Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Prezident Miloš Zeman dostal od amerického prezidenta Donalda Trumpa dopis, ve kterém se mu omlouvá za posunutí slíbeného setkání v Bílém domě. Zeman to ve čtvrtek při skončení návštěvy Vietnamu řekl českým novinářům. Mezi možnými termíny, kdy by se mohla schůzka uskutečnit, jmenoval září, kdy se zúčastní zasedání Valného shromáždění OSN.
 • Jen další, zákonem stanovené ceny a limity. U cigaret už to máme, minimální mzdu také, tak by mohla následovat i maximální cena piva v hospodách. Řekněme 25 Kč?
  A klidně udělejme referendum. Jsem přesvědčen, že většina obyvatel tu maximální cenu piva potvrdí svým rozhodným ANO.
  No a pak budeme vymýšlet dále.
 • Něco jako protesty proti Babišovi :D

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/439947-cnn-aranzovala-v-londyne-hrstku-muslimskych-demonstrantu-do-zaberu.html
  • přééééésně, ta demonstrace proti Zemanovi a Babišovi byla ta samá akce

   pražská kavárna na Václaváku naaranžovala 31 tisíc lidí


   PCHED !!!
   • myslíš těch potvrzených 9000?? *4*
    • https://www.google.cz/search?q=demonstrace+proti+babi%C5%A1ovi+praha&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjonp-LhKnUAhUCOxQKHcK4CqcQ_AUICigB&biw=1280&bih=894#imgrc=by8ykTvm54eA3M:
    • přesně tak emu, posílám foto s aranžováním pražskou kavárnou :http://forum24.cz/chysta-se-dalsi-demonstrace-proti-zemanovi-a-babisovi-praha-budejovice-litomerice/
    • Da *13* máte pravdu, pražská kavárna jich naaranžovla jen 9 000, psali to na Sputniku
     WOW !!!
   • *1*
   • *15* *15* *15*
 • my máme tanky Armata, minimální mzda nás nezajímá
 • super
 • Konec čssd v podobě konce ODS se blíží.
  • přečti si po sobě co jsi nepsal, pokud máš v nose půl gramu jako zemanův Forejt tak by jsi pod články psát neměl
   • že čssd skončí jako ods to je přeci teď už jasné.a co má v nose forejt nebo ty v ánusu je tvůj problém
 • Jen pár faktických poznámek:
  1. Rakousko, Dánsko, Švédsko i Finsko nepotřebují minimální mzdu nejspíš proto, že jsou tam mzdy tak vysoké, že stanovování minimální mzdy tam ani nikoho nenapadne. U nás tato situace není, máme jedny z nejnižších mezd v EU. A není to jen tím, že čeští zaměstnavatelé nás tak říkajíc "berou na hůl", svorně s nimi to dělají i zaměstnavatelé zahraniční, kteří v českých pobočkách platí za stejnou práci podstatně míň než v mateřských firmách v západní Evropě.
  2. Byl jsem i zaměstnavatelem, měl jsem sice jen málo zaměstnanců, ale i přesto vím, že není úplně jednoduché sehnat dost zakázek aby bylo na mzdy zaměstnanců. Ale i tak jsem osobně pro zavedení minimální mzdy, když se ani za 27 let tenhle problém nepovedlo vyřešit té pověstné neviditelné ruce trhu.
  3. Je dokonce možné, že to po zvýšení minimální mzdy dopadne tak jak říkají někteří odpůrci zvyšování minimální mzdy, tedy že stoupne nezaměstnanost. To je ale jen dobře - teď máme nezaměstnanost nezdravě nízkou, takže jsme příliš zajímaví pro příliv ještě lacinější (např. ukrajinské) pracovní síly, a přitom armáda a policie, které za současné bezpečnostní situace nutně musí zvyšovat počty aktivních příslušníků, nemají kde brát zájemce o práci v bezpečnostních sborech.
  4. Velkým problémem jsou samozřejmě příliš vysoké mzdy těch, kteří nepřinášení vůbec žádný užitek - ať už je to většina poslanců (pobírající nejen nezaslouženě vysoké poslanecké platy, ale i další přehnaně vysoké odměny jako politicky dosazení členové různých orgánů státních podniků a jiných institucí), nebo "manažeři" krytí ustanoveními o zlatých padákách, takže jsou prakticky nevyhoditelní i když vedou firmu od desíti k pěti (a často až k bankrotu), a pokud nakonec tu výpověď dostanou, tak to ještě stojí strašné peníze za ten zlatý padák... Zde by se skutečně měl stanovit také nějaký maximální příjem, který by se vztahoval ale jen na státní zaměstnance, poslance atd. Pak by nikdy nemohlo dojít k takové situaci, jaká nastala například v případě šéfa Jihočeských nemocnic Marina Bláhy (mnoha dalších), který bral víc než britská premiérka.
  5. Měl bych ještě jeden návrh na velmi účinné opatření: Nikdo v tomto státě (s výjimkou vlastníků soukromých firem) by si neměl mít možnost stanovovat vlastní mzdu. Takže ani politici by tuto možnost neměli mít. Bylo by ideální aby například mzda poslance byla určována současně s volbami jakýmsi plebiscitem, tj. že na volebním lístky by volič uvedl zaškrtnutím například jednoho z asi tak pěti okének mzdu jakou by mu jako jeho budoucí zaměstnavatel (ano, volič je zaměstnavatelem poslance) dal mzdu. Stačilo by asi tak 5 možností v rozpětí od minimální mzdy po současnou mzdu poslance. Tím by se jednak ušetřila spousta peněz na jejich výplatách, dále spousta potištěného papíru na tisk volebních seznamů (spousta vyčůránků by o politické pozice ihned ztratila zájem), ale určitě i na provozu zákonodárných sborů (možná by se totiž ani nenaplnil ten počet 200 zvolených poslanců, do politiky by šli opravdu jen ti, kteří chtějí pro tento stát něco udělat, výborně by zde totiž zafungovala ta neviditelná ruka trhu a sněmovna by rázem přestala být žvanírnou).
  6. Otázku platu senátorů bych neřešil vůbec - to by měla být jen čestná a NEPLACENÁ funkce pro ty, kteří už v životě něco dokázali, a přitom jim leží osud tohoto státu na srdci tak, že i přesto že sami jsou tak říkajíc "za vodou", tak jsou ochotni pro nás všechny něco dobrého udělat. A pokud se nenajde 99 úctyhodných senátorů ochotných vykonávat funkci senátora zdarma ? Nic se neděje, senát prostě zmizí jako následek nezájmu o to být neplaceným senátorem.
  • ad 1. neberou nás na hůl ve smyslu jaký prezentujete... plní podmínky oficiálně stanovené státem.
   ad 2. neviditelná ruka trhu nemá šanci ... ta totiž nefunguje v přísně regulovaném prostředí. I když některé věci tu vznikly (homeoffice, 5 týdnů dovolené jako standard... například HO se rozvíjel v některých odvětvích dobře dokud jej stát nezačal regulovat).
   ad 3. nezaměstnanost je z lidí, kteří nedávno přišli o práci... mám mnoho příkladů lidí, kteří nejsou na pracáku, přestože by rádi pracovali, ale nevejdou se do škatulek zaměstnavatelů (které určil bohužel stát, ale na jejich dodržování nedohlíží). To že stát nemá kde brát zaměstnance? Ano práce pro městskou policii je takové ponížení, že pouze díky zvýšení mnimálky, tedy nezaměstnanosti přibude lidí, kteří se odhodlají pro takový zoufalý krok :D ... dobrá logika.
   ad 4. no comment... socialistický podnikatel. Ať si každý bere mzdu, který si umí dohodnout se zaměstnavatelem (práce pro stát je výjimka)
   ad 5. plat poslanců opravdu není problémem, který souvisí s minimální mzdou... nesouvisí ani s jejím řešením
   ad 6. opět nevím co přesně udělá s minimální mzdou, když senátor bude zdarma.
  • Krásné, škoda že ty vaše přiblblé romány nikdo nečte *15* *15* *15*
   • Vlastní nick si nevymyslíš.Víš alespoň kdo to je když už mě to kradeš?
 • Bohóšu ty jsi zKalouskovatěl ! *11*
 • co tak posílit korunu. Euro pod deset korun. A z minimální mzdy našetříme na WV Polo, nebo na Fabii. Důchodci si budou chodit pro potřebné léky, a budou chodit místo do popelnic, třeba hrát golf. *1* Budou spokojení zaměstnanci, zaměstnavatelé, důchodci, děti s kapesným, a ještě ušetříme za potištěný papír bankovek.
  • Ano, to by tak zhruba odpovídalo realitě (osobně by mi stačila úroveň tak kolem 15 Kč/EUR - ale to je samozřejmě věc debaty). Toho se ale bohužel nedá dosáhnout tak jednoduše, jak to udělali šéfové ČNB se snižováním hodnoty koruny - tj. intervencemi proti vlastní měně (a pobírali za to tak vysoké platy, že jim osobně to nevadilo, stačilo jim že odírají ty, co berou průměrné či podprůměrné platy).
 • chtějí 40% průměrné mzdy. Ať se tedy zastropuje maximální mzda (třeba na 400% průměru) a hned se z 38% dostaneme na 40%, možná i výš. Beztak se ví, že pár desítek, maximálně stovek lidí v republice zvedá průměrnou mzdu o stokoruny až tisíce.
  Je jasné, že by se to dalo nějak obejít, aby dotyční ty peníze dostali, a statistika to nezjistila, ale to není přemětem jednání tripartity.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit