Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Za celý dlouhý život jsem neslyšel, že je peněz na něco dost. Nejsou peníze, nejsou peníze pořád si někdo stěžuje. Pokud nejsou peníze, tak se jednoduše natisknou, papíru je dost nebo někomu došel inkoust? Další možnost je ta, že se zruší a každý ať se živí jak chce. Jak není na důchody? Každý si platíme na svůj důchod, ne že děti pracují na můj toto vymyslel jedině horlivý politik. Úmrtnost u chlapů kolem 60 let je 50% tak kam ty prachy jdou?     

  • Pavel.Jegl

   To nikdo nevymyslel, to je realita, pane Rytíři. V průběžném
   systému si na důchod nespoříte. Sociální odvody z příjmů výdělečně činných
   jsou obratem propláceny důchodcům. Nikde se neukládají. Je to fakticky daň.

   Kam ty peníze jdou? Podívejte se na státní rozpočet,  na webu ministerstva financí to je rozepsáno po kapitolách.

   • Zapomínáte na rok 1993, kdy tehdejší ministr financí Václav Klaus přišel na „geniální“ nápad, že existuje PŘEBYTKOVÝ důchodový fond - i když fiktivní, vláda KSČ v roce 1948 zrušila Pensijní ústav a jeho fondy, které do státního rozpočtu jako "zvláštní fond" včlenila - v celkové výši přes 330 miliard korun – tedy fond pro vyplácení důchodů lidí, kteří celý život pracovali a poctivě si tyto peníze ve státní kase nastřádali, aby na stará kolena měli z čeho žít. 

    Tento důchodový fond zrušila vláda s ministrem financí V. Klausem v roce 1993 tvrdým spojením se státním rozpočtem. 

    V intencích tohoto nápadu pokračovaly i další vlády - zejména vláda premiera ing. Topolánka (s ministrem financí ing.Kalouskem), která si z tohoto - i když fiktivního - fondu v roce 2012 vypůjčila přes 93 miliard Kč. Tyto peníze do důchodového fondu nikdy vráceny nebyly (přes Topolánkův slib, že do roka budou zpět) - a stále v něm chybí!

    Tvrzení o stárnutí obyvatelstva je minimálně přehnané a prognózy o vývoji věkových kategorií obyvatelstva jsou tendenčně zkreslené. 

    Vycházejí pouze z hlubokého poklesu počtu narozených dětí (až na polovinu současného stavu) a nepřihlížejí k přistěhovalcům. 

    Ani dnes nedostatek finančních prostředků z odvodů na sociální pojištění není důsledkem pouze většího podílu osob nad 65 let. 

    Hlavní příčinou nerovnováhy sociální části státního rozpočtu je nezaměstnanost! Oficiálně je bez práce kolem 500 tisíc lidí, ve skutečnosti kolem 700 tisíc. Snížení nezaměstnanosti na polovinu by zvýšilo prostředky penzijních fondů nejméně o 10 %. 

    Základním problémem nedostatku financí na důchody i na jiné potřeby společnosti je jen a pouze  špatný stav ekonomiky, který se ing Babiš svou politikou snaží napravit - výsledkem je snížení deficitu státního rozpočtu - až jeho přebytek v roce 2018! 

  • Což o to. Peněz je dost, lidé pracují víc než je nutné....všeho je dost....jenže to by tomu tady nesměl šéfovat spolek samozvaných politických darmožroutů a tasemnic kteří dokáží zbankrotovat i diamantové doly....😉

   • Ty samozvané politické darmožrouty a tasemnice jsme si sami zvolili.

    Pardon, zvolili je ovcané, soudní a zodpovědní občané je nevolili.

    • Ale proč my máme pykat za toho koho jsi volil? to je nefér....měl bys zato pykat jen ty....

     • Volili je OVCANÉ, já jsem OBČAN 🙂

      • Zajímavé tvrzení. Jak se vaše "já jsem OBČAN" v praxi projevuje?

        Proč se ptám? Protože je zde velká pravděpodobnost, že nakonec budu hrdý na to, že jsem OVCAN.

 • Legendární pár lupičů Bonnie  a Clyde ve stejnojmenném filmu z roku 1967. Ti dva si na důchod nakradli dost. Jenže se ho nedožili. Jejich profese byla příliš riskantní,

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Protože byli blbí. Kdyby vstoupili do správné politické sekty, mohli beztrestně krást s imunitou a důchodu by se dožili. 

 • víte ,že vysokoškoláci se dožívají vprůměru o 17 let déle než ostatní? co to znamená ,že pobírají důchody o 17let déle než ostatní + mají vyšší mzdy,mnohem méně fyzicky náročnou práci,  ,ale školné jim platíme všichni ...........takže tu máme privilegovanou skupinu lidí která pobírá důchod mnohem mnohem déle než ostatní ..........a ženy se dožívají o sedm let déle než muži, takže opět pobírajhí důchody v průměru o sedm let déle,.............jako to bude ostatním vykompenzováno? a kdy konečně? 


 • proč máte nízké důchody? ::protože KAPITALISMUS, PRIVATIZACE,ROZKRADENÍ STOVEK PODNIKŮ A DESÍTEK BANK  demokratickými zlodějskými špínami, 

  ¨stačí zrušit zločinecké prívatizace a vrátit majetky vydané korupčníkům a zločincům státu ........takto jde přes 400 mld ročně na dividendách do zahraničí 

  OKRADLI VÁS, kapitalistické šmíry .......... * + fotovoltaika krádež bilionu, LTO stamiliardy , církevní tunely stamiliardy 

 • ŘEŠENÍ TU JSOU JEDNODUCHÁ:: ale vysokopříjmoví jsou chamtivé svi*ně ::zavést progresivní zdanění vysokopříjmových , už tu mělo být 30 let jako v německu, vybírat chybějích 50% sociálního azdravotního pojištění od zlodějů OSVČ, zrušit stropy pojištění pro vysokoříjmové, 

  ukončit 15 mld ročně tunel neziskovkám, ukončit OKUPACE jiných zemí a posílání armády čr na ruské hranice,  

 • ve všech pracích chlap musí pracovat vždy víc a těžceji než ženy takže je to spravedlivé.

  chlap musí nosit těžší předměty, ženy nemusí pracovat v noci, chlap musí vždycky dělat víc a těžší práce.

  takže nevymýšlejte zase kraviny !

 • Důchody by měly být opravdu stejné, protože ti, co vydělávali svou prací více si mohly z těchto výplat našetřit na vyšší úroveň v důchodu. Ono to tak stejně ve skutečnosti je.
 • 😬Kde na to vzít??? Komise, komise, komise, takřka i na vypouštění větrů --- do haj.lu se všemi

  komisemi, poradci na všechno, mluvčího má každý b.b a ti určitě nedělají za pár šupů jako

  většina normálních lidí. Minimálně odbourat třetinu byrokracie, zbytečných zákonů a vyhlášek.

  Tím i třetinu darmožroutů, netáhel a jiné sebranky. Hned by bylo dost lidí na práci a nemuseli

  bychom slyšet pištění o nedostatku pracovních sill...... Psí volání ale do nebe nedojde a vidím

  to jako marnost nad marnost.

 • Vážení, přestaňte psát blbosti !!  Já díky KALOUSOVI mám nižší důchod než manželka, i když jsem měl  celý život vyšší výdělek než ona !!! Jenže jsem šel do důchodu dříve než ona = za jiných "vzorných" podmínek výpočtu. Takže mám o 2.000.-Kč měsíčně méně než ona. To mně dorovnají také ? I když nejsem žena?

 • Nejsou peníze...?!


  Vždyť koblihář pořád hlásí, jak jsme na tom dobře...


  Důchod si zaslouží jen ten, kdo celý život pracovat - ne cikáni - a ti berou důchody královské + všemožné dávky -  kteří v živote nemakali...


  • Z podkladů České správy sociálního zabezpečení vyplývá, že na starobní důchod ti, kteří brali jen dávky, nemají nárok.

   Sociálně vyloučení občané dál dostávají pouze dávky v hmotné nouzi nebo minimální penzi ve výši 3100 korun měsíčně odvozenou od tzv. náhradní doby pojištění. To je například doba, kdy byla osoba registrována jako nezaměstnaná. 

  • Pavel.Jegl

   Královské důchody? Můžete uvést konkrétní příklady?

   Královské důchody jsou jen za královské odvody státu.

   Ten, kdo bere dávky, neodvádí daně, takže nemůže brát královské důchody.

   Je to jednoduchý systém, koloběžko.

  • Vážená Koloběžko. Nejsem zaměstnancem MPSV, ale přeci jen si myslím, že člověk, který nenaplnil podmínky pro přiznání starobního důchodu - tak jej nepobírá. Byť by byl sebečernější.

   Máte na mysli nejspíše jiné formy sociální podpory a pomoci, kterých (nejen) toto etnikum umně zneužívá - ale jen díky lenosti a liknavosti úředníků, kteří toto mají na starosti.

   Na to okrádání rozpočtu musejí být dva - ten kdo žádá - a ten, kdo dává. Když nebudou ouřadové připo.akaně rozdávat, tak podvodníci nic nedostanou. 

   • Mám na mysli důchod - ten se jim vypočítává z průměrné mzdy v ČR, protože nepracovali, takže se jim nedá vypočítat z odpracovaných let a mzdy...

    • Pavel.Jegl

     Milá koloběžko, nešiřte bludy. 

     Jak se počítá důchod: 

     https://www.finance.cz/513756-jak-se-pocita-duchod/


     • Ja vim, jak se duchody pocitaji a zadne bludy nesirim...

    • Žádný "důchod" jako takový není. Pokud někdo nepracuje, tak žádný nemá, ne že má "královský důchod." 

     Něco jiného jsou "dávkaři." To jsou fakt kouzelníci. Ale myslím, že si rozumíme, o co jde. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit