Přejít na výpis diskuzí

Ministerstvo obrany zahájilo největší tendr v historii Česka

27.3.2019 12:10
13 příspěvků

Ministerstvo obrany ve středu zahájilo svůj největší nákup. Čtyři potenciální dodavatele seznámilo s podmínkami účasti v tendru na pásová bojová vozidla pěchoty (BVP) za více než 50 miliard korun. Koupit od nich chce 210 pásových bojových vozidel a 29 servisních a dílenských strojů na kolovém podvozku. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Kdyby se tato země měla bránit,potřebovala by úplně jiné zbraně a úplně jiný výcvik.A pokud máme volných 50 miliard,o čemž pochybuju,bylo by toho mnoho kam se měly už dávno investovat.Cesty máme úzké jak kozí stezky,zhnilé mosty,dálnice potřebuje další pruhy atd.

  Tohle je krádež za bílého dne! Naši vojáci musí nejdřív prokázat,že jsou připraveni položit život za vlast a důstojníci jim musí jít příkladem,jinak se nic nezmění na jejich špatné pověsti zbabělých parazitů.

  K čemu modernizovat armádu,která zradila,kdykoli jí bylo třeba? 1938,1948,1968 a nakonec nedali ránu ani za ten socialismus na který přísahali,takže přidáme 1989.Tak jaká je pravděpodobnost,že se naše armáda výjimečně rozhodne bojovat? Dějiny naší armády,to  je přehlídka ostudy,ze které je zachraňovali civilisti vlastní obětí.

 • Jak to říkal pan Jan Werich? ...na fedrpuše, šavličky a pozlacené kyrysy....

  Jistá TV již spustila kampáááň v čele s Pavlem Petrem (nebo Petrem Pavlem-som z teho voľaaký zmätený). • dzixy
  Největší tendr = největší hazard s našimi penězi. Jako bychom se připravovali na válku s imaginárním nepřítelem, protože reálného nevidím. Pokud někdo ano, uvěřil hoaxům. A hradit pobyt našich vojáků v zahraničí = přidat nepřizpůsobivým.😎
  • Poděkujte sektě anoistů, Metnar je jejich kůň.
 • Nejsem právě expert na válčnictví, ale při vědomí "bojeschopnosti" České armády a toho, kdo tam slouží (několik jich osobně znám - práce z nouze) si myslím, že jsou to peníze vyhozené z okna.

  Vojensky se stejně neubráníme ani sami sobě, ne ještě nějaké jiné zemi. 

  Někdo se zahojí, bude pár úplatků a kluci a holky dostanou na hraní blbosti za 50 miliard. 

  Jinde budou chybět. Česku by slušela neutralita. 

  • Neutralita by jistě byla krásná, ale nejsme Švýcarsko. Ani geograficky ani obyvatelstvem. Chybějí nám občané a je tu naopak velký počet nezodpovědných ovcí a rudofašistů alias komunistů a ruso-řiťo-lezců, jak je vidět z toho, že máme v parlamentu členy organizace podle zákona zločinné a opovrženíhodné. A také se říká, že kam jednou šlápne ruská bota, to považuje Rusko na věky za své území.

   • Neutralita je stav, který uznají hlavně ostatní sáty, aby tuto respektovaly. Potom není třeba vyhazovat miliardy za zbytečné zbraně. 

    Nikdy k ničemu potřebnému sloužit nemohou. 

    • Souhlas. Ale obyvatel té země se musí také chovat neutrálně.

     • dzixy
      A Ty se občane chováš neutrálně, pokud toho tolik víš o demokracii? Ty svými postoji a názory bys ve Švýcarsku neměl ani jednoho souseda, či přítele.
      • Příteli, nevím v čem se nechovám "neutrálně". Pokud to víš, rád se nechám poučit. 😉

       A o demokracii opravdu leccos vím. 😉

 • to je zase kšeft pro potenciální zloděje

  • dzixy
   Pro reálné zloděje.
 • Stále mám na paměti, že Metnar v Marrákeši zradil a podepsal hanebný dokument ohledně české podřízenosti migračnímu šílenství, proto nadále Metnarovi nevěřím a jen doufám, že z jeho zbrojících aktivit nebude průšvih.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit