Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Hledat si diagnózu na internetu je to nejhorší, co můžete udělat :-D . Pak máte všechny nemoci světa :-D . Já jsem hledala nového praktického lékaře po Novém roce, protože ten náš odešel do důchodu. Praktických lékařů v Hradci Králové, kde bydlím, je naštěstí dost, takže jsem brzy sehnala nového :-) .

 • Pokuď lékař neposuzuje pacienta a jeho nemoc jako celek a dívá se na něj pouze z hlediska své odbornosti (někdy i dost blbě - např. neurolog byl volán na chirurgii kvůli tomu, že se pacient kácí na jednu stranu - a zjistil, že se kácí kvůli zlomenému krčku kosti stehenní), tka je jedno, jestli pacient podle svých obtíží vyhledá svou diagnosu na internetu, nebo bude čekat hodinu v čekárně, než ho někdo prohlédne!
  Jiná věc je, že - zpravidla "díky" diktátu farmaceutických firem se mění referenční (lidsky řečeno "normální") hodnoty pacienta - takže "díky" takto nadiktovanému snížení normální hladiny krevního cukru z 5,6 mmol/l v kapilární, potažmo z 6,3 mmol/l v žilní krvi nám STATISTICKY "narostl" počet diabetiků - viz statistiky ÚZIS. A přitom se zdravotní stav těchto lidí vůbec nezměnil.
  Díky tlaku firmy Pfinzer, vyrábějící preparáty snižující krevní tlak, došlo i ke snížení "normální" hodnoty krevního tlaku ze 140/80 mm Hg za 40 let na 120/80 mm Hg. Takže se STATISTICKY zvýšil počet lidí s vysokým krevním tlakem! A odbyt léčiv, které údajně krevní tlak snižují, stejně jako perorálních antidiabetik v předchozím odstavci.
  PACIENTY - A ČASTO ANI LÉKAŘE - NEVARUJE ROSTOUCÍ FREKVENCE VEDLEJŠÍCH ÚČINKŮ TĚCHTO LÉKŮ - ty řeší předepisováním dalších léků k odstranění těchto vedlejších účinků!
  A dostáváme se do bludného kruhu, kdy pacient požívá portfolio 4, 5, i více léků, z nichž ten druhý, třetí a další slouží k odstranění vedlejších účinků toho prvního.
  Nehledě na finanční ztráty, které pacient utrpí zaplacením doplatků za léky (případně plné ceny léků, které pojišťovna - OPRÁVNĚNĚ - nehradí).
  A FARMACEUTICKÉ FIRMY NĚKTERÝM Z TĚCHTO "PŘEDEPISOVAČŮ" LÉKŮ POSKYTUJÍ BONUSY - TŘEBA VE FORMĚ "SEMINÁŘE" V LYŘAŽSKÉM STŘEDISKU (KTERÝ TRVÁ 1 - 2 PŮLDNY A POBYT SE STRAVOU FIRMA HRADÍ ZA CELÝ TÝDEN...).
 • Pro hypochondry nezbytnost :D
  • jenom pitomec všechny označuje za pitomce když mu jejich názory nesedí a tak materialisto počkej třeba neni buh .V živé bytosti je něco co ve hmotě nenajdeš.Marx třeba taky čerpal z bible a to by si měl slyšet když to zaznělo na hodině marxismu - leninismu co ty komunisti vyváděli a přitom ani jeden z nich ji nečetl ,jenom papouškovali co je někdo naučil bez názoru a hlavně nevybočovat!!!Jo jo Klemente dej si tam radši Gotwald *1* taliani jsou dost věřící tak aby sis neudělal zle až pojedeš k moři *1* *1* *1*
   • kumul:kde v tomto příspěvku prosím jenom pitomec všechny označuje za pitomce ?
    Diky za Info?
   • pitomec, to jó, to jsi Simone
 • všechno nahradí aplikace robotizace autonomni řízení ať už aut či dalších odvětví nakonec umělá inteligence nahradí i 90% duševních čiností a lidi budou nadbitečný vystřelí je všechny na mars... *1*
  • Můžeme spekulovat. Položme si např. otázku, jestli i člověk vlastně není jakýsi biorobot vytvořený k nějakému účelu. Mnohé v evoluci lidského druhu svědčí pro to, že v minulosti pravděpodobně došlo k nějakým genetickým zásahům, aby se vývoj usměrnil jistým způsobem. K jakému účelu a kým, o tom můžeme jen spekulovat. Cílem mohlo být např. soustřeďování a ukládání informací pro nějaký nám neznámý účel. Je také možné, že lidský druh už svůj účel splnil a byl ponechán sám sobě. Anebo také může jít o nepodařený experiment. A kdo může být tím činitelem? Třeba nějaké mimozemské bytosti. Spekulovat můžeme různě, fantazii se meze nekladou. Faktem ale je, že evoluční představy, že se člověk postupně vyvinul tak nějak "náhodou" počínaje koacervátními kapkami organické hmoty v moři přes mořské živočichy, kteří později přešli na souš a z nich postupně přes opice vyvinul až člověk, takové darwinistické představy 19.století vypadají docela úsměvně a mnoho fakt svědčí o pravém opaku.
   • uvědomění si že člověk a vše kolem nás je tak složité že to nemohlo vzniknout samo a stvořila nás tedy jakási vyšší entita je to nejubožejší vůbec páč vytvoří ještě složitější entity *1* a kdo stvořil je? Jak říká Stephen Hawking vyvynuli jsme se díky matematice nic nás nestvořilo celý vesmír se řídí od velkého třesku fyzikálními zákony a kdekoliv ve vesmíru bude planeta v té správné vzdálenosti od slunce a na ní budou ty správné prvky vznikne tam život a nebudou to zelení mužíčci, ale bytosi hodně podobné nám protože matematika stejně jako každá sněhová vločka zmrzne do podobného tvaru přitom každá je jiná ale matematicky daná...
    • Nechci vůbec zlehčovat názory S. Hawkinga, to je prostě genius, jeho závěry znám a obdivuji je. Nechci s nimi ale vůbec polemizovat, na to prostě nemám. To co jsem napsal je pouze jednou z možností. *4*
     Otázka kdo stvořil ony "entity" jež byly našimi tvůrci má smysl pouze v lineárním chápání reality. Říkáme, že Vesmír vznikl před zhruba 14 miliardami let Velkým Třeskem (Big Bang). Vznikl však nejen vesmír, tj. prostor, ale i hmota a čas. A logicky si klademe otázku, co bylo před tím, která vlastně nedává smysl. Je tedy více vesmírů, které se navzájem "transformují"? Existuje snad nějaký "supervesmír"? Existují hypothesy, že prapodstatou všeho není hmota, ani čas, ani prostor (časoprostor), ale informace. A tam už náš lidský rozum a logika přestává fungovat. Můžeme se pouze snažit nějak si to všechno obrazně přiblížit tím, že svět stvořil Bůh. V Bibli se píše "Na počátku bylo Slovo, to Slovo bylo u Boha, to Slovo byl Bůh." A slovo, to je přece informace...
     • ty si neskutečnej blbec
      • Tak že se budeš chovat jak Jezuita a vykládat z bible jen to co se ti hodí?
      • To Riccardo Klement:
       Nejde o to, že Bible byla často účelově vykládána a zneužita k ovládání oveček. To samé dělali a dělají komunisté svým "marx-leninským písmem svatým". Bible obsahuje prastaré poznatky, které se předkládaly v takové formě, aby to prostí lidé pochopili. A právě to jsem měl na mysli. Jak vyložit prostým lidem, aby pochopili tvrzení, že informace byla prvotním základem? Asi tak jak je to citováno z Bible.

       Ono nejde o to věřit nebo nevěřit, je třeba se ptát co chtěl autor říci a jestli tím vlastně nevyjadřuje skutečnost v obrazné formě a tak, aby to prostý člověk pochopil.

       A dále: Zaprvé se nedržím vehementně Bible, pouze mne napadá zajímavá paralela. A zadruhé nikoho neurážím. Pouze vyslovuji svůj názor. Politici nejsou soukromé osoby, ale veřejní činitelé a tak jsou ve vyšší míře kritizovatelní než řadoví občané. A ta "hlava státu" je podle Ústavy sice neodpovědná (nesvéprávná), ale nikde není uvedeno, že by byla nekritizovatelná. A když se symbolem země díky nesvéprávným ovcím stane vesnický buran, je třeba si zvyknout na to , že bude kritizován.
      • Já na tyhle náboženský bláboly nevěřím.Ale brát ti to nebudu Občane.
       Ale pokud se tak vehementně držíš bible, nechápu tvé urážení druhých a hlavně urážení hlavy státu.
       Tam se žádným kodexem ani přikázáním nedržíš co?
       Klasický věřící?
      • bible je mnoho bibli a kazde nabozenstvi ma tu svoji o ostatnich do jende tvrdi ze je napsali lide jen tu jejich buh.... jo buh byl tak blbej ze misto aby treba na mesic umistil aspon "made in krisn/jezis/alah/jehova/budha atd. tak "nechal" (jak jinak lidi ze) napsat bibli... jo jen tu jednu pravou ty ostatni to zas jen lidi si vymysleli aby mohli druhe ovladat mit nad nima moc... ale ta jedna prava je "urcite" od boha notak to urcite....
      • To Riccardo Klement alias bóóóže:

       1. "Na počátku bylo Slovo, to Slovo bylo u Boha, to Slovo byl Bůh.To bylo na počátku u Boha. Všecky věci skrze ně učiněny jsou a bez něho nic není učiněno, což učiněno jest."
       Viz Evangelium sv. Jana , kap. 1.

       2. "A slovo, to je přece informace... "
       Slovo snad nenese informaci, není to tedy informace? Informaci samozřejmě lze sdělit i jinými formami než slovem. *6* *7* *8* *3*
      • Proč mu nadaváš?Alespoň přemýšlí a je vidět že je to mladej člověk modifikovaný společností informace nade vše.Občas sice zamachruje ,ale to k mládí patří.Pan Hawking taky nemá vždy 100% pravdu.Slovo ,frekvence, zvuky harfy,frekvence,energie a hmota-určité texty po staletí přepisované a alegorické třeba ukrývají víc než víme dneska.A bible,odsuň nadsázku a verše a dostaneš návod jak má fungovat normální lidská společnost a nejenom bible.V každé formě života je víc informací než celý svět zná, život rozhodně není jen tak a možná že ve světě hmoty to nelze ani pochopit .Teda ve světě imaginární virtuální reality ani člověka není třeba.
       • Reakce na příspěvek:

        ty si taky pitomec
      • Na počátku bylo Slovo, to Slovo bylo u Boha, to Slovo byl Bůh." A slovo, to je přece informace... *1* *1* *1* *1* *1* *1* *1* *1*
      • Mohl bys mi říci v čem se mýlím? A jaké jsou tedy jiné možnosti?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit