Přejít na výpis diskuzí

Na dovolenou bez letadla: I kousek od nás je krásně

20.5.2019 19:56
Alžběta Šírková 4 příspěvky

Uzemnění letadel Boeing 737 MAX 8 a MAX 9, které trvá už třetí měsíc, vyvolává otázku, zda se na letní dovolenou vůbec vydat letecky. Ve hře je otázka bezpečnosti i kapacita leteckých zájezdů, která se naplňuje rychlostí blesku. V Evropě je ale spousta krásných míst, kam se pohodlně dostanete autem...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Také mě napadlo, proč lidé tak malinko využívají k cestám za dovolenou vlaky.

Je to dáno nevyhovující sítí tratí? Je to cenou jízdenek? Nebo je to jen malá propagace tohoto způsobu přepravy. Vždyť cesta je daleko pohodlnější, než se mačkat v autobuse. 

Se synem jsme před lety absolvovali cestu po trans sibiřské magistrále, cestovali jsme do jižní Itálie na Bari - a vždycky to bylo velmi zajímavé. Vyspali jsme se v posteli, prošli jsme se a potkali spoustu zajímavých lidí. 

• Všude je to krásné. Mně se na cestování letadlem líbí to, že se člověk nemusí o nic starat. Odvezou vás až k hotelu a pak zpátky. Když jedeme autem po ČR, tak máme starosti, abychom měli auto v pořádku. Vloni jsme s přítelem letěli poprvé, tak jsem si museli koupit cestovní kufry . Letos poletíme znovu, protože se nám to zalíbilo, ale i u nás někam pojedeme.

• Taky raději většinou cestuji po naší malé krásné zemičce, koupil jsem si outdoor výbavu přes https://armik.cz/ a od té doby ze všeho nejraději kempuji někde v přírodě, tak podle mě člověk pozná svoje okolí nejlépe.

• Vlakem se to dá, i když ta infrastruktura je na nic. Po ČR dost často cestujeme autem - především na Šumavu - Lipno, Jižní Čechy , tam je to hezké, hlavně dost možností pro rekreaci s dětmi.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit