, natřu na chleba přiložím sýr a salám a komunisti si můžou trhnout nohou. Nechápu jak jsem mohl před sametem přežít bez banánů bez této životně důležité potraviny.......
 • Stejný scénář jako provádí USA ve světě.
 • vanhorne
  Svědek(inkognito) SouhlasímNesouhlasím
  Aha takže vy nevíte, že na základě paktu Piłsudski-Hitler v roce 1938 okupovali Československo nejenom Němci, ale také Poláci?
  před 11 hod. upraveno v 21:00
 • Za zdražením mléčných výrobků viním EU.To samé nás potká ve vepřovém mase.Nesystémové kroky ve všech oblastech,do kterých EU strká své nemotorné prsty.Končí v chaosu a totálním bourání všeho co léta fungovalo.Nabubřelí pánáci z vedení EU,v čele s alkoholikem Junckerem ,často vůbec memají pojem o čem se kolikrát jedná a o čem rozhidují.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit