Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ivannavratil386

    O tu pokutu ani tak nejde, ale zkoušeli jste někdy jezdit na namrzlé silnici v letních pneu? Já ano a moc dobře to tedy nedopadlo. Proto raději pneu měním co nejdříve. Letos jsem se například do pneuservisu vydal už někdy v polovině října.

    • Na ledě jsou skutečné zimní pneumatiky nutné, ale bohužel jsou ve většině zemí Evropy zakázány.

      Zimní pneumatiky se začaly pokusně vyrábět v roce 1947. Do té doby nemrzlo a nesněžilo.

  • No, a jak to bude s kamiony ??? Podle toho, co jsem slyšel, tak zimní gumy pro kamiony snad ani nejsou a asi by byl i vcelku problém přezouvat auto, které k nám vozí např. dřevěné palety ze Španělska, kde bude 10°C. A na silnicích většinou kilometrové kolony většinou neudělá strejda s Trabantem, kterému to s letníma gumama uklouzlo, ale kamion zlomený někde v mírném kopečku. Takže by naši bdělí ochránci a pomahači měli vlastně zastavovat a pokutovat každé auto na 3.5 tuny.
  • To zase budou pomahači a chrániči buz*ovat řidiče. Nemají peníze na výsluhy, tak si musí vydělat, holt, to je to tržní hospodářství (trhni co můžeš). Jestli má řidič zimní pneumatiky, to snad poznají (alespoň někteří) a že už je listopad to jim jistě na služebně řeknou. A tak "pane řidiči, nezajímá, že je sucho a jedete jen do supermarketu, je listopad a máte mít zimní obutí, tak pět tisíc pokuty".
    Ale jít na šluknovsko chránit slušné občany před cikánskými zločinci, to ne.
  • zatím je jaro , přehodit kola je otázkou minut, navíc mi nikdo zvýšenou spotřebu benzínu neproplatí,
    mám vyzkoušeno, že na jedno tankování za 400kč ujedu o 15 km méně než na letních.
    Také je spousta řidičů, kteří v zimě nevyjedou, snad jen se projet když je slunečno 10-15°c, sucho.
    Proč by v tu chvíli měli mít zimáky?! Je to na zodpovědnosti každého jednotlivce a tak je to správné.
    Veškerá plošná a striktní nařízení jsou cestou do nikam.
  • No to budou v humlových fízláckých závodech žně *16*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit