Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • vše by vyřešil nepodmínený příjem pro všechny ve stejné víši dle HDP tolik zbytečných ministerstev co by se pak mohlo zrušit a úředníků komisí atd. žádné přesložitělé DNES NESPRAVEDLIVÉ přerozdělování každý by dostal stejnou částku a jestli to prožere a ve stáří mít nic jiného nebude nevadí bude dostávat to co každej chytrej si to pak naspoří nebo investuje do vlastního bydlení, každopádně spravedlivé pro všechny

  • Nějaký státní příspěvek - prosím. Ale co si kdo odvody na důchod. pojištění za léta naspořil dát musí, . Jinak bude defenestrace či revoluce. Zlodějna se vždy vymstí. I ta státní.

    • Pavel.Jegl

      Pane jkpust. Systém by
      pochopitelně musel mít přechodné období po jednu generaci Protože dnes není
      nikdo nucen povinně spořit na penzi.



      K nynějšímu systému: Když platíte na soc. zajištění, nespoříte. Peníze, které tam posíláte, jsou obratem odeslány
      současným důchodcům, takže je to ve skutečnosti daň. Nejsou peníze, kde máte právní záruku, že se vám jednou vrátí.



      Pokud vás Rusnokova koncepce
      pobuřuje, tak si, prosím, uvědomte, že bezdětní dnes přispívají z daní rodinám
      na mateřskou a rodičovskou a nic se jim z toho nevrací, byť tyhle dávky
      nečerpají.



      Tím nechci hájit jedinečnost
      Rusnokovy koncepce, metoda profesora Demenyho mi připadá racionálnější.

      • "Nejsou peníze, kde máte právní záruku, že se vám jednou vrátí."

        Zlatá slova. Můj děd spořil na věno a důchod mé matce od chvíle, kdy dovršila první rok svého života. Dokážete alespoň řádově odhadnout celkový výnos takového spoření? Mělo by to být snadné, literatura existuje, a pokud o problematice píšete, měl byste se v ní alespoň orientovat.

        Podnikové spoření je jistě dobrý nápad. Blahopřeji si, že jsem to neudělal, podnik, ve kterém bych si léta spořil, ještě dluží mnoha mým kolegům mzdu a státu zdravotní a sociální daň.

      • mateřskou a rodičovskou tu almužnu stát na daních sebere tomu druhému rodiči co ji zrovna nepobírá! jako bezdětní nikomu nic na rodičovskou a mateřskou nepřizpívají páč rodiče dětí odvedou na daních MNOHONÁSOBNĚ více!!!

        • Nějaké číslo by nebylo? Na základě jednoduché úvahy lze totiž tvrdit, že píšete nesmysly.

      • mun.go

        "Když platíte na soc. zajištění, nespoříte. Peníze, které tam posíláte, jsou obratem odeslány současným důchodcům, takže je to ve skutečnosti daň. Nejsou peníze, kde máte právní záruku, že se vám jednou vrátí."

        Co pracující důchodci? Ti přece řádně platí daň ze mzdy, takže si vlastně platí na svůj důchod ...

        • Pavel.Jegl

          Ano, to se dá říct, jenže ne z příjmové  daně, ale z odvodu sociálce. Správně píšete "vlastně", protože odvody se nahází do společného měšce a pak přerozdělí.


      • Hmmm - a co nasi snedi spoluobcane - cely zivot nepracuji, jen se mnozi...a maji soc. davky a ''duchody'' o kterych se nam, pracujicim, muze jen zdat...

        Jini pracuji tvrde cely zivot, nemuzou mit deti a budou o narokovany duchod okradeni...

        Tak to je spravedlive...?!

        • Pavel.Jegl

          No, oni nemusí být snědí, Znám i bílé povaleče. 

          Ale k jádru otázky. Paní koloběžko.1, ať už pravá, či falešná, za lepší koncept důchodů jsem označil verzi Paula Demenyho, v níž může dostávat bonus na penzi jen ten, jehož děti přispívají do sociálního systému, tedy vydělávají a odvádějí státu daně. A bonus by byl závislý právě na tom, kolik děti vydělají.

          Příště, prosím, si přečtěte celý článek.


          • A jen pro doplneni - to neni prvni ''napad'' , ktery Babis poklada za svuj...


          • Clanek jsem precetla cely...

            Spousta deti - tedy nejen snedych - nepracuje, tudiz do statniho systemu neprispiva...

            A ''bily povalec'' 'jak jste pojmenoval , nebere mnohatisicove soc. davky, jako nasi neprispusobivi spoluobcane...

            Vy si snad myslite, ze nova koncepce duchodu je o tyto penize pripravi...?

            • Pavel.Jegl

              Proč by bílý povaleč nemohl brát sociální dávky?

              U nás se berou dávky podle barvy pletí?

              Co je ale podstatné, píšu o možných konceptech důchodů, ne mateřské, rodičovské, sociálních dávkách všeho druhu, podporách v nezaměstnanosti.

              To je jiné téma.

              • Reakce na příspěvek:

                Dobra - tak jeste jedna ma, posledni, poznamka - jak vy rikate bily povalec - bere stejne davky, jako snedy = nebere, ikdyz treba driv pracovali i 20 let napr. spousta bezdomovcu...na rozdil od prevazne vetsiny snedych, kteri po ukonceni povinne skolni dochazky nikdy nepracuji...

                • Pavel.Jegl

                  Reakce na příspěvek:

                  Píšete z Marsu. V mém sousedství snědí makají.

                  • Reakce na příspěvek:

                    "Píšete z Marsu. V mém sousedství snědí makají."

                    Podle vlastních dlouholetých zkušeností odvozuji, že Marsem míníte nejspíše Most. Ale možná je to tam v posledním roce či dvou jiné - stihl jsem se odstěhovat. Mám to na Klínovec sice dál, ale to přežiji.

                  • Reakce na příspěvek:

                    V mem NE - chodi ve skupinach po meste, delaji bordel, hluk, nebo sedi na lavickach a pijou pivo z PETek a opet. - jen bordel, hluk...

                    V domech absolutni netolerance k ostatnim najemnikum, ramus, smrad, hadky, rev...atd...atd...

                    Takze z Marsu jste spis vy...

                    • Pavel.Jegl

                      Reakce na příspěvek:

                      Psal jsem ale o něčem jiném, než je veřejný pořádek, O DŮCHODECH... ne o rámusu, smradu... Takže se držte, prosím, tématu.


                      • Reakce na příspěvek:

                        Reaguji na vas prispevek...

                        Takze si ctete,  co pisete...

                        • Pavel.Jegl

                          Reakce na příspěvek:

                          Čtu a o snědých tam není zmínka. Pokud trváte na svém, tak mi ji ocitujete, koloběžko.

                          • Reakce na příspěvek:

                            Pavel.Jegl











                            09. února 2019
























                            Reakce na příspěvek:







                            Píšete z Marsu. V mém sousedství snědí makají.

  • Přeji panu Babišovi, aby jeho reforma vyšla, vize je to výborná!

    • No - a ja preji tobe, aby sis nasel svou prezdivku a nekradl mou...


  • ferda.borek

    Od převratu 89 všechny vlády dělaly všechno proto aby normální pracující lidé děti neměli, aby na ně neměli čas ani peníze. A když národ teď vymírá, tak Brusel i mnozí čeští politici, ekonomové, různí analytici ještě nabízí řešení to nejhorší z nejhorších, imigraci z rozvojových zemí, kde se lidi množí jako potkani. Tohle řešení přitom by znamenalo jistý zánik českého národa a jeho kultury. Zřejmě tohle je ale hlavní zájem těch nejvyšších vládnoucích elit Evropy. Likvidace národních států a původních národů Evropy a jejich nahrazení tupou tmavou masou s nízkým IQ.    

  • sluníčko , sluníčko ,popojdi maličko..stojíš tu u cesty, stane se neštěstí ..dostaneš do rypáku...
  • Celý život jsem si já platil na důchod, komu teď asi platím když už moje rodiče jsou mrtví. Musel bych se stydět aby moje děti měli pracovat na mne. 

    Na Babiše taky pracují a odvádějí daně jeho postižené děti jak sám tvrdí? 

    Rusnok je ten co kšeftuje s Českou korunou, tak ten by si měl napřed ujasnit ve svém mozečku jak dál. Rusnokův měs. plat 500 000 Kč. ten má vystaráno, jednou za 2 měsíce nám přečte jak nám roste ekonomika hrubý domácí produkt. 2% - 3% nám je to naprosto jedno co roste když se nás to netýká. Jak nám zvedá úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu aby udržel Českou korunu vůči euru. Tím pádem nám zvedá hypotéku a to už nám může vadit. Všechno ostatní jsou keci hlavně když se mají dobře. 

    • Je zajímavé, že v současné době lze v ekonomické diskusi zcela abstrahovat kapitál a jeho tvorbu.

      Zajištění živobytí ve stáří produkcí potomků je typické pro země t.zv.třetího světa fungující ještě na feudálních principech.

  • ten Klus je taky dobře západoevropsky vymetený a to jsem ho měl ze začátku rád a fandil jsem mu, více takových blbů a je po Evropě

  • Má to tedy znamenat, že se bezdětným nebude z platu strhávána sociální daň, která se má používat na důchody? Tak v tom případě je to v pořádku. Pokud si ovšem vládní debilové myslí, že budou strhávat sociální daň a pak lidi okradou, tak riskují pořádnou přesdržku.

    • Pavel.Jegl

      Daň budou platit všichni. Výnos v důchodu z ní dostanou jen ti, kteří zplodí děti.

      • mun.go

        Bezdětní už nyní mají podstatně větší odvody, než pracující s dětmi. Takže už trestáni jsou.

        • Pavel.Jegl

          Ano, už hromadu desítek let.

      • No tak to je nespravedlive - nekdo deti mit nemuze...

  • Ovšem ať se to komu líbí nebo ne, jediné tisíciletími vyzkoušené a skutečně účinné "opatření" pro zajištění ve stáří je to, že děti se postarají o staré nemohoucí rodiče (minulé generace) a je jedno, jestli každý o své vlastní, nebo prostřednictvím důchodu i o ne vlastní. K tomu je ovšem třeba, aby ženy rodily děti a kariéru dělaly jako vedlejšku. Muži je v tom nenahradí, ba ani ti,co se horoucně milují navzájem.

  • Wolfcastle

    Souhlasím OVŠEM STÁTNÍ důchod si zaslouží jen ten jehož děti/vnoučata/pravnoučata PRACUJÍ!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit