Přejít na výpis diskuzí

Nadané děti mají v českém školství tristní vyhlídky. Chybí podpora i peníze

16.5.2018 13:10
von 3 příspěvky

Zatímco odborníci odhadují, že každé desáté dítě má mimořádné nadání, české školy odhalí talent pouze u jednoho z pěti set v jednom ročníku. Podle účastníků konference Fenomén nadaných dětí, kterou v Poslanecké sněmovně pořádala vzdělávací organizace EDULAB, je hlavní problém v nedostatečné podpoře...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Za našich časů učitelé nelibě nesli, pokud byl žák chytřejší než pedagog. Byly i případy, kdy učitel/ka "vydal/a klatbu" na takové jedince a ten byl vysmíván...Domnívám se, že ještě někteří takoví kazí mladou generaci. Za ty prachy a CELKEM 2 měsíce volna?
    Všem poctivým učitelům ale patří dík.
  • Plně souhlasím. Navíc učitelé mají čas na "hlupoty" jako jsou dny vytváření plakátů a pod. Ještě se tam mohou dostat děti nově příchozích, co neumí číst ani psát a budou to muset na úkor ostatních dohánět.
  • co je to tady zas zas za slátanina? Kdo nasolil mezi běžně nadané a schopné děli pologramoty z defektních částí měst a vyloučených lokalit? Defekt prudí a brzdí celou třídu. Defekt napadá v hodinách učitele i spolužáky. Defekt vydává skřeky místo nějaké komunikace.A o něm velkoryse rozhodlo ministerstvo. Nedivil bych se kdyby se rodiče kolektivně vzepřeli. Nebudeme posílat svoje děcka mezi takový odpad!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit